Все про трекові світильники. Як вибрати і використовувати?

- Advertisement -

Трекові світильники що це таке? Переваги і особливості вибору.

Застосування трекових світильників дозволяє вибрати напрямок світла і навіть перемістити джерело світла, не відключаючи його від живлення. Штанга трекового освітлення може бути однофазною або трифазною. Кількість фаз визначає кількість незалежних груп світильників, які можна розмістити на треку і потім включати і вимикати незалежно один від одного.

Як вибрати і використовувати трекові світильники?

Шинне або трекове освітлення — конструкція, в якій окремі джерела світла розташовані на спеціальному треку. Світильники можуть бути розміщені в будь-якому місці треку, що дає безліч можливостей для створення спрямованого освітлення. Трекові світильники можна купити в інтернет-магазині люстр та світильників Energywest. Тут, в каталозі на сайті energywest.com.ua трекові світильники представлені в асортименті, є вибір моделей на будь-який смак та бюджет. В інтернет-магазині Energywest пропонуються якісні світильники та люстри від перевірених та надійних виробників. Пересувна конструкція і адаптивність в дизайні інтер’єру – це основні переваги трекових світильників.

Трекові світильники можна купити на сайті energywest.com.ua.
Трекові світильники можна купити на сайті energywest.com.ua.

Спочатку трекові системи освітлення використовувалися в основному в комерційних приміщеннях: художніх галереях, виставкових залах, музеях. Однак в останні роки трекові системи стають все більш популярними в інтер’єрах приватних будинків і квартир. Сьогодні ми розповімо про найбільш важливі переваги і дамо рекомендації по їх вибору і використання в приміщеннях.

Системи трекового освітлення включають:

 • світильники з лампами,
 • трек (шина),
 • капс,
 • кріплення,
 • вішалки (не завжди обов’язкові)
 • і трансформатор напруги.

Принцип роботи простий: доріжка виконує 2 функції — розподіл живлення і утримання лампи. Канал кріпиться безпосередньо до стіни/стелі або встановлюється на підвісах. До нього підключаються кабелі, а потім світильники фіксуються спеціальними затискачами. Завдяки спеціальним зєднувачам і можливості зміни стандартного розміру, шляхові структури монтуються різних форм і розмірів.

Переваги трекової системи освітлення в приміщенні:

 • Проста установка. Встановити систему не складніше, ніж відремонтувати люстру.
 • Широкі можливості регулювання: Можна змінювати не тільки напрямок світлового променя, але і кут освітлення і висоту установки.
 • Перетворіть свою кімнату. Просто переміщаючи або повертаючи світильники, можна легко знайти потрібне світло.
 • Трекові світильники доступні в різних кольорах, формах і розмірах. Існують різні варіанти для різних стилів дизайну інтер’єру.
 • Універсальність Для стовідсоткового освітлення приміщення часто достатньо одного виробу. Він виконує функції стельового освітлення, спрямованого освітлення і настінного освітлення.

Недоліки трекового освітлення в приміщенні практично відсутні. Єдиним недоліком є відносно висока ціна. Але якщо взяти до уваги економію на покупку додаткових джерел світла, вартість монтажу, то трекові світильники дійсно дешевше звичайних.

Які бувають види світильників в трекових системах?

 • Галогенні

Вдосконалені лампи розжарювання з додатковим газовим буфером. Завдяки удосконаленню вони світять яскравіше і служать довше. Вони вважаються одними з найдешевших.

 • Люмінесцентні

Яскравий, економічний. Самий дешевий і економічний, який зазвичай використовується для акцентного освітлення.

 • Світлодіодні

Діоди — це найсучасніше рішення для доріжок. Яскраве і рівномірне світло, довгий термін служби, низьке енергоспоживання.

Двох-, трифазні трекові системи.

Всі лампи можуть бути розділені на 2 або 3 групи, керовані окремими кнопками. Вони активуються індивідуально. Металева або пластикова шина прямокутного перерізу, в яку монтуються шини 12/24 В (плюс, мінус) або 220 В (фаза, нейтраль). Штанга — це основа трекової системи, на якій закріплені джерела світла, за якої вони переміщуються. Рейки розташовані окремими рядами і петлями.

Які світильники називають трековими.

Щоб вибрати правильні світильники, необхідно вирішити, для чого вам потрібне світло. Це дуже важливо, оскільки існує велика різноманітність фурнітури, як за дизайном, так і за функціональним особливостям. Інтернет-магазин EnergyWest пропонує якісні трекові світильники та люстри від перевірених та надійних виробників. Щоб вам було легше орієнтуватися, тут ви можете побачити класифікацію світильників трекового освітлення по підгрупах.

По здатності розсіювати світло.

 • Якщо ви хочете виділити який-небудь об’єкт, то кращим вибором будуть світильники спрямованого світла — світильники акцентної лінії. Вони мають невеликий кут променя і спеціально розроблені для освітлення банерів і товарних вітрин в магазинах, картин, фотографій, творів мистецтва в музеях, статуй і предметів меблів в будинках. Вони часто використовуються в якості світильників для читання, коли трекова система встановлюється над узголів’ям ліжка.
 • Трекові світильники розсіяного світла для загального освітлення. Направлене світло для акцентного освітлення. Щоб освітити всю кімнату повністю розсіяним світлом без сильних тіней, необхідні світильники з більш широким кутом розсіювання. Такі світильники називаються розсіяними трековими світильниками і призначені для збільшення загальної яскравості приміщення.

Можливе використання обох типів світильників в одній трековій системі, одночасно або роздільно на окремих треках. Для простоти передбачається, що чим менше кут променя світильника, тим більше створюється акцент, в той час як великі кути променя забезпечують розсіяне світло для загального освітлення. В якості альтернативи можна використовувати сучасні світильники з регульованими кутами, щоб можна було встановити окремий кут на кожному світильнику.

Застосування систем освітлення на шинопроводі.

Ключовою особливістю шинного освітлення є можливість легко змінити дизайн інтер’єру, просто помінявши світильники або замінивши освітлювальні прилади. Ви можете змінити внутрішнє освітлення, не замінюючи саму трекову систему. Системи освітлення зручні, прості й підходять для сучасних інтер’єрів.

Ще однією незаперечною перевагою трекового освітлення є простота його установки. Якщо ви робите ремонт з нуля, все просто: встановлюєте розетку і підключаєте до неї живлення від шини. Якщо ви вирішили замінити існуючий стельовий світильник в кімнаті, вам потрібно буде зробити декілька простих кроків, щоб замінити його на трекову систему освітлення. Спочатку необхідно зняти старе кріплення. Потім прикріпіть деталь до стелі (зазвичай за допомогою саморізів, болтів або з допомогою схилом і підвісних тросів).

Потім необхідно підключити встановлену систему до мережного кабелю. Краще всього найняти кваліфікованого електрика, якщо ви не впевнені, що зможете зробити це самостійно. Залишається тільки встановити світильники в потрібних місцях на рейках, і освітлення готове до використання. Ви можете переміщати і активувати світильники на свій розсуд і створювати систему освітлення, в якій ви відчуваєте себе комфортно.

- Advertisement -
- Advertisement -