7 кроків назустріч ідеальній фігурі

- Advertisement -

Хто ж із жінок не мріє про ідеальну фігуру?

Навряд чи знайдеться з-поміж нас така. Але, на жаль, далеко не у кожної її мрія збувається, і на шляху виникає чимало перешкод та перешкод. Чи не ми самі їх створюємо?

Найчастіше у наших невдачах на шляху до схуднення винен психологічний фактор: хіба у вашому житті не було таких випадків, коли, незважаючи на непогані результати, ми зриваємося, бо:

• вся сім’я хором відмовляє продовжувати дотримуватися дієти, тому що, на їхню думку, ви і так хороші;
• у гостях чи на корпоративній вечірці простіше є все поспіль, ніж пояснювати, чому ви не їсте те й це;
• вага постійно вагається і, зважившись одного ранку, ви розумієте, що втомилися. І дуже хочеться викинути ваги у вікно та просто жити.

На думку американського дієтолога Джена Харвея, зриви відбуваються тому, що ми не виконуємо певних кроків, які допомагають не просто «сидіти на дієті», а перейти до іншого способу життя. Саме для цього необхідно працювати над собою за пропонованим планом.

Крок 1. Чи готові?

Найперший крок на шляху до будь-якого звершення – переконати себе в тому, що вам це дійсно необхідно, настільки необхідно, що без цього ви просто не обійдетесь. Переконайтеся, що ви готові до кардинальної зміни свого життя.

Подумайте, чи справді ви готові повністю змінити своє життя? Уявіть, як ви виглядатимете, маючи ту вагу, якої ви прагнете. Якими будуть ваші нові стосунки із родичами, подругами, колегами? Чи готові ви до того, що з цього дня ваші розпорядок дня, звички, улюблені та нелюбі справи набудуть іншого порядку? Адже дотримуватись принципів здорового харчування доведеться все життя!

Крок 2. Виберіть мету

Визначтеся з бажаним результатом. Яку вагу ви вважаєте ідеальною для себе? Добре обміркуйте, зважте: чого вам це буде коштувати, на що ви готові заради цього, чи зможете утримувати цю вагу завжди.

Вирахуйте необхідну вам кількість калорій, складіть приблизний раціон відповідно і зважте свої шанси на втілення вашої мрії. Заведіть харчовий щоденник або щоденник схуднення та зобразіть у ньому графік свого схуднення на 28 днів. Щодня заглядайте на цю сторінку щоденника та «звіряйте курс» – наскільки ви наблизилися до мети і чому?

Намалюйте себе такою, якою ви хочете стати, або просто приклейте свою фотографію, на якій ваша вага відповідає бажаному. Візуалізація – важливий момент у роботі над собою. Адже ви не просто боретеся із зайвими кілограмами, а міняєте своє життя!

Крок 3. Працюйте свідомо

Щодня записуйте в щоденник кількість товарів, які ви вживаєте. Зранку наступного дня проаналізуйте ці записи. Можливо, ви зробите чимало відкриттів – ви можете усвідомити, наприклад, причини раптового почуття голоду, яке часто виникає у момент хвилювання чи емоційних переживань. Якщо з вами це справді трапляється, продумайте, які продукти краще тримати «під рукою» спеціально для таких випадків.

Так як вага жінок найчастіше вагається, не обов’язково зважуватися щодня. Досить робити це кілька разів на тиждень, хоча деякі жінки щоденне зважування вважають добрим стимулом для схуднення. У будь-якому випадку намагайтеся зважуватися одночасно.

Крок 4. Будьте уважні, вибираючи продукти

Правильне харчування не має нічого спільного з голодуванням та повною відмовою від певних продуктів. Все просто: ваш денний раціон повинен складатися з трьох частин: 1/3 всієї їжі – овочі, 1/3 – злаки,
1/3 – продукти, що містять білок. Дотримуйтесь цієї формули цілий день.

Будьте уважні в ті моменти, коли:

• запрошені у гості. Відмовлятися від зустрічей не завжди зручно і потрібно, у будь-якому випадку на столі завжди є салати, які допоможуть вам не надто нашкодити собі.
• подорожуєте. У дорозі дуже складно дотримуватися принципів здорового харчування, тому продумайте заздалегідь, де і як ви харчуватиметеся.
• знаходитесь у ресторані. Вибирайте по можливості ті заклади, де вже бували, та з кухнею, яка вам знайома.

Крок 5. Рухайтесь

Фізична активність як допомагає спалити калорії, а й піднімає настрій, що дуже важливо. Виберете заняття до душі та дізнайтеся, скільки калорій ви таким чином спалите – усвідомлення цього буде додатковою мотивацією:

Прогулянка (1 година) 145 ккал
Біг (півгодини) 300 ккал
Теніс на відкритому корті (1 година) 550 ккал
Волейбол (1 година) 455 ккал
Танці (1 година) 600 ккал

Крок 6. Дружте з тими, хто вас підтримує

Знайдіть однодумців – їх психологічна підтримка вам дуже знадобиться. Худнути «за компанію» з кимось – не означає дотримуватися одних і тих самих принципів харчування, але принаймні ці люди вас розуміють!

Продумайте, як будете поводитися з тими, хто налаштований проти вашого схуднення – найчастіше це бувають мами та родичі. Адже зіпсувати з ними стосунки не хочеться! Подумайте, чи не надто часто ви їм зараз розповідаєте про калорійність, шкідливий холестерин, корисне листя салату та інші «дієтичні заморочки». Можливо, «пійшовши в тему з головою», ми стаємо дуже нав’язливими?

Також доведеться вирішити, як чинити у тих випадках, коли близькі купують або просять приготувати те, що ви зараз не їсте.

Крок 7. Складіть довгостроковий план

Визначте для себе, якою буде ваша вага через рік, п’ять, десять років. Регулярно переглядайте ці записи. Ведучи щоденник схуднення, ви напевно помітите, що періодично у вас трапляються моменти злетів та падінь: іноді ви легко утримуєте зайву вагу, а в якісь моменти настає крах.

У цьому випадку шукайте відповідь у харчовому щоденнику. Пам’ятайте основні правила: якщо після останнього вживання їжі пройшло не більше 3 годин, а вас знову тягне щось з’їсти, швидше за все, це “емоційний”, а не справжній голод.

Якщо ви відчуваєте втому і розумієте, що вам все набридло, дозвольте собі продукти, багаті на серотонін – банани, шоколад, какао. Фахівці вважають, що іноді бажання наїстися від душі пов’язане з емоційним голодом.

В цьому випадку подумайте, чим порадувати себе: може, ви просто хочете отримувати більше задоволення від життя? Коли ви були востаннє в театрі, на змаганнях чи дискотеці – на заходах, які викликають у вас шквал позитивних емоцій?

- Advertisement -
- Advertisement -