Міфи про застуду та грип

- Advertisement -

Виявляється, багато популярних процедур, які ми старанно виконуємо, підхопивши застуду, марні, а то й зовсім шкідливі.

При ангіні потрібно гріти горло, при гайморит – ніс. Відомий народний спосіб, коли радять прикладати до хворого місця зав’язану в хустку нагріту сіль або гаряче яйце варене, може серйозно нашкодити.

Ударне прогрівання тимчасово зніме біль, але зіграє лише на руку запалення.

Коли розвинувся гострий гайморит чи фронтит, пазухи носа забиті гноєм. І сильне нагрівання тканин може призвести до того, що інфекція пошириться і може навіть зачепити мозок.

При фолікулярній ангіні також не варто посилено прогрівати розпухлі мигдалики. Достатньо сухого тепла у вигляді вовняного шарфа.

Зате потрібно більше пити і частіше полоскати горло відварами та настоями. Але рідини не повинні бути гарячими – гаряче дратує і так постраждалу слизову.

А ще небажано прогрівати суглоби під час загострення артриту. Нагрів шкіри активізує та розширює капіляри, грубо кажучи, кров приливає до хворого місця. А це призведе до того, що набряк та запалення лише посиляться.

При температурі корисно укутатися і добре пропотіти

. А ось і ні! Зариваючись під теплі ковдри ми штучно підтримуємо високу зовнішню температуру, що дає збій нашої власної терморегуляції. Через це збільшується навантаження на серце та судини, що може викликати серцебиття, задишку і навіть стрибки тиску.

До того ж, температуру цим способом не зіб’єш. Навпаки, м’яко знизити її допоможуть обтирання холодною водою і холодний компрес на лоб.

І взагалі, коли ви вболіваєте, немає сенсу кутатися. Спітнівши, ми ризикуємо підхопити ускладнення, тому що стаємо схильні до будь-якого протягу.

Потрібний постільний режим

Абсолютно ні до чого “приковувати” чхає і кашляє людину до ліжка. Справа в тому, що при тривалому лежанні знижується вентиляція легенів та бронхів, у них можуть початися застійні явища. Враховуючи те, що інфекція має властивість “спускатися” зверху вниз дихальними шляхами, ризик отримати бронхіт або запалення легенів вище у тих, хто “пересиджує” грип, взагалі не вилазячи з ліжка. А ще у лежачому стані уповільнюється обмін речовин та кровообіг, що також затягує одужання.

До речі, є навіть такий діагноз – застійна пневмонія, яка нерідко розвивається у тих, хто залишається надовго прикутий до ліжка – після операції, наприклад.

Так що ходити по будинку застудженому можна. А ось чого варто реально побоюватися, то це протягів.

Хворого треба часто і багато годувати, щоб сил набирався

Дивлячись чим. На перетравлення білкової та жирної їжі витрачається дуже багато енергії та часу. А всі сили організму мають бути спрямовані на боротьбу з інфекцією.

Так що кількість м’ясних страв та наваристих бульйонів зводимо до мінімуму.

Натомість налягаємо на продукти, які легко перетравлюються і не затримуються в кишечнику: фрукти – особливо всі цитрусові, свіжі та тушковані овочі, відварена та тушкована риба, соки, вітамінні морси.

До речі, вірус грипу не любить лужного середовища, тому пийте більше мінералки типу нарзану або боржомі, вона також допоможе вивести ліки з печінки (наприклад, парацетамол).

Найкращий засіб від застуди – чай ​​з малиною

У малині дійсно міститься невелика кількість саліцилової кислоти. Тому за своїми властивостями заварені ягоди малини або варення з неї (меншою мірою) мають жарознижувальну і потогінну дію. Але при цьому малина протипоказана при захворюваннях серця – може спричинити аритмію, знижує роботу нирок.

До того ж балуватися чайком з малиновим варенням небажано тим, хто приймає антикоагулянти – препарати, що розріджують кров (варфарин, тромбо-асс тощо). Це може викликати слабкість, запаморочення і навіть кровотечі – з носа, наприклад. З тих же причин не слід поєднувати малину з аспірином.

- Advertisement -
- Advertisement -