Ефірні олії. Ароматичні рецепти для краси та здоров’я

- Advertisement -

Застосовувати аромомасла для краси та здоров’я почали ще 5000 років тому давні єгиптяни.

Ця традиція популярна й досі не тільки у єгиптян. Адже занурення в царство ефірних олій корисно, і приємно!

Чудодійна аромотерапія

Цілком очевидно, що аромотерапія має кілька плюсів.

1. Природні джерела. Завдяки природному походженню ефірних олій, ароматерапія дає м’який вплив на організм, практично не має протипоказань, не мають побічні ефекти і не викликають звикання.

2. Широта показань для застосування.Застосування ефірних олій покращує регенерацію тканини та сприяє насиченню клітин киснем, дає протизапальний та антибактеріальний ефект, стимулює в організмі вироблення лейкоцитів, позитивно діє на стан нервової системи, допомагає при болях різного характеру, сприяє підвищенню імунітету, допомагає при профілактиці та лікуванні. ангін, грипу, артритів, ревматизму, серцево-судинних захворювань.

3. Магія аромату. Все, що є в ароматерапії, нагадує якесь чародійство, від чого здається, що самі процедури немов незримо оповиті атмосферою чарівництва, казковості.

Виділяють три напрями аромотерапії:

 оздоровлення та відновлення організму на фізичному та психічному рівнях
косметичні (в т.ч. омолоджуючі) ефекти
 гармонізація сексуальних відносин

До процедур з використанням ароматичних ефірних належать: ванни, масажі, лосьйони, маски, інгаляції, полоскання, застосування пахощів. Щоб уникнути небажаних наслідків для здоров’я, потрібно обов’язково порадитися з лікарем перед тим, як починати будь-які аромопроцедури.

Аромовані ванни.

Існує кілька загальних рекомендацій для приготування ванн. Комфортна температура води – 37-38? Готуючи загальну ванну для тіла, спочатку потрібно наповнити ванну на 1/4 об’єму водою, там створюється пінна або сольова (морська сіль) основа та додаються краплі олії (можна обійтися без основи). Потім ванна наповнюється водою у повному обсязі. Оптимальний час прийняття ванни – 20 хвилин. Під час процедури радять використовувати сутінкове світло, включати тихо спокійну інструментальну музику. Приймати ванну краще із заплющеними очима, активно вдихаючи аромат ефірних олій. Після ванни бажано одягнути купальний халат, не витираючи шкіру рушником, щоб дати можливість ефірним маслам повністю вбратися в шкіру. Коли шкіра висохне, тіло змащують зволожуючим кремом. Періодичність прийому ванн – трохи більше 2-3 разів на тиждень.

Для тіла:

 Склад: 7-9 крапель олії лимона на пінній або сольовій основі. Застосування: для пружності та гладкості шкіри проти целюліту.
 Склад: 5-7 крапель ялівцевої олії. Застосування: для виведення зайвої рідини з організму, поліпшення регенерації шкіри проти целюліту.
 Склад: 5 крапель олії іланг-ілангу, 5 крапель олії чорного нарциса, жменя пелюсток червоної троянди. Застосування: для пружності шкіри, очищення її від ороговілих клітин.
 Склад: 7-8 крапель олії кедра. Застосування: для пружності шкіри, має ліфтингову дію.
Склад: на основі морської солі – 1 дес. л. суміші з олій (мандарин, неролі, апельсин, троянда, лаванда, розмарин – у рівних частинах), 1 ст. л. відвару трави (ромашка, лаванда, листя чорної смородини, липа, жасмин, чебрець або м’ята перцева, змінюючи їх по черзі). Застосування: для здоров’я та краси грудей.

Для рук:

 Склад: 100 мл оливкової олії (можна – персикової), 5 крапель ялицевої олії або олії кедрового дерева, 2 краплі олії мандарину. Застосування: для бархатистої та ніжної шкіри рук.

Для нігтів:

 Склад: 2 краплі олії лимона, 3 краплі лавандової олії розчиняють у окропі з морською сіллю, після розбавляють льодом до 37-38˚С. Застосування: для зміцнення нігтьової пластини проти її розшарування.

Для ніг:

Склад: 3 краплі олії чайного дерева. Застосування: проти грибкових захворювань.
 Склад: 8 крапель олії пачулі. Застосування: проти сухої та грубої шкіри на п’ятах.

Аромомасажі.

