Повний перелік продуктів, що перешкоджають старінню

- Advertisement -

Або як ті чи інші продукти можуть допомогти вам у боротьбі з віком.

1. Помідори, томатний соус, кетчуп, сальса
Лікопен – пігмент, що надає томатам червоного кольору, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, деяких видів раку, дистрофії жовтої плями (що призводить до сліпоти у людей віком 55 років і більше). Найкраще лікопен засвоюється з термічно оброблених продуктів, проте, і свіжими томатами не варто нехтувати. Крім лікопену, томати містять антиоксиданти. Подібні властивості мають: рожевий грейпфрут, гуава, кавун, гострий червоний перець.

2. Морква, солодка картопля (батат), гарбуз
Вживання щоденно хв. 220 гр. помаранчевих овочів та фруктів дає можливість отримати необхідну кількість бета-каротину, який згодом перетворюється на вітамін А, необхідний для здорової шкіри та очей. Вітамін А знижує ризик виникнення деяких форм раку, серцево-судинних захворювань та остеопорозу. Лютеїн та лікопен також містяться в помаранчевих овочах та фруктах. Крім вищезгаданих властивостей (див. пункт 1) ці каротиноїди захищають шкіру від шкідливого впливу сонця, перешкоджають утворенню зморшок. Фалкаринол, що міститься в моркві, знижує ризик утворення ракових пухлин. Подібні властивості мають: манго і канталупа (мускусна диня).

3. Чорниця, червоний виноград
Антоціан, що міститься в даних фруктах барвник, поглинається мембранами клітин головного мозку, сприяє покращенню пам’яті та пізнавальної здатності. Заморожені фрукти не втрачають своїх корисних властивостей. Подібними властивостями володіють: сливи (свіжі та сушені), ожина, червонокачанна капуста.
Повний перелік продуктів, що перешкоджають старінню
4. Брокколі та брюссельська капуста
Сульфорафан, що міститься в капусті, збільшує виробництво ензимів, що виводять токсини з організму. Чим молодший брокколі, тим вище вміст сульфорафану. Перед заморожуванням броколі та брюссельську капусту баланшують, тому цього елемента в них значно менше. Якщо ви не любите брокколі, то можете вживати цвітну та білокачанну капусту.

5. Овес, ячмінь, бобові
У вівсі та ячмені містяться розчинні волокна, які знижують вміст холестерину і тим самим перешкоджають розвитку серцево-судинних захворювань. За рахунок бобових, ви можете підвищити кількість вживаних розчинних волокон, а також фолієвої кислоти і, що контролює кров’яний тиск, калію. Оптимальна кількість 350 грн. бобових на тиждень. Крім того, в них містяться антоціаніни та кверцетин, які мають антиоксидантні властивості. Чим темніші бобові, тим вище в них вміст корисних речовин.

6. Шпинат та листова капуста (браунколь)
Вживання шпинату, капусти та інших листових овочів знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань на 11%. Завдяки вмісту в цих овочах каротиноїдів (лютеїну та зеаксантину) зменшується можливість розвитку вікових проблем зорового апарату. Рекомендується вживати 350 грн. листяних овочів на тиждень. Заморожені овочі також гарні, як і свіжі.
Повний перелік продуктів, що перешкоджають старінню
7. Лосось, сардини, тунець
Містять омега-3 жирні кислоти, корисні для серцево-судинної системи. Омега-3 допомагають підтримувати гостроту мислення та перешкоджають деградації розумового апарату.

8. Яблука
У яблуках містяться антиоксиданти, один з яких – кверцетин, що перешкоджає розвитку таких вікових захворювань, як хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Не забувайте також, що найбільша кількість корисних речовин міститься в яблучній шкірці.

9. Низькокалорійні молочні продукти та соєве молоко
Йогурт та молочні продукти містять кальцій та вітамін D, необхідні для сильних, здорових м’язів та кісткових тканин. Якщо у вас непереносимість лактози (молочного цукру), то ви можете вживати збагачене кальцієм і вітаміном D соєве молоко. Було виявлено, що соя сприяє запобіганню розвитку ракових клітин та знімає менструальні симптоми, а 25 гр. сої на день знижують кількість холестерину у крові. Ізофлавони, що містяться в сої, знижують ризик розвитку остеопорозу.

10. Авокадо та оливки
Авокадо та оливки містять мононенасичені жирні кислоти. Недавні дослідження показали, що дані кислоти сприяють кращому засвоєнню каротиноїдів: лікопена з томатів, бета-каротину з помаранчевих та лютеїну з листових овочів.

11. Оливки оливкова, волоського горіха та лляного насіння
Ці рослинні олії допомагають засвоюватися жиророзчинним вітамінам (наприклад, каротиноїдам). Більш того, ці олії є мононенасиченими, що означає з переважанням омега-3 над омега-6 жирними кислотами. Надлишок омега-6 збільшує кількість запальних процесів в організмі, тоді як омега-3 мають протизапальні функції. У соняшниковій та кукурудзяній олії міститься більше омега-6 жирних кислот.
Повний перелік продуктів, що перешкоджають старінню
12. Зелений чай
Містить антиоксиданти катехіни, що запобігають виникненню хвороб серця. Крім того, ці елементи знижують ризик виникнення раку грудей шляхом зниження циркуляції естрогену в організмі жінки.

13. Приправи та спеції
Нещодавні дослідження показали, що вживання половини чайної ложки приправ або спецій, що містять антиоксиданти, – імбир, орегано (материнка), шавлія, м’ята, гвоздика, запашний перець, кориця – може запобігти розвитку багатьох хронічних захворювань. Однак, серед спецій виділяється куркумін, оскільки дослідження, проведені на тваринах підтвердили, що він знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера.

- Advertisement -
- Advertisement -