Багато хто з нас стикається з такою проблемою як безсоння. В аптеках є безліч препаратів, за допомогою яких можна боротися із захворюванням, але вони мають під собою хімічну основу.
Люди, які приймають, зовсім не бачать рожевих снів і залежать від снодійного. Народна медицина пропонує ефективні та безпечні способи засипати без проблем.
Спіть на животі, підклавши під голову низьку подушку, або на лівому боці (всупереч поширеній думці, це анітрохи не заважає серцю, а ось робота шлунково-кишкового тракту покращується).
Лягайте спати в той самий час, попередньо провітривши приміщення і прийнявши теплий душ. Перед сном не варто пити міцний чай та каву, вживати спиртні напої.
Від безсоння допомагають трав’яні подушки, які легко зробити самостійно. Купуйте в аптеці листя папороті, лавра, ліщини, м’яти, герані, материнки, квіти безсмертника, хвою сосни, шишки хмелю, пелюстки троянд. Можна використовувати комбінацію з кількох рослин: наприклад, лавр, папороть та хміль. Набийте ними подушки та помістіть на батарею. Аромат пошириться по всій кімнаті та навіє сон. Не завадить і покладений під подушку матер’яний мішечок з подрібненим хмелем.
Не нехтуйте теплими ваннами, ароматизованими ефірними маслами (м’ята, ромашкова, апельсинова), настоями запашних рослин (хвоя, календула, м’ята і материнка), а також відваром валеріани. Сприяють міцному сну гарячі ванни для ніг з календулою, чергою, м’ятою і материнкою. Прийнявши ванну, не розтираючись рушником, відразу лягайте у ліжко.
Пийте на ніч відвари з плодів глоду, гарбуза з медом, ромашки, шавлії, настої з коріння бузини, валеріани, кори та ягід калини, насіння конопель, кмину, шишок хмелю. Перед сном використовуйте один із цих відварів у невеликих дозах. Скористайтеся таким рецептом: змішайте 1 ч.л. натертої цедри лимона, по 2 ч. л. листя евкаліпта та ялівцевих гілок, по 3 ч.л. шавлії та чебрецю. Все це залийте 1 л окропу і наполягайте в термосі 6:00, потім процідіть. Щоб настій зберігався довше, додайте 40% спирту. Перед сном налийте настій у пульверизатор і оббризкайте їм кімнату.
Іноді, щоб нормалізувати свій сон, достатньо прибрати з кімнати квіти з різким запахом, спальні приналежності та фіранки збуджувально-червоного кольору, а також позбутися від сторонніх шумів.