Що треба знати, приступаючи до масажу? Зазвичай для масажу використовують суміші масел, де є олія і краплі додаткових масел. Техніка масажу передбачає 2 етапи: підготовчий (без олії) та основний з олією. На 1-му етапі використовують такі види рухів: погладжування від середини до боків долонями із розкритими пальцями, кругові розтирання долонями із зімкнутими пальцями. Під час масажу грудей у ​​жодному разі не торкатися сосків, під час масажу обличчя – області навколо очей. На 2-му етапі в розігріту шкіру попередньо втирають суміші масел. Це роблять круговими рухами подушечок пальців – повільно, акуратно, ніжно. Втирати олії необхідно доти, доки вони повністю не вберуться в шкіру. Аромомасажі можна робити 1-2 рази на день.

Для обличчя

Склад: на 20 мл олії шипшини – 5 крапель олії примули, 3 краплі лавандової олії, 3 краплі ладану, 4 краплі олії неролі, 5 крапель рожевого масла. Застосування: перед сном для пружності та гладкості шкіри.
 Склад: на 20 мл олії шипшини та 25 мл олії кісточок абрикосу – 3 краплі олії морквяного насіння, 6 крапель рожевого масла, 3 краплі ладану, 1 крапля олії почувли. Застосування: вранці та ввечері для догляду за зрілою шкірою

Для грудей

 Склад: на 1 ст.л. оливкової олії – по 2 краплі олії жожоба, авокадо та шипшини. Застосування: зволожує, пом’якшує, живить шкіру грудей, сприяє регенерації шкіри, підвищує пружність, проти появи розтяжок.
Склад: на 1 ст. оливкової олії – по 2 краплі кунжутної, олії обліпихи, олії виноградних кісточок і зародків пшениці. Застосування: аналогічно.

Для тіла

 Склад: на 2 ст. оливкової олії – по 2 краплі олії мандарину, лавандової олії, олії неролі. Можна оливкову олію замінити олією виноградних кісточок, кунжутною або обліпиховою. Використання: від розтяжок.
 Склад: по 1 ст. олії виноградних кісточок та оливкової, до них – по 2 краплі олії мандарину та лаванди. Як додаткові масла можна також взяти по 2 краплі олії троянди, гвоздики і м’яти перцевої. Використання: від розтяжок.

Лосьйони з ефірних олій

Застосування лосьйонів не передбачає масажу, тільки легке протирання шкіри сумішами, а потім дати їм увібратися в шкіру природним шляхом. При використанні лосьйонів ті ж запобіжні заходи, що і при масажі: не торкатися сосків і області навколо очей.

Для тіла

 Склад: на 30 мл олії з виноградних або абрикосових кісточок – 16 крапель персикової олії. Застосування: для зволоження шкіри.

Для грудей

 Склад: на 50 мл мигдальної олії – по 10 крапель олії герані та іланг-ілангу. Застосування: сприяє підвищенню пружності грудей та покращенню її форми.
 Склад: на 1 ст. мигдальної олії – по 3 краплі олії герані та апельсина. Застосування: для профілактики розтяжок.
Склад: до основи з 26 мл персикової або мигдальної олії та 10 мл олії виноградних кісточок – 2 краплі олії пачулі, по 5 краплі олії герані та іланг-ілангу, 2 краплі олії апельсина. Застосування: для профілактики розтяжок та ніжності шкіри.

Для обличчя

 Склад: на 30 г персикової олії – 1 крапля ладану, 2 краплі рожевого масла, 1 крапля лімет/1 крапля сандалу, 2 краплі рожевого масла. Застосування: від зморшок навколо очей.
 Склад: на 30 г персикової олії – 1 крапля неролі, 1 кап. мускатної олії, 1 крапля олії сосна, 2 краплі олії м’яти. Застосування: від зморшок на обличчі.
 Склад: на 30 г персикової олії – 1 крапля олії сосни, 1 крапля неролі, 2 краплі фенхелю, 1 крапля мирру. Застосування: проти в’ялості шкіри.
Склад: на 30 г персикової олії – 1 крапля ладану, 2 краплі рожевого масла, 2 краплі олії м’ята, 1 крапля сандалу. Застосування: харчування для шкіри, що втомилася.

Для волосся, вій, брів.

 Склад: 1 капсула рицинової олії без добавок. Застосування: для густоти та шовковистості.
 Склад: на 1 ч.л. олії мигдалю – 3 краплі хвойної олії. Застосування: аналогічно.

Маски з ефірних олій

Маски з ефірних олій наносять за тими самими правилами, що й інші маски: нанести на 30 хвилин, потім ретельно змити водою. Періодичність застосування – 1-2 рази на тиждень.

