Худнемо правильно: з голови

- Advertisement -

Вона зайшла, ледве дихаючи, до кабінету… Вона ледве стримувала сльози…

– Скільки вам років?
– 49.
– Мене звуть Ілля Олександрович, я – лікар психотерапевт, психоаналітик. Я хочу допомогти Вам. Але результат моєї роботи залежатиме і від Вас! Як вас звати?
– Олено Вікторівно… Я вже просто не знаю, що мені робити… Я їм – і не можу зупинитися!
– Скільки Ви важите?
– Я вже рік не зважуюсь! Просто боюсь!
– Поки що я не бачу способу допомогти Вам. Ви самі “втікаєте” від своєї проблеми, займаєте “страусову” позицію… Ви навіть не знаєте своєї ваги!
– Ну ось, я прийшла не за адресою… А знайома сказала мені, що тут такі чудові лікарі… І сама вона схудла здорово!
– Ну що ж, Олено Вікторівно, я чекатиму на Вас, коли Ви дійсно будете готові допомогти самій собі, коли хоча б перестанете “втікати” від своєї проблеми… До побачення, всього доброго!
(З бесіди з реальною пацієнткою)

Проблема харчування завжди гостро стояла в СРСР та на всьому пострадянському просторі. Спочатку, при певному товарному дефіциті було навіть “круто” і модно їсти багато всякої “дефіцитної” їжі. Повна людина вважалася (та й зараз багато хто так вважає ще) символом… здоров’я! Процес зниження ваги часто сприймався як хвороба! “Ой, ти так схудла! Напевно, захворіла?”

Отримувати задоволення тільки від їжі та не бачити і не відчувати задоволення від інших життєвих процесів – основна причина надмірного апетиту.

Причому цей надмірний апетит не завжди усвідомлюється самою людиною! “Я так мало їжу, а чомусь одужаю… У мене порушений обмін речовин”, – це найпоширеніші висловлювання повних людей. Відсутність кількісного контролю за з’їденим, періодичні напади булімії, спроби применшити розмах свого ненажерливості – всі ці симптоми ріднять переїдання з алкоголізмом.

Саме тому фахівці часто говорять про ожиріння як про харчову залежність. Все це супроводжується пошуком будь-яких “чарівних” засобів для моментального (і без зусиль!) скидання ваги. Як ми знаємо, попит народжує пропозицію… І ось уже з’явилися сотні та тисячі фірм та медичних центрів, які пропонують “одноразове кодування” від переїдання, “блокування” та “перепрограмування”.

Худнемо правильно: з головиКваліфікований (і не дуже) персонал усіх цих фірм займається по суті… небезпечною маніпуляцією – створенням відрази до певних висококалорійних продуктів. Отримавши в трансовому стані чужу установку на огиду до певних продуктів, повна людина дійсно якийсь час відчуває до них огиду (у кращому випадку!). Але справжні бажання і прагнення згодом пробиваються назовні… і виходить ефект “розтисненої пружини”, коли людина різко і стрімко набирає надмірну вагу. І знову – самобичування та пошук нової чудової фірми (а в стандартному випадку – повторне звернення до цієї ж фірми), яка створить “диво”! Чому ж це не працює і як допомогти повним людям?

По перше,Треба відразу сказати чесно та відверто: без зусиль з боку клієнта довготривалого, постійного ефекту не буде! Тільки переосмислення (за допомогою спеціалістів-психотерапевтів) своєї власної харчової концепції, свідоме прийняття нової поведінки може вивести на дорогу здоров’я та благополуччя. І на першому місці в психотерапії надмірної ваги стоїть робота з МЕТА!

Цілі “схуднути, щоб влізти у сукню” або “схуднути на зло комусь” не є адекватними у вирішенні цього питання. Одна наша клієнтка, яка мріяла “влізти у свою стару сукню”, схудла, але… далі її “програма”, життєвий сценарій на цьому і закінчилися! Правильне формулювання мети: “Схуднути, щоб бути здоровим, красивим, успішним і сексуальним, щоб завжди молодо виглядати,

По-друге, необхідно домогтися, щоб новий харчовий режим не сприймався як страшне позбавлення, як покарання, як непосильна ноша. Слово “дієта”, “обмеження у харчуванні” у нас повністю виключені з лексикону. Адже складно назвати “обмеженням” харчовий режим, у якому є лише три обмеження на першій стадії схуднення – картопля, борошняне та солодке. А на другій стадії (яка настає відразу після досягнення бажаної ваги) – взагалі відсутні якісні обмеження! Але як навчити пацієнта правильно відрізняти стан справжнього голоду від надмірного апетиту? Як добитися природного зниження кількості споживаної їжі?

Худнемо правильно: з головиІ ось
На це непросте питання теж є відповідь – це сучасні трансові та свідомі техніки психотерапії, такі як НЛП (нейро-лінгвістичне програмування), трансактний аналіз, еріксоніанський гіпноз. Плюс ефективна система спеціальних ритуалів, яка на 99% допомагає відрізнити справжній голод від надмірного апетиту!

На жаль, через велику кількість напівпрофесійних і відверто шарлатанських фірм у наших людей виникла зрозуміла недовіра до психотерапії. Велику роль грає відсутність уявлення в більшості людей про методи психотерапії. Слово “психотерапія” асоціюється або з гіпнозом або з аутотренінгом! Причому під “гіпнозом” розуміється винятково “страшний” процес “влізання в голову”. Звичайно, “без наслідків це не обходиться”…

Насправді трансові техніки, що існують на сьогоднішній день, дозволяють безпечно і легко отримати доступ до підсвідомості людини, задіяти її власні внутрішні резерви. Адже все для здоров’я є усередині нас! Ми використовуємо лише 2-5% мозку, а решта 95-98% якраз і містять усі рецепти одужання! Наші власні рецепти, які потрібно “просто” дістати з “архіву”. Чим і займаються справжні професіонали.

- Advertisement -
- Advertisement -