Що робити, якщо дитина не слухається

- Advertisement -

Будь-кого з батьків рано чи пізно починає турбувати проблема непослуху його дитини.

У чому суть проблеми і як уникнути поганої поведінки дітей?

Першочергове завдання – навчитися слухати самого малюка, виділяти, що його насправді хвилює. Вся справа в тому, що доки не слухаєте ви, він не слухатиме вас.

Причому дитячі проблеми – це не ілюзія, дитина може бути справді чимось стурбована, а батько має допомогти їй вирішити всі його конфлікти. Слухати дитину варто уважно, з повагою та співчуттям, інакше дитина може вирішити, що ви не поділяєте її хвилювання. Отже, слухати батьків немає жодного сенсу.

Також варто навчитися делегувати дитині відповідальність. Це не означає, що треба звалювати на нього усі справи та конфлікти. Потрібно лише дати йому проявити самостійність, тоді у дитини буде ілюзія, ніби вона знайшла рішення самостійно. Він не матиме відчуття контролю.

Найбільше діти ненавидять виконувати накази батьків, а у разі делегування відповідальності дитина сама дотримуватиметься обраного рішення.

Також необхідно навчитися з увагою ставитися до емоцій дитини, зокрема неадекватним проявом чи негативом. Важливо пам’ятати, що діти – це не роботи, і їм так само як і дорослим властиво відчувати різні переживання.

Психологи вважають, що саме негативні емоції сприяє зближенню дитини та батька, оскільки вони дозволяють виявити співчуття. Зазнаючи негативних емоцій, дитина може навчитися керувати ними і собою. Тобто важливо дозволяти дитині відчувати будь-які емоції, але у разі, коли вони не подобаються батькам, потрібно сісти і обговорити їх. Чим вони викликані? Як можна уникнути їх появи наступного разу в такій ситуації?

Щоб надмірно емоційна дитина не дратувала батьків, її потрібно вивчати етиці прояв своїх думок. Тобто дітям потрібно розповідати про прийняті в суспільстві норми та допустимі межі. Важливо не обмежувати особу дитини.

У ранньому віці діти навряд чи здатні зрозуміти формулювання «так не прийнято робити в суспільстві», простіше пояснити, що йому самому буде приємніше спілкуватися з людьми, коли він навчиться правильно висловлювати свої емоції.

Після таких довірчих розмов будь-яка дитина почне показувати свою повагу до батьків та прислухатися до їхніх порад.

 

- Advertisement -
- Advertisement -