Основні причини частого плачу малюка

- Advertisement -

Вночі без жодної хвилини сну та дні без краплі спокою, що супроводжуються постійним плачем малюка – ситуація, знайома практично всім батькам маленьких дітей.

Як зрозуміти, у чому причина дитячого плачу?

Чим допомогти немовляті, яке поки не може пояснити, що його турбує? Поки молода мама не навчилася відчувати, через що дитина плаче, визначити причини допоможуть наступні рекомендації.

Голод

Найчастіше причиною того, що немовля плаче, тут є голод. Природа подбала про те, щоб порції молока, що виробляється молочними залозами, вистачало для повноцінної годівлі. Але стреси чи хвороба можуть спровокувати зменшення кількості молока, тому слід подбати про те, щоб догодувати немовля сумішшю.

Не варто забувати і про частоту годівель: через крихітні розміри шлунка малюка давати груди йому потрібно не рідше, ніж раз на три години.

Незручність

Якщо дитина поїла зовсім недавно, але все одно плаче, треба перевірити, чи зручно йому. Причиною плачу може бути тісно застебнутий або забруднений підгузник, мокра пелюшка, особливо якщо на ніжній шкірі є подразнення. Щоб заспокоїти малюка, достатньо змінити підгузник чи розслабити його застібки.

Холод чи спека

Дитина може плакати, якщо відчуває дискомфорт від занадто холодної або занадто теплої температури повітря в приміщенні, де вона знаходиться. Деякі немовлята люблять постійно перебувати в теплі, і починають плакати під час перевдягання чи роздягання перед купанням. Іншим не подобається надто теплий одяг, ковдра, під якою жарко. Потрібно постаратися знайти золоту середину.

Один із способів забезпечити тут комфорт дитині – надягати на карапуза більше на один шар одягу, ніж у дорослого. Перевірити, чи замерз малюк, чи йому жарко, допоможуть не ручки та ніжки, а носик (якщо немовля розкапризувалося на прогулянці) і животик (якщо він плаче вдома).

Брак уваги

Деякі батьки, побоюючись привчити дитину «до рук», виймають її з ліжечка лише у разі потреби. При цьому вони забувають, що маленька людина потребує ласки, ніжності та теплоти маминих рук. Фізичний контакт дуже важливий отримання позитивних емоцій.

Втома

Сон для новонародженого – основне заняття, що більше він спить, то швидше росте і краще розвивається. Здається, що малюкові просто неможливо втомитися, адже він лише їсть, грає та спить.

Тим не менш, втома може настати від надмірної уваги до нього (наприклад, гості у будинку), гучної музики, яскравого світла. Щоб розповісти батькам, як він втомився, немовля починає плакати. Як вчинити у цій ситуації? Найкраще, що може зробити мама, – усамітнитися з дитиною в кімнаті, заспокоїти її, похитавши на руках. Через якийсь час малюк заспокоїться, і плач припиниться. Добре рятує в цій ситуації соска-пустушка.

Болісні відчуття

Одна з причин, яку молодій матері дуже важко визначити, – це біль. Травна система немовляти поки що не досконала, тому будь-який незнайомий продукт, що потрапив у шлунок дитини, може спричинити дискомфорт, коліки, утворення газів, пронос, запор.

Придивившись до малюка, що плаче, можна зрозуміти, що у нього щось не в порядку з животом: плач різкий, ніжки підгинаються до живота. У такому випадку добре допомагають погладжування в ділянці живота за годинниковою стрілкою, носіння дитини на руках, лежачи на животику.

Захворіла дитина плаче і тоді, коли в нього піднімається температура, закладено носик, болить горло. Гарячий лобик, виділення з носа чи утруднене дихання – привід терміново викликати лікаря. Консультація з педіатром необхідна у будь-якому разі, коли мама зробила все можливе, щоб заспокоїти дитину, але плач не припиняється.

- Advertisement -
- Advertisement -