Які побічні ефекти тікагрелору?

- Advertisement -

Ключові висновки:

  • Тікагрелор (Брілінта) можна призначати людям із багатьма серйозними серцевими проблемами. Це може допомогти запобігти інфарктам та інсультам у людей, які перенесли їх у минулому.
  • Існує кілька побічних ефектів тикагрелору, на які слід звернути увагу, наприклад нудота, запаморочення та тимчасові проблеми з диханням. Вони, як правило, покращуються, чим довше ви приймаєте ліки.
  • Тікагрелор може підвищити ризик кровотечі, яка в деяких випадках може бути небезпечною для життя. Негайно зверніться до свого медичного працівника, якщо ви помітили кровотечу, яка зупиняється довше, ніж зазвичай.

Серцеві напади трапляються з більш ніж 800 000 людей щороку. Подібним чином, трохи менше 800 000 людей у ​​мають інсульт щороку. Хоча це страшні факти, медичні працівники стають кращими в лікуванні та профілактиці цих захворювань, пов’язаних із серцем.

Після серцевого нападу вам, ймовірно, призначать кілька ліків , щоб запобігти повторному нападу. Подібним чином після інсульту ви, ймовірно, почнете приймати ліки, щоб запобігти інсульту в майбутньому . Один клас ліків, який призначають в обох цих ситуаціях, — це антиагреганти .

Аспірин є загальновідомим антитромбоцитарним препаратом . Але цього не завжди достатньо, щоб запобігти проблемам із серцем. Ліками , які можна використовувати разом з аспірином для деяких людей, є тикагрелор (Брілінта). Але всі антиагреганти мають можливі побічні ефекти, про які слід знати.

У цій статті ми розглянемо тикагрелор і сім його побічних ефектів, про які вам слід знати.

Що таке тікагрелор?

Тікагрелор – це антитромбоцитарний препарат, схвалений FDA для кількох різних речей, зокрема:

  • Щоб знизити ризик смерті, серцевого нападу в майбутньому або інсульту для людей, які перенесли серцевий напад у минулому
  • Щоб запобігти утворенню тромбів у стенті, встановленому після серцевого нападу
  • Щоб знизити ризик серцевого нападу або інсульту, якщо у вас є захворювання серця
  • Щоб знизити ризик інсульту в майбутньому для людей, які раніше перенесли інсульт або транзиторну ішемічну атаку (ТІА, або «міні-інсульт»)

Тікагрелор доступний у вигляді пероральної таблетки, яку ви приймаєте двічі на день. Рекомендується, щоб більшість людей приймали тикагрелор двічі на день разом із низькими дозами аспірину один раз на день. Однак дози понад 100 мг аспірину на день не рекомендуються, оскільки вони можуть знизити ефективність тикагрелору.

Як тикагрелор працює для запобігання інфарктів та інсультів?

Тікагрелор належить до групи антитромбоцитарних препаратів, які називаються антагоністами рецепторів P2Y12 . Тікагрелор працює, прикріплюючись до певних частин тромбоцитів (клітин крові, які можуть злипатися разом, утворюючи тромби). Тікагрелор запобігає злипанню тромбоцитів один з одним і утворенню тромбів у вашому тілі. А менша кількість тромбів означає менший ризик інфарктів або інсультів.

7 побічних ефектів тикагрелору, про які вам слід знати

Хоча тикагрелор може бути ефективним ліками, є деякі побічні ефекти , на які варто звернути увагу. Важливо обговорити це з вашим медичним працівником перед початком прийому цього препарату. Але майте на увазі, що ваш постачальник зважить ризики та переваги тикагрелору, перш ніж призначити його вам.

1. Вищий ризик кровотечі

Тікагрелор допомагає зупинити утворення тромбів, що добре для зупинки інфарктів та інсультів. На жаль, це також може запобігти утворенню тромбів в інших частинах тіла, наприклад, якщо ви поріжетеся. Це підвищує ризик кровотечі , яка в деяких випадках може бути серйозною або небезпечною для життя.

Через це тикагрелор не слід приймати, якщо у вас в анамнезі були кровотечі в мозок або якщо ви зараз відчуваєте великий тип кровотечі. Прикладом великої кровотечі є виразка шлунка .

