Родимка, яка становить небезпеку

- Advertisement -

Влітку ми із задоволенням підставляємо своє тіло сонцю, а взимку відвідуємо солярій, щоб у нас було засмагле тіло будь-якої пори року.

Але чи завжди гарна рівна засмага нам необхідна і безпечна для здоров’я?

При частому прийнятті сонячних ванн інфрачервоне випромінювання викликає почервоніння та опіки шкіри, а ультрафіолетове провокує розвиток із родимих ​​плям, які є генетично нестабільними утвореннями, злоякісний вид пухлини – меланоми.

Кого найчастіше вражає меланома?

Вкрай рідко вона зустрічається у дітей. Меланома наздоганяє людей і в похилому віці. Причому, у людей похилого віку вона протікає трохи легше і прогноз кращий, важливу роль відіграє спадковість. Виявляти увагу потрібно людям зі світлою шкірою, особливо якщо на тілі більше 50 родимок.

Як починається це небезпечне захворювання?

Вкрай рідко воно починається на чистій та здоровій шкірі, і саме сонце є першим провокатором хвороби. Але зазвичай це виникає на місці звичайних родимок. Відбувається посилене розподіл клітин, і родимка може почати трансформуватися. Найчастіше такі родимки називають меланомонебезпечними. Зазвичай це родимки набуті, а не вроджені. Перероджуються також родимки, розташовані в місцях, не покритих волоссям: на підошвах, на долонях, внутрішній стороні плечей та стегон. Такі родимки треба видалити з профілактичною метою – вони ймовірні кандидати для переродження у небезпечні для життя.

Виходить, що майже всі родимки небезпечні?
Якщо протягом життя родимки ростуть пропорційно до зростання тіла – це нормально. Якщо вони починають рости швидше, як би випереджаючи зростання людини, це має насторожувати, такі родимки треба регулярно показувати лікареві.

Що може спровокувати зростання та переродження родимок?
Здебільшого травми. Випадково поранилися, зачепили родимки, – поспішіть до лікаря. Але не в косметичний салон або перший лікувальний заклад, що попалися, а в спеціалізований, де зможуть провести необхідні обстеження.

Травмується родимки і під час миття жорсткою мочалкою. Треба взяти за правило: якщо на тілі багато родимок, митися тільки м’якою губкою, а родимки, що виступають, взагалі обережно мити рукою. До речі, ті родимки, які постійно знаходяться під бретелькою, на поясі, на шиї, де ви носите ланцюжок, на місцях зіткнення в краями білизни і схильних до тиску або тертя, краще видалити заздалегідь профілактично, але тільки після консультації з фахівцем.

- Advertisement -
- Advertisement -