Що робити, якщо дитина боїться суспільства і відчуває збентеження

- Advertisement -

Багато дітей дуже люблять суспільство і із задоволенням виступають із різними віршами та танцями на заходах, а є діти, які не люблять це робити при людях, та й взагалі не виносять суспільства.

Якщо дітям доводиться десь виступати, то вони зроблять це просто для того, щоб від них відстали. Більшість батьків реагують на таку поведінку своєї дитини докорами. Вони ставлять приклад інших дітей і вимагають, щоб він негайно зміниться.

Але незабаром батьки починають стикатися з іншою проблемою, оскільки у дитини спрацьовує інстинкт самозбереження, і вона починає дуже агресивно ставитися до всіх. Зазвичай це проявляється в тому, що дитина кусається і б’ється зі своїми однолітками і робить вона це, щоб її дали спокій.

У цьому випадку психологи рекомендують батькам, дати дитині спокій і не змушувати робити те, що вона робити не хоче.

У цьому немає зовсім нічого поганого, коли дитина відмовляється виступати перед усіма, але перед батьками вона обов’язково виступить, тому батьки можуть вдома влаштовувати міні-уявлення, на якому дитина гратиме головну роль.

Якщо дитина відвідує дитячий садок, то попросіть вихователів, щоб дитина брала участь, лише в тих моментах, де беруть участь усі діти. aТрохи про вплив батьків на формування характеру дитини

А для того щоб малюк відчував себе впевнено, можна записати його на якийсь гурток, тоді в міру дорослішання, він зовсім перестане чинити опір спілкуванню в суспільстві.
Варто окремо зупинитись на збентеженні перед іншими дітьми. Це може виявлятися в тому, що дитина спокійно віддає свої іграшки агресивно налаштованій дитині, не може постояти за себе.

Батьки в такій ситуації приймають агресивний бік і починають вчити дитину давати решту, але це не зовсім правильно. Навчіть дитину мати почуття власної гідності, тоді таких проблем не виникатиме.

Звичайно, якщо проти дитини застосовуватиметься сила, то треба навчити їй давати відсіч, але перш за попросіть малюка розібратися в ситуації.

Якщо дитина боїться перед іншими своїми однолітками і дозволяє себе кривдити, запитайте у нього, чому вона це робить, невже їй не прикро за себе. Важлива роль цьому випадку покладається на тата.

Папа повинен грати з дитиною в жартівливій формі, провокуючи її дати здачі, тоді коли дитина опиниться перед вимушеною ситуацією дати здачі, їй буде легко це зробити. Але варто пам’ятати, що виховання має бути спрямоване на дії справедливості.

 

- Advertisement -
- Advertisement -