Коли і навіщо потрібно йти до репродуктолога

- Advertisement -

Консультація репродуктолога: коли потрібно записатися на прийом?

З кожним роком все більше пар зазнають проблеми з зачаттям дитини — цьому сприяють екологія, зміна способу життя та інші фактори. На допомогу в таких випадках приходять технології штучного запліднення. Лікарі-репродуктологи тепер використовують сучасні підходи і нові технології, які допоможуть парам, які бажають мати дитину, рухатися до своєї мети.

Завдання репродуктолога — допомогти подружжю якомога швидше завагітніти в найбільш дієвий та безпечний спосіб, з огляду на стан їхнього здоров’я, їхні побажання та фінансові можливості. Записатися на прийом до лікаря репродуктолога можна на сайті nadiyaodesa.com.ua. Консультация репродуктолога дозволить персонально підібрати  найбільш ефективний набір заходів для досягнення бажаного результату. Клініка репродуктивної медицини “Надія Одеса” пропонує ефективні програми діагностики і лікування, тут Ви зможете доручити фахівцям вирішення головного питання для вашої родини – народження дитини.

Коли і навіщо потрібно йти до репродуктолога.

Консультація репродуктолога на сайті nadiyaodesa.com.ua.
Консультація репродуктолога на сайті nadiyaodesa.com.ua.

Як парам зрозуміти, що пора до лікаря? Якщо в парі жінка молодого репродуктивного віку (до 35 років) і у неї протягом одного року регулярного статевого життя не настає вагітність, то варто звернутися до репродуктолога, записатися на прийом можна на сайті nadiyaodesa.com.ua. Консультація репродуктолога дозволить персонально підібрати  найбільш ефективний набір заходів для досягнення бажаного результату. Якщо ж жінка старше 35 років і в неї не настає вагітність протягом 6 місяців, вже у цьому випадку потрібно звертатися до репродуктолога.

  • Які аналізи і тести роблять, щоб діагностувати безпліддя?

Починають з малого. Чоловікові призначається здати спермограму. Жінці потрібно виконати УЗД органів малого тазу, здати кров на гормони, перевірити прохідність маткових труб. У більшості випадків цього вже достатньо, щоб розуміти, з чим можуть бути проблеми.

  • У чому можуть бути проблеми у жінок і чоловіків?

У чоловіків можуть бути проблеми з порушеннями в спермограмі, причин цього може бути багато, і в кінцевому підсумку це веде до зниження запліднюючої здатності сперми. Може бути знижена кількість сперматозоїдів, знижена рухливість сперматозоїдів або мало сперматозоїдів з нормальною морфологією, а може зустрічатися і повна відсутність сперматозоїдів в насінній рідині. На сьогоднішній день чоловіче безпліддя зустрічається майже так само часто, як і жіноче.

У жінок може бути відсутня овуляція (не дозріває яйцеклітина), може бути вкрай знижений оваріальний резерв, коли яйцеклітин зовсім не залишилося, можуть бути непрохідними маткові труби, можуть бути проблеми з маткою (наявність внутрішньоматкової патології, яка не дає або імплантуватися ембріону, або виносити вагітність).

У ряді випадків з’ясувати причину безпліддя так і не вдається ― це так зване ідіопатичне безпліддя, або безпліддя неясної етіології.

  • Як лікують безпліддя? Можна пропити курс гормонів або вилікуватися, щоб повернути можливість мати дітей?

У певних ситуаціях буває досить провести гормональну терапію, щоб у жінки відновився менструальний цикл і відбувалася овуляція. Або ж провести терапію чоловікові при невиражених порушення в спермограмі. Також можна провести оперативне лікування, якщо, приміром, є патологія матки, наприклад видалити поліп, міому. Часто і досить успішно застосовують допоміжні репродуктивні технології: штучну інсемінацію, ЕКЗ, використання донорських яйцеклітин або сперматозоїдів, сурогатне материнство.

Можна сказати, що з кожним роком (або десятиліттям) все більше пар стикаються з безпліддям? Чому так?

Так, це так. У різних країнах причини можуть відрізнятися, але в основному вони пов’язані з погіршенням екології, збільшенням викиду в навколишнє середовище продуктів нафтопереробки та інших хімічних речовин.

Погіршення ситуації також пов’язано зі способом життя людини, яка все менше рухається, має сидячу роботу, пересувається на автомобілі, вживає нездорову їжу (збільшується частка людей з ожирінням), може мати шкідливі звички (палити, вживати алкоголь), хронічно недосипати, мати нічний графік роботи. Все в сукупності і призводить до погіршення стану здоров’я людей.

- Advertisement -
- Advertisement -