Який догляд необхідний лляним речам

- Advertisement -

Льон – це натуральний, дуже приємний у носінні матеріал. У наш час він є ще й дуже модною тканиною. Льон має хорошу теплопровідність і чудово пропускає повітря. Саме тому в спекотну пору року, у лляному одязі людина почувається комфортно. Також матеріал здатний зберігати тепло в холодну погоду.
Льон – дуже м’яка тканина, вона легко меніться, володіючи якоюсь “недбалістю”. Але, незважаючи на це, така пом’ятість завжди виглядає стильно. Льняний одяг використовується не тільки в повсякденному носінні, а й домашньому. Вона зручна, практична, легко стирається та швидко сохне. Але навіть така на вигляд невибаглива тканина потребує особливого догляду.

Льняна тканина: виробництво та використання

Тканину виготовляють з волокон рослини сімейства льонових, які мають цілющі властивості і є природними адсорбентами. Можливо тому тканина, яка виробляється з його волокон, настільки цінується і приємна до тіла. Льняний одяг гіпоалергенний і особливо рекомендується для повсякденного носіння алергікам, людям, які мають шкірні захворювання та особам з надчутливою шкірою. Також тканину льон https://ua.vesnyanka.com/product-category/lon/ використовують для пошиття вишиванок.

заготовка вишиванки

Як правильно доглядати одяг з льону

Речі з льону можна прати як в ручному режимі, так і при великих обертах в пральній машині. Ця тканина не боїться бути розтягнутою. Сушити випрані речі з льону необхідно на відкритому повітрі у розправленому вигляді. Тоді одяг пахне свіжістю і розгладити її буде набагато простіше, ніж зім’ятий після прання. Але варто уникати високого температурного режиму. Інакше легка тканина може “сісти”. Також є ризик змити забарвлення льону, тому кольорові речі можна прати при температурі до 30-40 градусів. А світлий одяг – до 60 градусів.
Після прання вручну не слід вичавлювати льон, ніж порушити форму одягу. Прасувати речі варто тільки на спеціальному низькому режимі зі зворотного (внутрішнього) боку тканини.

Що може зіпсувати вигляд лляних речей

Замочувати речі з лляної тканини перед пранням на тривалий час – не можна. Це може сприяти набряканню ниток, що цілком може послужити деформацією одягу. Неприпустиме сушіння лляних речей у пральній машині. Але якщо ця спеціалізована техніка, що окремо стоїть, в якій є функція “сушіння повітряним циклом” без нагрівальності, то такий захід допускається.

Одяг з льону – зберігання

Лляні речі вимагають особливого способу зберігання. Сезонний одяг обов’язково потрібно розміщувати у шафі на тремпелях. Будь то: штани, сорочки, спідниці, піджаки чи сукні. Допускається акуратно складати речі на полиці, намагаючись, щоб у їх бік не потрапляли прямі сонячні промені. Кольорові речі із льону під дією сонця вигоряють. Якщо ви вирішили запакувати речі і перенести їх на зберігання, наприклад, у комору, для початку варто прибрати їх в обгортковий папір.
Штани вішають на прищіпки спеціальних тремпелів, у положенні – “зверху-вниз”. Так річ не втратить форму і штани не доведеться прасувати повторно. Те саме стосується і піджака з сорочкою. Даний тип лляних речей варто зберігати виключно на вішалках з плічками.

Як бачимо, льон дуже цінний гіпоалергенний матеріал, який має масу позитивних якостей. Але не варто забувати, що легка тканина потребує правильного догляду.

- Advertisement -
- Advertisement -