2. Задишка

У дослідженнях від 14% до 21% людей , які приймали тикагрелор, мали проблеми з диханням або відчували задишку. Цей побічний ефект тикагрелору зазвичай легкий, але може викликати набридливість. Зазвичай покращується, чим довше ви приймаєте ліки.

3. Запаморочення

Запаморочення є поширеним побічним ефектом багатьох ліків. На щастя, це відносно рідко зустрічається з тикагрелором, трапляючись менш ніж у 5% людей у ​​клінічних випробуваннях. Якщо ви помітили, що це трапляється з вами, будьте обережні, змінюючи положення з сидячого на стояче. Робіть це повільно і тримайтеся за міцну поверхню, щоб уникнути падіння.

4. Нудота

Нудота є ще одним відносно поширеним побічним ефектом для багатьох ліків. Тікагрелор може спричинити відчуття нудоти. Але лише близько 4% учасників дослідження повідомили про нудоту під час прийому тикагрелору в дослідженнях.

5. Діарея

Наявність діареї може бути клопотом, і багато ліків можуть викликати цей побічний ефект. Цілком можливо, що тикагрелор може викликати діарею, але це один із найменш поширених побічних ефектів. У клінічних випробуваннях лише близько 3% людей відчували діарею під час прийому тикагрелору.

6. Повільне серцебиття або його паузи

Тікагрелор може змусити ваше серце битися повільніше або мати паузи. Повідомте свого постачальника, якщо у вас в анамнезі були нерегулярні серцеві скорочення, перш ніж почати прийом цього препарату. Вони можуть віддати перевагу призначити вам інші ліки.

7. Високий рівень сечової кислоти

У клінічних дослідженнях тикагрелор підвищував рівень сечової кислоти в крові у тих, хто його приймав. Це може підвищити ризик виникнення нападів подагри . Однак не всі дослідження помітили більше нападів подагри у людей, які приймали тикагрелор. І цей побічний ефект є оборотним. Рівень сечової кислоти зазвичай нормалізується приблизно через місяць після припинення прийому ліків.

Якщо у вас в анамнезі є подагра, обговоріть цей побічний ефект зі своїм медичним працівником.

Купити Брилінту можна за посиланням – https://bri.com.ua/uk/analysis-2/

Що я можу зробити, щоб усунути побічні ефекти тикагрелору?

Деякі побічні ефекти тикагрелору, такі як задишка, зазвичай зменшуються з часом. Якщо виникає нудота або діарея, прийом доз під час їжі може допомогти зменшити ці побічні ефекти. Існує також багато безрецептурних засобів лікування діареї та нудоти , які ви можете спробувати.

Однак ви не можете уникнути деяких побічних ефектів, наприклад підвищеного ризику кровотечі. Намагайтеся уникати дій, які можуть призвести до порізів, синців або травм. Це може допомогти знизити ризик пошкодження шкіри та кровотечі.

Коли я повинен звернутися до свого медичного працівника щодо побічних ефектів тикагрелору?

Слідкуйте за ознаками та симптомами серйозної кровотечі, яка також може статися у вашому тілі. Якщо ви помітили, що ви порізалися, і кров тече довше, ніж зазвичай, або у вашому калі є кров , повідомте про це свого медичного працівника або негайно зверніться до лікаря.

Також важливо, щоб вся ваша медична команда знала, що ви приймаєте тикагрелор. Наприклад, ваш стоматолог повинен знати, чи приймаєте ви ці ліки, щоб він міг безпечно виконувати стоматологічну роботу. Так само завжди повідомляйте хірургам, якщо ви приймаєте тикагрелор, оскільки вам, можливо, доведеться припинити прийом ліків за кілька днів до процедури.

Якщо ви виявите, що будь-які побічні ефекти викликають докучливість або постійні, повідомте про це свого лікаря. Вони можуть допомогти вам вирішити, чи тикагрелор є найкращим варіантом для вас.

Суть

Тікагрелор може бути корисним ліками для запобігання серйозних серцевих проблем, таких як серцеві напади чи інсульти. Є деякі серйозні побічні ефекти тикагрелору, на які слід звернути увагу, наприклад, серйозна кровотеча. Важливо знати про ці побічні ефекти та повідомляти про них свого медичного працівника. Таким чином вони зможуть внести зміни, якщо це необхідно, щоб убезпечити вас.

- Advertisement -
- Advertisement -