Як не залежати від примх погоди

- Advertisement -

Сьогодні майже кожен другий при зміні погоди скаржиться на головний біль, зниження працездатності та слабкість.

Чи можна полегшити життя людям, схильним до метеочутливості?

Сучасне життя сповнене стресів, і це в першу чергу впливає на зниження імунітету. У таких умовах будь-яка дрібниця, навіть найменша зміна погоди, може негативно позначитися на самопочутті. Причому якщо раніше наближення чергового циклону відчували на собі лише люди похилого віку і хворі, то тепер дискомфорт відчувають навіть люди абсолютно здорові. Особливо це стосується городян, які в порівнянні з сільськими жителями значно чутливіші до примх погоди.

Людина-барометр

Чому ж людське тіло таке чуйне до зміни погодних умов? З погляду фізики, людина – це лише електромагнітний контур, і якщо змінюється зовнішнє поле (що буває, наприклад, під час різких перепадів тиску або магнітних бур), то відразу ж відбуваються і внутрішні зміни.

Науковці стверджують, що встановлення нової погоди позначається на всіх органах нашого організму. Адаптуючись до умов, що змінилися, він починає перебудовуватися, в результаті чого в першу чергу змінюється тонус судин, які намагаються зберегти кров’яний тиск на колишньому рівні.

Група ризику

Особливо залежні від метаморфоз погоди люди із серцево-судинними захворюваннями. Серед найуразливіших – хворі з порушенням серцевого ритму, вегетосудинною дистонією, а також гіпертоніки та гіпотоніки. За словами медиків, під час магнітних буревіїв кількість інфарктів та інсультів практично подвоюється! У дні з низьким атмосферним тиском кров’яний тиск у гіпотоніків падає ще нижче, що спричинює напади слабкості, нервозності, сонливості.

Гіпертоніки страждають при підвищенні вологості повітря і наближенні фронту високого атмосферного тиску. Не позаздриш і хворим на вегетосудинну дистонію: через патологічні зміни, що відбулися з їх судинами, вони взагалі реагують на будь-які коливання в природі.

До групи «метеориска» входять також люди з різними хронічними захворюваннями, наприклад, нервової, сечостатевої або імунної системи. До речі, чим сильніший розлад організму, тим раніше людина починає передчувати зміну погоди: не за дві години до початку снігопаду чи магнітної бурі, а за добу чи дві.

Проте

не все так сумно. Доклавши старання, можна звести прояви метеочутливості до мінімуму або виключити їх зовсім. Що ж для цього вам слід зробити?

• Займіться лікуванням основного захворювання, адже зміна погодних умов завжди посилює наявні недуги, нехай навіть на якийсь час.

• Перевірте щитовидну залозу: дефіцит йоду в організмі сприяє посиленню метеореакцій.

• Зміцнюйте нервову систему. Якщо перепади погоди викликають у вас пригнічений настрій, апатію чи тугу, почніть приймати звіробій – це чудовий природний антидепресант, який, щоправда, не рекомендується гіпертонікам.

• Зменшіть або взагалі припиніть споживання напоїв, що містять кофеїн. Щоб позбавитися безсоння, покладіть у подушку трохи трави валеріани. Можна також вдатися до допомоги ароматерапії: олії лаванди, лимона та апельсина знімають втому та піднімають настрій.

• Підтримайте імунну систему адаптогенами: женьшенем, левзеєю, лимонником китайським та вітамінами С та Е. Підуть на користь і щадні заняття спортом, наприклад бігом або ходьбою, які відмінно тренують судини та зміцнюють вегетативну нервову систему. Хорошою зарядкою для судин є також холодні обливання та контрастний душ.

• Харчуйте повноцінно: не сидіть на дієтах, але не переїдайте. Обов’язково включіть у свій раціон буряк, родзинки, курагу та чорнослив, апельсини, свіжу зелень, горіхи, цибулю, часник, мед та прополіс.

• У будь-яку погоду проводьте якнайбільше часу на свіжому повітрі.

• Слідкуйте за прогнозом погоди: напередодні несприятливих днів обмежте навантаження як розумові, так і фізичні.

• Якщо ви гіпертонік, у холодну вітряну погоду перед виходом на вулицю зачекайте якийсь час у під’їзді — вам потрібно поступово звикати до холоду.

• Якщо ви гіпотонік, завжди починайте свій день із зарядки, щоб активізувати кровообіг. Ваш порятунок від примх погоди — у русі.

- Advertisement -
- Advertisement -