Йога проти целюліту

- Advertisement -

Целюліт – проблема, з якою зіштовхуються рік у рік дедалі більше жінок.

Вже доведено, що він не має нічого спільного з масою тіла, а скоріше – з способом життя та спадковістю. Деякі лікарі вважають, що подолати целюліт назавжди не вдасться. Якщо він з’явився, то доведеться вести запеклу боротьбу до кінця, чи як набридне.

Існує кілька поширених напрямів та способів у боротьбі з цим явищем. І сьогодні у нас – найефективніші вправи із йоги проти целюліту!

Йога проти целюліту: найефективніші асани

Здається, що, практикуючи йогу, можна вилікуватися від усього світу. Навіть від ненависного целюліту. А чому б і ні? Адже йога розтягує м’язи, покращує роботу внутрішніх органів та кровообіг, що у свою чергу призводить до непоганих результатів.

Асани зазвичай задіяю відразу кілька груп м’язів, що дозволяє зробити тренування ефективнішим. Серед усіх поз йоги існують такі, які краще за інших допомагають впоратися з целюлітом. Ось деякі з них:

Поза Стулу

Хороша асана, яка діє практично всі групи м’язів ніг. Ноги на ширині плечей, руки опушені вздовж тіла, таз трохи підкручений вперед. На вдиху почніть згинати коліна і присядьте рівня стільця. Одночасно з цим підніміть прямі руки вгору так, щоб вони стали паралельні вухам. І зробіть 5 – 10 глибоких вдихів та видихів.

Поза Воїна

Існує 3 варіанти виконання цієї асани. Усі вони досить ефективні. Однак у боротьбі з целюлітом що складніше, то краще. Тому пропонуємо вам виконати найскладніший варіант цієї асани.

Встаньте прямо, ноги разом. Перенесіть вагу тіла на праву ногу. І почніть нахилятися вперед і піднімати ліву ногу до тих пір, поки ваше тіло і ліва нога не стануть паралельними до підлоги. Руки також прямі та паралельні підлозі (можна витягнути вперед, а можна і вздовж тіла). Коліно пряме, але не напружене. Тримайте рівновагу. Зробіть 5 – 10 глибоких вдихів та видихів.

Нахил вперед

Встаньте прямо, ноги трохи розставлені, руки опущені вздовж тіла, таз трохи підкручений вперед. На видиху зробіть крок лівою ногою убік. Руки покладіть на стегна. Розверніть ліву стопу до правої під кутом 45-60 градусів, а праву розгорніть назовні під кутом 45 градусів.

На вдиху зробіть крок правою ногою вперед так, щоб коліно було на одному рівні з кісточкою і повільно випряміть ногу. На видиху нахиліть корпус вперед і постарайтеся торкнутися грудьми ноги. Якщо одразу не вийде, нічого страшного. Згодом м’язи стануть більш пластичними.

Щоб добре потягнути м’язи, на вдиху посилюйте напругу, намагаючись дотягнутися корпусом до ноги, на видиху послаблюйте. Руки при цьому мають торкатися підлоги посередині між двома стопами. А долоні дивляться до задньої ноги. Зробіть 5 – 10 глибоких вдихів та видихів.

До речі, різні види нахилів уперед добре розтягують м’язи стегон та сідниць, покращують приплив крові до тканин, унаслідок чого покращується зовнішній вигляд шкіри.

Поза Собаки з опущеною вниз головою

Думаю, що про цю позу йоги не чув лише лінивий. Сьогодні sympaty.net розповість про модифікований варіант цієї асани.

Встаньте рачки, кисті знаходяться безпосередньо під плечима. Коліна розставлені на ширину стегна. На вдиху відірвіть коліна від підлоги, так щоб ваше тіло набуло форми літери «V». Якщо ви тільки починаєте, тоді можна тримати коліна трохи зігнутими, а стопи відірваними від підлоги. Регулярно тренуючись, ви зможете випрямити коліна та поставити п’яти на підлогу. Зробіть 5 глибоких вдихів та видихів. Після цього підніміть на вдиху одну ногу вгору так, щоб вона стала продовженням лінії, яку утворило ваше тіло. І зробіть ще 5 – 10 глибоких видихів та видихів. Потім повільно опустіть ногу, встаньте на коліна та повторіть для іншої ноги.

Поза Міста

Ляжте на підлогу, ноги зігнуті в колінах, стопи на ширині стегон і притиснуті до підлоги. На вдиху відірвіть попу від підлоги. Плечі опустіть та розслабте, руки зчепить у замок безпосередньо під сідницями. Напружте м’язи преса, стегон та сідниць. Зробіть 5 – 10 глибоких вдихів та видихів. Руки розчепити та опустіть таз. Повторіть ще кілька разів.

Поза Повного човна

Сядьте на підлогу, ноги прямі. Упріться руками в підлогу трохи далі за ваші стегна. На вдиху відхиліть корпус трохи назад, стежте за тим, щоб вона не округлялася. На видиху зігніть ноги в колінах і відірвіть їх від підлоги, щоб вони були під кутом 45 – 50 градусів по відношенню до підлоги. Почніть повільно випрямляти ноги настільки, наскільки зможете. Потім, як тільки ви випрямите ноги, повільно відірвіть від підлоги руки і підніміть їх до рівня плечей так, щоб вони були паралельні підлозі. Спочатку можна залишити руки на підлозі. Усі м’язи мають бути напружені, тримайте рівновагу. Затримайтеся на 10 – 20 секунд.

Ці асани добре чергувати з нахилами вперед як стоячи, так і сидячи.

Крім того, займаючись йогою проти целюліту, важливо стежити за тим, що ви їсте, адже покращуючи кровообіг, ви збільшите подачу речовин до тканин. Неправильне харчування у разі лише посилить становище. Тож на час проведення заходів щодо знищення противника в особі целюліту доведеться відмовляти собі у калорійному та шкідливому. Наприклад, дотримуйтесь антицелюлітної дієти!

- Advertisement -
- Advertisement -