Для обличчя

Склад: на 10 мл олія лісового горіха і 10 мл примули – 2 краплі ладану, 1 крапля сандала, 1 крапля олії морквяного насіння. Універсальна маска, заспокоює, знімає подразнення шкіри.
 Склад-1: на 20 мл олії примули та 30 мл олії лісового горіха – 3 краплі олії сандала, 5 крапель ладану, 2 краплі олії морквяного насіння. Склад-2: на 10 мл олії жожоба – 2 краплі ладану, 1 крапля олії мускату, 1 крапля олії неролі. Склад-3: на 10 мл олії авокадо – 3 краплі мигдальної олії, 1 крапля сандалу, 2 краплі рожевого масла. Застосування: від зморшок.
 Склад: на 1 ст. л. мигдальної олії – 3 краплі олії чайного дерева, 1 крапля олії берези, 1 крапля олії лаванди. За основу можна взяти ще вершки, мед чи біле вино. Застосування: від прищів

Для волосся

Склад: на основі 2 яєчних жовтків та 1 ч.л. меду – по 5 крапель олії лаванди та розмарину. Застосування: для густоти, пишноти, шовковистості.

Аромоінгаляції та аромополоскання

Для лікування та профілактики вірусних захворювань верхніх дихальних шляхів та застуд, а також для підвищення імунітету застосовують аромоінгаляції. Є два види інгаляцій: місцеві, за допомогою інгалятора та загальні, коли олії додають у розбризкувач з водою та освіжають повітря у приміщенні. Для розбризкування достатньо додати на 0,5 л води 5-7 крапель олії. Для інгаляцій зазвичай використовують 2-3 краплі на стандартний об’єм води в інгаляторі. З профілактичною метою в “небезпечні” сезони подібні процедури необхідно повторювати 2 рази на тиждень протягом 2-х місяців.

На думку імунологів дуже добре застосовувати такі ефірні олії: ялиці, анісу, гвоздики, базиліка, лавра, камфори, жасмину, кипарису, розмарину, лаванди, кориці, мускатної шавлії, бергамоту, дягіля, чебрецю і евкаліпта. Для посилення ефекту можна використовувати суміші олій. Ванна із застосуванням цих ефірних олій може бути не тільки ванною, а й паровою інгаляцією.

Універсальний склад загальних інгаляцій для профілактики захворювань, особливо для запобігання зараженням членів сім’ї, коли вдома вже є хворий:

 на 1 л води – 20 крапель олії лаванди, по 10 крапель чайного дерева та грейпфруту, по 5 крапель евкаліпту та лимона.

Для аромополосканий рекомендують використовувати олію чайного дерева, шавлії, евкаліпта, бергамоту, суміш олій лимона та лаванди. Щоб приготувати полоскання, потрібно в 1 склянці кип’яченої води розвести 3-4 краплі олії.

Застосування ефірних пахощів

Ефірні пахощі оліями зазвичай створюють за допомогою аромоламп: на 1 ст.л. води – 2-3 краплі олії. Вогонь свічки в аромолампі підігріває рідину, і масло потихеньку випаровується, наповнюючи кімнату цілющими ароматами.

Для гармонізації сексуальних стосунків масло наносять у вигляді 1 краплі на ту ділянку тілі, де промацується пульсація.

Для емоційної рівноваги та душевного комфорту застосовують аромати таких ефірних олій:

 гвоздики, м’яти, лимона, апельсина (тонізують, збуджують)
лаванди, материнки, троянди, ладани (заспокоюють, розслаблюють)
 вербени, жасмину, мирри, пачулі, троянди, іланг-ілангу, неролі (регулюють гормональний фон)

До популярних ароматів ефірних олій відносять:

БЕРГАМОТ – дає сили, покращує пам’ять та увагу.
ЖАСМІН – має антистресову дію, посилює чуттєвість.
ІЛАНГ-ІЛАНГ – хороший антидепресант, позбавляє нервового тику, головного болю, стимулює статевий потяг, збільшує чоловічу потенцію.
ЛАВАНДА – знімає перевтому, безсоння, зміцнює імунітет, знімає стан безпричинного страху.
Ладан – одухотворює, пробуджує інтерес до життя.
ЛИМОН – тонізує, має противірусну дію, знімає головний біль, запаморочення.
МИРРА – допомагає при безсонні, пом’якшує стресові стани.
Пачулі – потужний антивірусний засіб, освіжає, надає сили, сильний еростимулятор.
ТРОЯННЯ – допомагає при депресіях, безсонні, стресах і нервовій напрузі.
САНДАЛ – розслаблює, заспокоює нерви, допомагає при депресії, безсонні, простудних захворюваннях, підвищує чуттєвість.
ХВОЙНІ – активізує дихання, має протизапальну дію.
ЕКВАЛІПТ – чудовий очисник повітря, потужний антивірусний засіб.

У чудодійності ароматерапії сумніваються лише ті, хто не занурювався в царство ефірних олій і ще не відчув на собі ефектів від їх застосування. Так починайте, не відкладаючи! Тим більше, що передноворічний час сприяє таким приємним і корисним починанням.

- Advertisement -
- Advertisement -