Їжа з надздібностями – таке можливо?
Що це, маркетинговий хід чи реальність? І, головне, яке відношення суперфуди мають до догляду за шкірою? Прояснимо.
Зміст
- Кому потрібні суперфуди
- Суперфуди, сухі та свіжі
- Найголовніший суперфуд
- Суперфуди для шкіри
Кому потрібні суперфуди
В результаті люди спантеличені пошуком їжі, яка дозволила б забезпечити організм усіма необхідними елементами для роботи на максимальній потужності і при цьому знизити споживання їжі в цілому, виключити тваринні продукти (що передбачає більшість східних практик). У природі, особливо в екологічно незайманих і не затоптаних чоботями західноєвропейських завойовників куточках світу, знайшлося чимало таких рослин.
Все це потужні джерела різних амінокислот – білків, особливо необхідних для вегетаріанців, а також поліненасичених жирних кислот, кальцію, заліза, інших мінералів та біологічно активних речовин.
Насправді, полювання на суперфуди – спроба знайти альтернативні джерела повноцінного харчування. У наші дні людство хоче їсти поменше, щоб не товстіти. Але набрати необхідну кількість вітамінів, мінералів та інших корисних речовин при урізаному, та ще й на фастфуді заснованому харчуванні дійсно неможливо.
Суперфуди, сухі та свіжі
Насправді прагнення добути ці суперфуди 500 років тому й спровокувало хвилю географічних відкриттів, що перевернули уявлення про світ.
До суперфудів належать не лише фрукти та горіхи, а й бобові.
Адже Колумб відкрив Америку, як знає кожен школяр, у пошуку індійських прянощів, а буквально кожну з них сміливо можна вносити до списку суперфудів. © Getty Images
Крім злаків та бобів, до лав суперфудів стали потрапляти різноманітні свіжі ягоди та плоди. Іноді здається, що дивовижніша назва, тим більше суперсил має бути у дарів природи. Авокадо, ківі, апельсин, ананас, папайя та інші суперфуди. Більшість суперфудів – екзотичні фрукти.
З точки зору неймовірного багатства складу, ще не до кінця розкритого вченими, суперфудами можна назвати давно знайомі нам продукти бджільництва ( мед ) і дари океану – різні водорості (спіруліна, ламінарія, ісландський мох), які буквально викликали фурор у косметиці.
Найголовніший суперфуд
Цікаво, який продукт першим удостоївся звання суперфуду? Якби ми проводили вікторину, кількість правильних відповідей, напевно, була б близько до нуля. Слово «суперфуд» вперше прозвучало в 1949 році в Канаді стосовно… маффіна – кексу.
Дієтологи середини XX століття відповідно до прийнятих у той час уявлень про користь раділи, що в такому смачному десерті, як мафін, є і білок, і жир, і вуглеводи, ну і трохи вітамінів групи В. Про вітаміни тоді взагалі мало що знали, а слова « антиоксиданти » не існувало зовсім.
Сьогодні найголовніше для здоров’я та молодості організму, зокрема шкіри – різноманітність у харчуванні. Замість одного суперфуду нам потрібна супертарілка з білками, корисними жирами та, зрозуміло, масою вітамінів, мікроелементів, поліфенолів, антиоксидантів.
Суперфуди для шкіри
Розберемося, що має сенс шукати у складі косметичних засобів. Насамперед це вітаміни та антиоксиданти – основна гордість суперфудів. А також корисні жирні кислоти, які в косметику потрапляють з чудових дивовижних масел аргани, макадамії, мигдалю (теж цілком суперфудів). І, звичайно, на рівні інстинктів їстівним компонентам косметики ми більше довіряємо.
Тканинна маска для шкіри навколо очей «Зволоження + пружність». Крім інтенсивно зволожуючої шкіри гіалуронової кислоти, маска містить кокосову воду молодих малайзійських кокосів. Це супернасичена біологічно активними речовинами субстанція допомагає розгладжуванню зморшок навколо очей і, на відміну від насиченої кокосової олії, яка формується пізніше в горіху, чудово підходить для ніжної шкіри навколо очей. До речі, кокосова вода користується особливою популярністю не лише у фанатів азіатської кухні, а й у охочих скинути вагу.