Як батькам навчити дитину завзятості у вирішенні завдань

- Advertisement -

Багато сучасних батьків скаржаться на те, що дитина, будучи нормально розвиненою, знаючи весь алфавіт вже до 4 років і успішно вирішуючи нескладні завдання, кидає будь-яку справу, яка приносить хоча б найменші складності.

Сучасних мам і тат все частіше хвилює питання, як виховати в дитині завзятість для вирішення складностей, що виникли і виникають?

Виховання завзяття на вирішення складних завдань це мета, досягнення якої можна лише у підлітковому віці, на початковому етапі психологічного розвитку дитини вирішити це питання майже неможливо. Щодо шляхів хоча б часткового вирішення питання вже зараз, на даному етапі, фахівці рекомендують організувати навчання малюка в ігровій формі.

Одне й те завдання можна вирішити спочатку разом із кимось із батьків, потім запропонувавши малюку спробувати ще раз, але вже самостійно. Незалежно від поставлених цілей та досягнутих результатів, потрібно похвалити дитину за самостійне виконання завдання. Крім того, важливо відзначити що самостійно малюк впорався краще, ніж працюючи в колективі з кимось із батьків.

Фахівці стверджують, що негативно вплинути на зразково – показову поведінку дитини можуть її однолітки. Найчастіше такі ситуації мають місце, коли дитина потрапляє до свого першого колективу – групи дитячого садка.

Шумаючи і грубо порушуючи дисципліну в дитсадку, малюк цілком може залишатися тихим і слухняним вдома. Проблема полягає в тому, що виявляючи нові способи реагування на ту чи іншу ситуацію, дитина починає застосовувати ці способи практично.

Батькам не варто нервувати чи хвилюватися у зв’язку з такою поведінкою дитини. Швидше за все, малюк просто дає вихід емоціям, що накопичилися. Дорослим, щоб не втратити контроль над даним процесом, слід брати участь у різних іграх свого чада, у тому числі й галасливих, при цьому встановлюючи лояльні рамки з часу, коли дитина може балуватися і шумно грати, а коли поводитися тихо.

Щоб такий метод впливу приніс очікувані результати, дорослі повинні чітко обговорити ситуацію і скласти комплекс правил поведінки, яких згодом повинен буде дотримуватися малюк.

Вкрай важливо, щоб усі дорослі вимагали виконання тих самих правил, щоб норми поведінки були єдиними.

 

- Advertisement -
- Advertisement -