Головний біль. Причиною може бути тривале сидіння на стільці.

- Advertisement -

Головним болем страждають від 40 до 90% жителів планети.

Більшість страждаючих від цієї недуги вирішують проблему однаково – пігулками. Однак такий метод лікування може призвести до виникнення хронічного головного болю. Тим часом лікарі заявляють, що у 85 випадках зі 100 головний біль успішно лікується. Все залежить від бажання – можна працювати собі «добрі» отрути-токсини, а можна випити пару ложок оливкової олії і забути нарешті про цю вічну супутницю.

Західні вчені стверджують, що ін’єкції ботоксу, що використовується для косметичних цілей, позбавляють хворих не лише зморшок, а й мігрені.

Головні витрати

«У людини, яка виходить на роботу з головним болем, напади болю продовжуються довше, ніж у того, хто одразу ж біжить за лікарняним до лікаря» Розрізняють кілька видів головного болю. Найпоширеніші – хронічні головний біль, що приходять із завидною періодичністю, мігрені. Від них страждають близько 20% жінок. Звичайна ж настирлива і раптова біль знайома кожному. Вона неабияк отруює життя працівнику і завдає шкоди роботодавцю.

Американські вчені здійснили опитування серед 30 тисяч співробітників різних комерційних фірм. Як з’ясувалося, біль голови знижує ефективність праці працівника на 30-60%. У людини, яка виходить на роботу з головним болем, напади болю продовжуються довше, ніж у того, хто одразу біжить за лікарняним до лікаря. Саме тому економічні збитки від роботи людини з хворою головою вищі, ніж втрати через працівника, який пропустив один робочий день.

Класична скарга людини, у якої раптово захворіла голова, це: «мою голову наче охоплює тугий обруч». Лікарі називають це головним болем напруги. Причини її банальні і певною мірою непереборні, – депресії та хронічний стрес. Третьою причиною її появи є вимушена тривала нефізіологічна поза.

Простіше кажучи, після кількох годин однотипного сидіння на стільці перед комп’ютером або стоячої роботи у конвеєра м’язи голови та шиї внаслідок тривалого психоемоційного чи фізичного впливу перенапружуються. Ось тоді і з’являється біль голови. Більшість відразу кидаються за пігулкою цитрамончика, яка на якийсь час справляється з болем. Але найчастіший прийом анальгетиків, як стверджують лікарі, також сприяє виникненню хронічного головного болю.
Головний біль. Причиною може бути тривале сидіння на стільці.
Лікувати отрутою?

Враховуючи популярність проблеми, вчені наполегливо шукають ліки та методи боротьби з головним болем. Найпростіший – капустяний лист на чоло, складніший метод – використання токсинів ботулізму, а по суті – отрут.

На конференції Американської асоціації боротьби з головними болями були представлені відразу кілька досліджень, які ще раз підтверджують, що ін’єкції ботоксу, тобто ботулінового токсину типу А, що використовується для косметичних цілей, позбавляють хворих не тільки від зморшок, а й від мігрені.

Першими «побічну» дію ботоксу помітили німецькі косметологи. Як зазначив професор Хартмут Гебель, лікування мігрені виявилося ефективним у 70-80% хворих. Один курс такого лікування усував болісний головний біль на 3-6 місяців. Як стверджують вчені, після цього терміну ін’єкції можна повторити та отримати такий самий ефект.

У Росії ботулотоксин почали застосовувати нещодавно. Як зазначає невролог Новосибірського обласного діагностичного центру Лариса Шперлінг, якщо вводити ботокс правильно і в строго встановленому дозуванні, то жодних побічних явищ не виникає, а ефект виходить добрим. Він може тривати до трьох-чотирьох місяців. Якщо ж при цьому дотримуватися установ лікаря, що стосуються подальшого способу життя, то головний біль після лікування може пройти назавжди.

З останніх нововведень у лікуванні головного болю (з тих, що докотилися до нашої країни) – апаратний комплекс для лікування гіпертонії, головного болю та болю у хребті, повідомляє РИА «Новости». Суть нового методу у тому, що пацієнту спочатку роблять електроенцефалограму, вимірюють температуру кистей рук і м’язовий тонус окремих м’язів. Потім отримані дані у вигляді імпульсів за допомогою спеціальних комп’ютерних ігор передаються назад – головний мозок хворого. Внаслідок цього нервова система людини сама знаходить можливість налагодити порушені функції організму.
Головний біль. Причиною може бути тривале сидіння на стільці.

Для тих же, хто побоюється будь-яких нововведень «від медицини» або не має в своєму розпорядженні достатніх засобів для усунення головного болю (одна одиниця ін’єкції ботоксу, наприклад, коштує близько 6 доларів), медики пропонують натуральні природні засоби, які теж знімають нездужання.

Наприклад, вчені виявили, що оливкова олія, якою італійці так щедро поливають свої страви, – чудовий спосіб допомогти «хворій» голові. По дії на організм олію можна порівняти з таблеткою анальгіну. Дослідники стверджують, що чайна ложка оливкової олії дорівнює 10% дози препарату на основі ібупрофену, що міститься у знеболювальних препаратах.

Звичайно, доза для зняття головного болю може бути солідною, але якщо постійно вживати масло в їжу, то це послужить потужним (до того ж дешевим) профілактичним засобом від болю. А якщо масло доповнити кружечком, вірніше, калебасою мате, то біль піде з вашої голови надовго.

Ще 1988 року вчені визнали можливим використання рослини у медичних цілях для боротьби з фізичною та душевною втомою. Мате завдяки теофіліну і кофеїну, що міститься в його листі, стимулює серцевий м’яз і центральну нервову систему, розслаблює гладку мускулатуру.

Щоправда, головний біль іноді є ознакою серйознішого збою в організмі. Вона є провісником 50 серйозних захворювань. Лікарі рекомендують, якщо біль почався після 40 років і продовжує частішати і з’являється при фізичному зусиллі, кашлі, чханні, сексуальній активності, – треба пройти обстеження у грамотного фахівця. Головний біль виліковується у 85% випадків.

- Advertisement -
- Advertisement -