Психолог назвала причини втрати жінками інтересу до сексу

- Advertisement -

Жінка може втратити інтерес до сексу через відсутність любові до партнера, розповіла когнітивно-поведінковий психолог в інтерв’ю “Запорізьким Вістям“.  

«Багатьма людьми секс сприймається як життєво важлива потреба чи як інстинкт, але людина — не інстинктивна тварина, і відсутність близькості не призводить до виснаження організму і смерті. Секс — це те, що стосується прояву та задоволення потягу, а не першочергових потреб», — зазначила фахівець.

За її словами, більшість жінок дітородного віку не миттєво заводяться від думки про секс, і це нормально. Нормально і те, що інтерес до сексу проявляється не завжди, додала вона.

Найчастіші причини втрати інтересу до сексу: прийом певних препаратів, зловживання спиртним, хронічна втома, регулярне недосипання, сильні потрясіння, анорексія, розсіяний склероз, депресія чи наявність тривожного розладу

Лікар пояснила, що частина жінок відмовляється від сексу під час вагітності чи грудного вигодовування через погане самопочуття чи різноманітні страхи.

«Для деяких жінок секс стає нецікавим, якщо вони більше не мають любові до партнера, він більше не викликає захоплення, а на зміну колишньої ніжності приходить роздратування або навіть огида, — прокоментувала психолог, — Однією з причин відмови від сексу може стати пережите сексуальне насильство або насильство у відносинах».

Причина відмови від сексу може полягати і в тому, що партнер, наприклад, змінив, став нехтувати гігієною, або в більшості випадків не націлений допомагати своїй партнерці в отриманні насолоди, констатувала лікар.

Зниження потягу відбувається і коли секс стає занадто рутинним, передбачуваним або болісним, коли пари часто сваряться. Багато жінок взагалі бояться позначати свої межі в сексі, повідомляти партнерам, що відчувають неприємні відчуття, що не можуть розслабитися після конфліктів.

Деколи жінки відмовляються від сексу з релігійних міркувань, якщо захоплені будь-якими духовними практиками, через різні міфи та переконання, якими просякнута наша культура, а іноді сексуальні стосунки більше не є для них пріоритетом, розповіла психолог.

“Нарешті, якщо секс відбувається в невідповідний час або не в тому місці, де можна розслабитися, якщо є зневага сексуальним здоров’ям і між парою існують проблеми з комунікацією, то в більшості випадків жінки не будуть зацікавлені в таких сексуальних контактах”, – резюмувала вона.

- Advertisement -
- Advertisement -