Настають холоди. У нашій країні до них звикли не всі.
Мало хто знає, що робити і як поводитися в період, коли градусник зашкалює за 20. Тепле початок сезону змусило нас розслабитися і забути про товсті светри і масивні дублянки. Іноді прогнози оманливі. Але, навіть у такій нелегкій ситуації, ми намагатимемося допомогти вам вийти зі становища, давши кілька корисних порад.
1.Перед виходом на вулицю, поцікавтеся зведенням погоди. Холодно буває не так від морозу, як від високої вологості та сильного вітру.
2.Білизна має бути бавовняна, а не синтетична. Шкарпетки теж.
3. Краще, якщо одяг багатошаровий: майка, жилет, светр, куртка. У мороз краще додати ще один светр і рейтузи, ніж надіти важку дублянку на тонку блузку.
4.Товщина шару одягу має бути максимально рівномірною скрізь. Захищайте від холоду шию, вуха, ступні та кисті рук – якщо вони замерзли, вам буде холодно, незважаючи на найтеплішу шубу.
5. Входячи навіть на короткий час у приміщення або в метро, знімайте верхній одяг: перегрівшись, ви ризикуєте швидко замерзнути і навіть застудитися, коли повернетесь на вулицю.
Три способи загартовування
1. Обливання ніг. Увечері завершуйте миття ніг контрастним обливанням по 30-40 секунд теплою (до 40 градусів) і по 10-15 секунд прохолодною (починаючи з 36 градусів). Температуру холодної кожні 2-3 дні знижуйте на 2-3 градуси, довівши до 14-15 градусів. Ті ж процедури можна проводити і ваннами у двох тазах – з теплою та прохолодною водою, поступово підливаючи у другий таз холодну. Використовуйте виключно термометр для води, а не для тіла!
2. Повітряні процедури вдома. Якщо у вас є хоча б дві кімнати, потрібно в одній відкрити кватирку та знизити температуру до 10-12 градусів. В іншій вона має бути 18-20 градусів. Переходячи з однієї кімнати в іншу, спочатку затримуйтеся в холодній недовго, поступово подовжуючи цей час. Одночасно поступово полегшуйте одяг – від звичної домашньої доведіть своє вбрання до майки та шортів. Дуже подобається цей метод дітям, особливо якщо процедури проходять як гра (наприклад, у полярників чи індіанців Аляски).
3. Контрастний душ. Все те, що і для контрастних обливань ніг, тільки для всього тіла. Уникайте різкого контрасту між гарячою та холодною водою – він може викликати спазм судин.