Осінній режим харчування та його особливості

- Advertisement -

Щоб підготувати організм до холодів, необхідно зміцнити свій імунітет, для цього потрібно стежити за своїм харчуванням, особливо – восени.

Для харчування восени існує три основні правила: їжа має бути багатою на вітаміни, гарячу, не важку для шлунка.

Хвороби шлунка, такі як гастрити чи виразки найчастіше мають загострення саме восени. Тому в цей час варто відмовитися від жирної та гострої їжі та звернути увагу на тушковане чи запечене м’ясо у поєднанні з овочами. Краще брати яловичину, баранину чи кролятину.

Нададуть енергії організму різні рагу (як овочеві, так і м’ясні), риба тушкована з овочами і обов’язково – кисломолочні продукти, такі як кефір, сир, ряжанка. Цитрусові, яблука та гранати стануть помічниками у підготовці до зими, наситить організм вітамінами, піднімуть рівень гемоглобіну.

Восени багато хто часто страждає на “осінню депресію”, погіршення настрою. Для того, щоб не допустити цього, можна побалувати себе шоколадкою з горіхами – чудовим антидепресантом. Підняти настрій допоможуть так само прянощі: ваніль, імбир, гвоздика та кориця. Йод має м’яку седативну дію, тому, щоб збагатити організм йодом, їжте побільше морепродуктів.

Осінній ранок варто почати з гарячого сніданку: каша з крупи одного або декількох видів з сухофруктами і зелений чай – вони чудово зарядять на весь день, що залишився. Замість зеленого чаю можна заварити шипшину з вечора, а на сніданок додати напій трохи меду. Мед збільшує витривалість та зміцнює нервову систему.

Інші прийоми їжі треба правильно розподілити протягом дня. Обов’язково пообідати та повечеряти вчасно, не переносячи обід та вечерю на пізній вечір.

Ідеальний режим їди: сніданок о 7-9 ранку, обід до 15-16 години дня.

Легка вечеря має бути за 3-4 години до сну. Після вечері краще прогулятися на свіжому повітрі, і тоді ви зможете почуватися чудово, і так підготуйте свій організм до зими.

Пам’ятайте, правильний режим харчування забезпечить вам, гарне самопочуття та настрій.

- Advertisement -
- Advertisement -