Як не померти від отруйних грибів

- Advertisement -

У розпал грибного сезону дуже просто отруїтися.

Щоб цього не сталося, слід знати деякі правила поводження з грибами. Якщо ж вам «пощастило» з’їсти щось не те, відразу ж вживайте заходів.

При отруєнні грибами слід промити шлунок і випити активоване вугілля.

Найчастіше труяться хибними опеньками, отруйними сироїжками і блідою поганкою.

Перші симптоми таких отруєнь: блювання, розлад травлення, біль у животі. У таких випадках необхідно негайно зробити промивання шлунка.

Для цього, радить фахівець, потрібно випити до 1,5 літра звичайної води та викликати блювоту. Потім необхідно прийняти активоване вугілля. Але не 2-3 таблетки, як ми звикли, а з розрахунку 1 г на 1 кг маси тіла, тобто в середньому 40-60 г вугілля.

Далі якнайшвидше потрібно звернутися за медичною допомогою. Якщо почекати, результати можуть бути плачевними. При отруєнні блідою поганкою, наприклад, число смертей досягає 60% і більше.

Також пам’ятайте, що народні методи діагностики грибів неспроможні. Якщо отруйний гриб потрапить у каструлю, то вари його скільки завгодно – отруєння не уникнути.

Будьте уважні, коли йдете в ліс збирати гриби. Якщо не впевнені, що гриб їстівний, краще не беріть його. Бережіть себе та своїх близьких.

- Advertisement -
- Advertisement -