Міфи про діету

- Advertisement -

Кожен вік диктує свій стиль.

Так ще недавно на Русі красунями вважалися повні жінки. Ними захоплювалися, з них малювалися полотна видатних художників. А сьогодні все частіше пропагується, що зайва вага є чимось непристойним. Все частіше в засобах масової інформації подаються рецепти схуднення зірок кіно та естради, а також рекламуються різноманітні засоби для схуднення. І не дивно, адже на цьому хтось заробляє величезні гроші.

Погано те, що більшість людей, переглянувши цю рекламу, звертається то до одного, то до іншого способу схуднення, сліпо довіряючи написаному та показаному. Але практично не в одній рекламі не йдеться про те, що будь-яка дієта або засіб для схуднення може призвести до ускладнень іноді необоротних.

Практично безліч дієт будуються на стереотипах, які я спробую спростувати.

1. Чим суворіша дієта, тим ефект від неї більше.
Суворе обмеження організму у вживанні необхідної, звичної кількості поживних речовин (продуктів харчування) часто дуже погано переноситься організмом. Як правило, 75% людей, які дотримувалися суворої дієти, рано чи пізно не витримують та зриваються. Суворі обмеження, призводять до зміни навичок, що склалися, і смакових пристрастей, що в свою чергу істотно позначається на самопочутті організму і викликає в ньому часто негативні зміни. Навіть на перший погляд, здавалося б, нешкідливі фруктові та овочеві дієти, вже на четверту добу здатні викликати послаблення уваги та нездужання, це свідчить про те, що одноманітного харчування організму вкрай замало.

2. Зменшення кількості прийомів їжі сприяє схуднення.
Я як лікар дієтолог і впевнений, що мою думку поділяють більшість моїх колег, навпаки, раджу вживати їжу частіше, але меншими порціями. Обмеження в кількості прийомів їжі, призводить до відчуття сильного голоду між прийомами, і, адаптуючись до цього людина вживає в один прийом значно більше їжі, ніж необхідно, тим самим перезавантажуючи всі свої системи та органи. Подібна форма прийому їжі може призвести до звичайного обжерливості.

Наш організм улаштований так, що почуття насичення приходить через 15-20 хвилин після початку їжі. Ось чому вживати їжу треба не поспішаючи, ретельно пережовуючи. Тим самим кількість їжі буде з’їдено менше, до насичення. Я також рекомендував з’їсти більш ситну їжу в першій половині дня, а найбільш поживні продукти вживати під час сніданку.

3. Відмова від вживання жиру сприяє швидкому схуднення
По-перше, це не просте завдання, адже 90% продуктів містять жир у тій чи іншій формі. Ну а як бути з так званими незамінними кислотами, які є лише у жирах. Ось тому прагне повністю позбавити свій раціон жиру не варто, обмежити його вживання, це інша справа, і то дуже обережно та поетапно.

4. Замініть багато продуктів свого раціону на овочі та фрукти, від цього організму буде тільки користь.
Цей постулат дуже поширений і багатьма застосовується. Ставка в цих дієтах ставиться на низьку калорійність овочів та фруктів. Але в багатьох випадках до таких дієт потрібно ставитися обережно людям після 40 років і тим, у яких є хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок тощо. Наприклад, овочі можуть зашкодити організму при таких захворюваннях як гастрит, виразка шлунка, панкреатит. . Вони навпаки можуть спровокувати напади болю та ускладнення. А як у такому випадку бути з молоком та молочними продуктами, в яких міститься кальцій як не в якомусь іншому продукті. Він допомагає знизити вагу і закріплює досягнутий результат. Тому молоко та інші молочні продукти повинні обов’язково бути присутніми у Вашому раціоні, якщо тільки у Вас немає протипоказань до вживання цих продуктів.

5. Ефект найкращий при голодуванні.
У такому випадку Ви піддаєте свій організм дуже жорстокому способу схуднення. Так, цей механізм спрацьовує, але при цьому виникає небезпека суттєвих порушень функцій нирок, печінки, залоз у результаті значної втрати білка та вітамінної недостатності. Голодування, розтягнуте в часі призводить до швидкої втрати ваги, що може призвести до наслідків. Думка дієтологів зводиться до того, що найефективніша повільна втрата ваги, що має значно менше небажаних наслідків для організму. Не завадить при поступовому зниженні ваги і додаткове фізичне навантаження, що сприятиме частковій заміні жирових клітин м’язовими тканинами.

6. Чим довше Ви сидите на дієті, тим кращий результат.
Наш організм у процесі еволюції привчений до швидкого звикання до тих чи інших змін. Так відбувається і з дієтами. Рано чи пізно організм пристосується до дієти, і тоді зниження ваги сповільнюється, тим самим знижується ефект схуднення. І крім того багато дієт розраховані на певний період часу, після якого ефект від застосовуваної дієти зводиться до нуля.

7. Якщо дієта допомагає схуднути одному, вона допоможе всім.
Це припущення неправильне. Кожен організм має свої індивідуальні особливості, причому як фізіологічні. Одні добре переносять спеку, інші холод, і з дієтою. Одному вона підходить, а іншому ні. Підбір дієти, справа індивідуальна.

8. Дієти, що призводять до швидкого зниження ваги, найефективніші.
Ось такі дієти навпаки малоефективні. Ці дієти не сприяють придбанню необхідних навичок харчування. І швидко скинувши вагу, Ви також швидко наберете його. У більшості випадків вага набирається значно більше, ніж була до схуднення.

9. Не підходить одна дієта переходимо на іншу, але результату досягнемо за всяку ціну.
В результаті Ви втомите свій організм, так що жоден нормальний раціон не зможе все повернути на свої місця. А на додачу ще й придбаєте всілякі захворювання. Добре, якщо не хронічні.

Підсумовуючи всього вище сказаного, раджу Вам не прагнути досягнення швидких результатів, без урахування процесів, що відбуваються в організмі. Рекомендую знайти Вам знайти такий режим харчування, який сприятиме досягненню Вами оптимальної ваги і не матиме негативного впливу на самопочуття та здоров’я організму в цілому.

- Advertisement -
- Advertisement -