Вільний стиль вишивки, що це?

- Advertisement -

Вишивка в традиційному розумінні — це оздоблення тканини декоративними швами за допомогою голки та нитки. Часто в світі рукоділля ми розрізняємо три основні типи декоративного рукоділля на підставі певного виду використання голки та нитки муліне https://100idey.com.ua/vishivka-ua/nitki-dlja-vishivannja-ua/nitki-muline-ua, які відповідають своїй загальній класифікації. Це були б такі:

1. Вишивка поверхнею
2. Рахункова робота
3. Вишивка голкою або канва

1610-601-700x700.webp

Вишивка виконана на полотні. Історично в голці використовувався переважно наметовий стібок (або якийсь його варіант), але тепер він також регулярно включає інші шви – не лише шви для роботи на канві (яких багато), але також, іноді, шви для декоративної вишивки. Зазвичай вишивка голкою є або рахунковою технікою, або вона включає розмальоване чи намальоване полотно.

Рахункові роботи – рахунковий хрестик, рахунковий стібок та подібні техніки вишивки рахунковими нитками – покладаються (зазвичай) на тканину з рівним переплетенням, і вони зазвичай використовують обмежений репертуар стібків, залежно від техніки. Однак у міру того, як змінюються смаки та стиль, у міру розвитку техніки, інші типи швів стали частиною рахункових технік. Вишивка рахунковим хрестиком, що включає французькі вузлики, стібки, гладдю, алмазна вишивка https://100idey.com.ua/vishivka-ua/almazna-vishivka-ua тощо, не є чимось незвичайним.  Ці шви, які зазвичай є гладкими вишивальними стібками, також можуть використовуватися для рахованих робіт.

906-013-700x700.webp

Поверхнева вишивка – це загальний термін. Практично всі техніки вишивання так чи інакше підпадають під нього. Це дуже загальний термін, на відміну від конкретного терміна, тому це не техніка сама по собі. Але під це підпадає багато технік!

Незважаючи на те, що вишивка гладдю є поверхневою, не вся вишивка поверхнею є роботою. Хоча золота вишивка є поверхневою вишивкою, не вся поверхнева вишивка є золотою. Біла вишивка – це поверхнева вишивка, але не вся поверхнева вишивка є білою. Цей вид вишивки не обов’язково підпадає під певний тип або класифікацію техніки. Це гладка вишивка , або просто вишивка . Деякі люди можуть назвати це «вільним стилем» або «вільною» вишивкою, тобто вишивка виконується без сітки на тканині.

4003-0870%D0%9C-700x700.webp

Отже, підсумок: зазвичай, коли ми використовуємо термін «вишивка поверхнею», ми зазвичай маємо на увазі одну з трьох речей:

  1. «вільний стиль» або «вільна» вишивка, яка не зараховується до роботи, або
  2. декоративна вишивка, яка не підпадає під певну класифікацію технік, або
  3. для деяких, загальний термін для будь-якого типу вишивки.
- Advertisement -
- Advertisement -