Вечірній жор та творчий підхід

- Advertisement -

Вечірній жор, бом, бом… Вечірній жор…

І цей вечірній жор зводить нанівець усі успіхи у святій боротьбі за стрункість. Ну як його, проклятого, зупинити? Ну як увечері добитися ранкового стану, коли їсти нітрохи не хочеться?

Адже вранці — ніякої наміру набити шлунок: досить кави та легенького бутербродика — та й бігом на роботу. Вдень легко триматися в рамках розумного харчування — з головою поглинають виробничі справи і їжа потрібна лише для того, щоб вгамувати голод і отримати енергетичний заряд. Ранній вечір після роботи теж небезпечний для шлунка, вірніше, його переповнення, – затягує домашній кругообіг, сімейні обов’язки, батьківські проблеми, особливо не посибаритствуєш і не погурманствуєш: ніколи, дай бог по дому все встигнути.

Зате пізно ввечері, коли робочі та домашні справи завершені — ось тут і починає підло смоктати під ложечкою. Тим часом покладений добовий харчовий раціон вже повністю реалізований: організм нагодований, напоєний, і йому час спати. Однак сон уперто не приходить, а замість нього накочує непереборне бажання їсти. І слабка людина, кляня себе, свій підлий шлунок і нестійку психіку, прямує на кухню, змітаючи в рот все їстівне, що трапляється на дорозі, і кидаючись в обійми підступного холодильника, замість того, щоб впасти в обійми Морфея.

Як біолог-дієтолог у своїх статтях я докладно пояснюю, чому саме до вечора розгулюється апетит і втрачається контроль: добові метаболічні ритми, секреція гормонів і ферментів, зміна домінант та ін. цим зупинитися — часом викликають лише роздратування читачів: далеко не у всіх і не завжди вдається дотримуватися цієї мудрої рекомендації. Часто органічні кислоти яблучка та йогурту стимулюють потужний апетитище, власник якого пристрасно кидається на все їстівне, що в межах досяжності. Зате ті щасливці, які пристойно відійшли до сну, минаючи ганебний похід на кухню, з честю витримали денний раціон і дотрималися свого калорійного ліміту — ті залишають свій шлунково-кишковий тракт мирно спочивати до ранку,

Вечірній жор та творчий підхід

Отже, найкращий спосіб не розчинити холодильник – це вчасно зімкнути вії. Сформулюємо завдання: треба відвернути організм від позивів поїсти і від походів у харчові засіки. Потрібен надійний аноректік – тобто. засіб, що заглушає апетит. Ось тут потрібен творчий підхід: з величезної кількості методів і порад вибрати саме те, що вам підходить, що у вас спрацьовує як аноректик, що саме ви робитимете без напруження і насильства.

Когось захоплює необтяжлива вечірня гімнастика, Для якої навіть не потрібно спеціальних снарядів, цілком можна обійтися підручними засобами: пляшки з водою замість гантелі, трубки від пилососа замість гімнастичної палиці, а також килимок, стілець, стіл для віджиму. Згадайте фільм «Безжальні люди» — повненька героїня Барбара (актриса Бетт Мідлер), ігноруючи виставлену вечерю, вправляється за допомогою підручних засобів: гирі їй замінюють банки з фарбою, шведську стінку — спинка ліжка та полиці, скакалку — ланцюг присідань та віджимань спеціальних снарядів не треба. А на їжу її зовсім не тягне, вона навіть не дивиться у бік тацю з тарілками. Результат чудовий: Барбара стрункішає на очах.

Годинна прогулянкаШвидкий темп – ефективний аноректик, але під час прогулянки ваші думки повинні бути далеко-далеко від їжі, думайте про що завгодно, тільки не про їжу, і під час прогулянки не зарулюйте в продуктові лавки.

Багатьом допомагають заняття господарством: якщо є сили на вечірнє прибирання квартири , ручне прання або упорядкування посудних, платтяних або книжкових полиць — вважайте, що ви врятовані від вечірнього жару: нікого не потягне, кинувши ганчірку, мокрими руками хапати печиво або кроїти бутерброд.

Здорово рятують комп’ютерні ігри : якщо з головою піти у віртуальний світ, то цілком вистачить і віртуальної їжі.

Штудування преситакож непогано відбиває апетит. Адже недаремно професор Преображенський із «Собачого серця» Булгакова наказував не читати радянських газет перед обідом — після них їсти вже точно не захочеться. Російські газети мають ту ж чарівну дію.

Безвідмовний засіб – читаннядетективної, пригодницької та фантастичної літератури — тієї, де бурхливі події та активні дії цілком поглинають увагу та емоції. Ляжте на тахті, дивані, ліжку (ви чесно заслужили на цей пасивний відпочинок) із запалювально-захоплюючою книжкою і приємно скоротайте вечірок з симпатичними сищиками, з підступними злочинцями, з несподіваними фантастичними створіннями та іншими яскравими героями. Вас затягне спільне з цими героями кипуче дійство, ви зачитаєтеся, заграєтеся, перепережуєтеся, витерпієтеся – і геть-чисто забудете не тільки про свою пізню вечерю, що не відбулася, але і про їжу взагалі. Виникне інша проблема — відірватися від книги та згасити світло. Захоплюючі книги – універсальний аноректик, ідеально підходить для обох статей та різного віку, не має протипоказань, повсюдно доступний,

Непогані і телесеріали , але серії зазвичай по годині, і якщо за цю годину ви не встигли забути про свій апетит, що, що розгулявся, то, мабуть, вам більше підійдуть тривалі перегляди відеокасет і DVD.

Деяких рятує домашнє рукоділля (в’язання, вишивання, навіть елементарне ремонт одягу) або будь-які вироби – все це також доречно поєднувати з теле- і відеопереглядами: руки зайняті, не виникне бажання ненароком схопити чіпсик або цукерку.

Непогано діє перетрушування гардероба і приміряння туалетів – захоплює до дзеркала і відволікає від їжі, особливо якщо приміряти светри і тісні штани.

Деяким вистачає невеликої хімічної атаки на смакові рецептори- Наприклад, з’їсти терпку в’яжучу хурму: після неї тривалий в’язкий післясмак і ніякого бажання “продовжити бенкет”.

Цей перелік способів, засобів та методів запобігання вечірньому жару — далеко не повний, це лише одна тисячна від наявних можливостей. І тут ви собі режисер. Шукайте, пробуйте, вигадуйте, експериментуйте – тільки без шкоди здоров’ю, будь ласка, не треба катувати себе варварськими прийомами. Боротьба з вечірнім жором – неосяжне поле для творчої діяльності!

- Advertisement -
- Advertisement -