Рак грудей – злоякісна пухлина, яка розвивається з тканин молочних залоз. Захворювання займає перше місце по поширеності серед інших новоутворень, які діагностуються у жінок, та друге місце серед онкологічних захворювань в цілому. Рак грудей також може діагностуватися у чоловіків. Але подібні випадки дуже рідкі та не перевищують показник 0,3-1% серед загальної кількості хворих з таким діагнозом.
Рак грудей відноситься до найбільш вивчених видів онкологічних пухлин. Успіх його лікування напряму залежить від стадії, на якій було виявлено захворювання, HER2-статусу (рівня злоякісності) та сімейного анамнезу. Якщо пухлину діагностовано на початкових стадії, пацієнтка має високі шанси на повне одужання. Тому важливо знати перші симптоми, за якими можна запідозрити розвиток новоутворення, та своєчасно проходити профілактичні огляди у лікаря-гінеколога та мамолога.
Детальніше про рак молочної залози та методи його лікуванн можна почитати за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-grudej/.
Перші симптоми захворювання
До ранніх ознак розвитку раку грудей відносять появу ущільнення в молочній залозі. Виявити його можна самостійно під час самообстеження. Робити його рекомендується щомісяця впродовж перших днів після закінчення менструації. Таке утворення може бути щільним, мати нерівні контури, при цьому дотик до нього не викликає болю чи дискомфорту. Виявивши в себе будь-яке новоутворення в грудях, варто відразу ж пройти обстеження у лікаря.
До інших симптомів раку грудей відносяться:
- набряк молочної залози, що призводить до деформації контуру;
- дискомфорт в області органу або соска;
- втягнутість соска, поява виділень з нього;
- зміна шкіри грудей (кольору, текстури, поява лущення, екземи, характерна «лимонна шкірка»);
- асиметрія молочних залоз;
- збільшення вен на грудях.
На початкових стадії розвитку раку молочної залози больові відчуття зазвичай відсутні. Вони характерні для більш пізніх стадій онкологічного процесу. Також на розвиток патології може вказувати збільшення розміру лімфатичних вузлів під пахвами.
Всі ці симптоми не завжди свідчать про розвиток злоякісної пухлини. Але при їх появі необхідно звернутися до лікаря. Для підтвердження чи спростування діагнозу жінці призначають обстеження – мамографію, ультразвукове дослідження та ін. Під час їх проведення лікар зможе визначити тип та розмір новоутворення. Якщо є підозра на рак, жінці додатково призначається проведення біопсії. За результатами цього дослідження вдається точно визначити ступінь злоякісності новоутворення.
Стадії раку молочної залози
Онкологи виділяють декілька стадій онкології грудей:
- 0 стадія – пухлину можна побачити на мамографічному знімку, при цьому симптоми відсутні;
- 1 стадія – діаметр пухлини не перевищує 2 см, лімфатичні вузли не збільшені, в 90% випадків захворювання, виявлене на цій стадії, повністю виліковується;
- 2 стадія – діаметр пухлини складає 2-5 см або менше 2 см з одночасним збільшенням лімфатичних вузлів під пахвою;
- 3 стадія – діаметр пухлини перевищує 5 см, при цьому відбувається збільшення лімфатичних вузлів не лише під пахвами, а й у інших місцях, також спостерігається руйнівна дія на інші структури організму;
- 4 стадія – характеризується розповсюдженням метастазів у віддалені органи (найчастіше це кістки, легені, мозок).
Рак грудей можна повністю вилікувати. Але за умови, що хвороба діагностована на початкових стадіях розвитку. Тому кожній жінці необхідно щомісяця проводити самообстеження, а після 40 років регулярно проходити профілактичний медичний огляд та робити мамографію.
Пройти ефективне лікування раку молочної залози можна в клініці Таргет https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-grudej/. Завдяки використанню сучасних методів та високій компетенції фахівців багатьом жінкам вдається досягти одужання.