Фізичне виховання дошкільнят

- Advertisement -

Фізичне виховання дитини – одна з важливих складових повноцінного розвитку та виховання дитини загалом.

Фізичне виховання передбачає розвиток фізичної підготовки дітей, освоєння основних правил особистої гігієни та загальне зміцнення здоров’я дитини. Діти, які з дитинства регулярно займаються спортом, почуваються легше і впевненіше в подальшому житті.

У дитини в період дошкільного віку лише формуються загальні навички фізичного виховання, тому йому так необхідно бути здоровим, освоювати елементарні фізичні вправи та регулярно намагатися їх виконувати.

У цьому віці діти дуже активні; вони постійно бігають, стрибають, катаються на велосипеді чи грають у футбол. Щоб уникнути перевтоми молодого організму дітям необхідно регулярно дотримуватися правильного порядку дня. Привчіть вашу дитину вставати і лягати щодня в той самий час, її організм поступово почне звикати до цього.

Приймати їжу теж краще завжди у певний час. Раціон дитини дошкільного віку обов’язково має бути збалансованим. Намагайтеся більше звертати увагу на продукти з підвищеною кількістю вуглеводів, додайте в дитячу їжу більше овочів, курки, риби, молочних продуктів.

Основне правило, яке має знати будь-який дошкільник – обов’язково ретельно мити руки, і робити це потрібно не лише перед їжею.

Не дозволяйте дітям багато часу проводити за комп’ютером, краще вирушайте разом на прогулянку і пограйте в рухливі ігри.

З самого дитинства намагайтеся привчати вашу дитину робити вранці зарядку. Починати можна з простих фізичних вправ, які допоможуть малюкові прокинутися та підготувати свій організм до робочого дня. Робити зарядку, як і спати, найкраще в провітряному приміщенні. Уважно стежте за вибором одягу для прогулянки на вулиці, вона завжди повинна відповідати погоді.

Поступово можна вводити у режим дня дитини процедури загартовування. Спочатку це може бути контрастний душ або обтирання прохолодною водою. Подібні систематичні процедури відмінно зміцнюють імунітет дитини і допоможуть їй забути про простудні захворювання.

Грамотне фізичне виховання дитини забезпечить прекрасний настрій та самопочуття, а також сприяє комфортній соціалізації дитини у її подальшому житті.

 

- Advertisement -
- Advertisement -