Маленька дитина плаче без причини: що робити?

- Advertisement -

Якщо дитина плаче, значить щось гаразд, щось йому завдає незручностей.

Напевно, йому болить животик. Здуття та кольки в кишечнику виникають у багатьох дітей, на жаль причини цього дискомфорту не відомі.

Мамі більше часу варто приділити дієті, якщо годує грудьми. Може все через неправильне харчування? Все пройде само собою помітно до 4 місяців, адже дитині треба звикати до їжі, яку вона їсть.

Мама може трохи похитати дитину на руках, постаратися чимось її зайняти (показати яскраву іграшку, заспівати колискову), заспокоїти різними способами. Адже криками він робить ще гірше, у його кишечник потрапляє повітря та викликає здуття.

Мама повинна постаратися виключити продукти, що викликають процеси бродіння в кишечнику, такі як:

  • молоко;
  • Яйця;
  • Цитрусові;
  • Горіхи;
  • Шоколад;
  • Бобові;
  • Газовані напої.

Якщо дитина продовжує кричати, мама може взяти її на руки і притиснути її животиком до свого, тепло її тіла зменшить утворення повітряних бульбашок у кишечнику. Або покласти на його животик нагріту за допомогою розпеченої праски пелюшку, її можна скласти в кілька разів, щоб тепло збереглося довше, це теж допомагає.

Якщо вона втомилася, можна передати малюка татові. Раптом він зможе заспокоїти дитину? Ще батьки можуть поставити дитині газовідвідну трубку, гази відійдуть і малюк заспокоїться.

Крім того, допомагає погладжування живота за годинниковою стрілкою навколо пупка. Бабусі можуть дати онуку чи онуці відвар із кропу. Вона зніме біль у животі. А педіатр, у якого спостерігається малюк, призначить нетямущу прийом активованого вугілля. Його треба добре потовкти і змішати (розчинити не вдасться) з кип’яченою водою, пропонувати дитині напій після або до годування дитини.

В аптеках продають трав’яні чай для малюків, що складаються з пелюсток ромашки, листя м’яти та фенхелю. Один мінус цих чаїв – насолода, це не послабить, а, навпаки, посилить здуття і кольки в кишечнику.

Дитина продовжує кричати і час крику щодня приблизно однаковий? Мама може прогулятися з малюком до початку занепокоєння малюка. Свіже повітря має вплинути на дитину заспокійливо, швидше за все вона міцно засне і проспить досить довго, щоб набратися сил.

Мама обов’язково повинна помічати навіть найнезначніші зміни у поведінці дитини. Якщо вони її турбують, викликати лікаря!

Здоров’я вам та вашому малюку!

- Advertisement -
- Advertisement -