Солодкий сон без ліків

- Advertisement -

Безсоння – бич сучасних людей.

Хтось довго не може заснути; другий прокидається серед ночі і до ранку повертається на подушці; третій бачить уві сні кошмари і спить настільки неспокійно, що все одно встає зовсім розбитим…

Епізодично розлади нічного сну, що виникають, бувають чи не у кожного. Причиною може стати нервове збудження напередодні іспиту або відповідального виступу перед великою аудиторією, конфлікти в сім’ї або на виробництві, порушення природних біоритмів організму при перельоті літаком з одного часового поясу в інший. Будь-яка з цих причин може призвести до того, що людина важко засинає, неспокійно спить і рано прокидається. І це, звісно, ​​негативно позначається самопочуття, працездатності, настрої.

Як розслабитись, щоб заснути?

Насамперед, особливу увагу приділіть своєму режиму у вечірні години. До ночі слід “гасити” емоційне збудження, тому інтенсивність будь-якої діяльності – фізичної чи розумової – має знижуватися. Вечеряйте не пізніше ніж за 2 години до сну.

Швидкому засинанню сприяє прогулянка перед сном, а деяким допомагають короткочасні (протягом 3-5 хвилин) розслаблюючі теплі ванни.

Можна спробувати, лягаючи в ліжко, уявити улюблений пейзаж і подумки “затриматися” на ньому. Ті, у кого слабо розвинена здатність до образного мислення, треба зробити вправу на втому внутрішнього зору: лежачи із заплющеними очима, намагайтеся подумки виписувати білою фарбою на білому тлі цифру 3 – повільно та по кілька разів. Це теж сприяє засинанню.

Досить ефективним може бути самомассаж. Плавне легке масажування та погладжування рук, плечей, шиї, потилиці, спини, обличчя заспокоїть нервову систему та допоможе вам заснути. Крім того, розслабленню допомагає масування гомілок, пощипування сідниць, розтирання підошв обох стоп.

Дуже корисно повільно розчісувати голову масажною щіткою або гребінцем – після 10-15 монотонних рухів ви неодмінно почнете позіхати. Аналогічний ефект дає і розчісування поверхні голови кінчиками пальців.

Ви сміятиметеся, але прекрасним масажним інструментом може стати і дерев’яна качалка. Покатайте її долонями, потім покатайте по потилиці, по шиї, розгойдуючи одночасно голову вправо і вліво протягом 30 секунд. Проведіть качалкою по спині з обох боків, досягаючи лопаток.

Вправи від безсоння

• З’єднайте пальці обох рук і, легко стискаючи, натискайте подушечками пальців один на одного протягом 15 секунд. Повторіть кілька разів.

• Натискайте великим і вказівним пальцями на спинку носа протягом 10 секунд і відпускайте. Виконайте кілька разів.
Солодкий сон без ліків
• На підошві у вузькій частині посередині стопи знаходиться рефлексогенна зона впливу на живіт. Помасажуйте це місце і невдовзі відчуєте, як усередині живота з’явиться комфортне відчуття тепла. Воно заспокоює, утихомирює, сприяє релаксації та швидкому настанню сну.

Сонні трави

З безсоння можна боротися також за допомогою відварів і настоїв різних трав. Ось деякі рецепти:

Традиційний засіб від безсоння – шишки хмелю: 2 ст. шишок залийте склянкою окропу, дайте настоятися протягом 4-х годин, процідіть. Випийте перед сном.

 1 ст. листя ожини залийте склянкою окропу, настоюйте в теплому місці 2-3 години, процідіть. Приймайте по 1/2 склянки 3-4 десь у день 20 хвилин до їжі.

 2 ст. подрібненого листя меліси залийте 2 ст. окропу, настоюйте півгодини, процідіть. Випийте все протягом дня.

 2 ст. плодів глоду подрібніть, і залийте 1,5 склянками окропу. Наполягайте до охолодження, процідіть і випийте протягом дня 3 прийоми за півгодини до їди.

Можна скористатися готовими фіточаями, які сьогодні продаються в будь-якій аптеці.
Солодкий сон без ліків
Овочі-фрукти та інші продукти

• Як засіб для гарного сну можна використовувати настій кореня селери. Взяти 30-40 г кореня, залити 1 л. остудженої кип’яченої води та наполягати протягом 8 годин, після чого процідити. Приймати по 1 год. 3 рази на день. Зберігати у холодильнику.

• Можна натерти на тертці ріпу. Взяти 2 ст. одержаної маси, залити склянкою води, прокип’ятити протягом 15 хвилин, процідити. Приймати по півсклянки 3 рази на день або цілу склянку на ніч.

• Ще один ефективний рецепт: 1 ст. свіжого листя салату залити склянкою окропу, наполягати 1-2 години, процідити. Пити по півсклянки 2 рази на день або цілу склянку на ніч.

• Благотворно впливає на нервову систему мед. Спробуйте вечорами розводити 1 ст. у склянці прохолодної води та пити її за півгодини до сну.

• Дуже корисний відвар круп з медом, особливо жінкам із виснаженою нервовою системою, а також при поганому апетиті, атонічних запорах. Взяти 1 ст. вівсяної крупи (або неочищеного вівса), залити 1 л. води та варити на слабкому вогні доти, доки не залишиться половина. Процідити і влити у відвар таку ж кількість не пастеризованого молока (краще домашнього парного) і знову прокип’ятити на слабкому вогні. В отриману суміш додати 4 ложки меду. Цей поживний напій допомагає не тільки при розладах нервової системи та поганому сні, але й при ослабленні імунітету після перенесених хвороб. Використовується в теплому вигляді протягом дня до 3 прийомів. У холодильнику можна зберігати трохи більше 2 днів.
Солодкий сон без ліків
• Ще один рецепт із круп. Взяти по 1 ст. зерен рису та вівса, варити в 600 мл води до того моменту, поки зерна не почнуть лопатися, після чого процідити. Пити протягом дня при безсонні.

Аромати для спокою та комфорту

При безсонні дуже ефективними бувають масаж із застосуванням ароматичних олій та ароматичної ванни. Адже запахи дуже сприятливо впливають на нервову систему, створюють відчуття спокою та комфорту. Як правило, використовують олії лаванди, ромашки, меліси, троянди, сандалу, ялівцю та ін.

Можна лікуватися і сухими запашними травами, адже олії, що містяться в них, зберігають свої властивості і в висушеному вигляді. І тепла нашого тіла буває достатньо, щоб ці олії випаровувалися і випромінювали свій лікувальний аромат. Наприклад, дуже добре наповнювати подушечки пелюстками троянд, квітками лаванди, шишками хмелю, листям вербени, розмарину, запашного ясенника – рослин, найефективніших при лікуванні безсоння. Змішайте трави, запахи яких ви любите, та насолоджуйтесь приємними снами!

- Advertisement -
- Advertisement -