Вважається, що правильне меню – те, що відповідає сезону місцевості проживання.
І дієти правильніше обирати саме сезонні. Чи знаєте ви, які дієти рекомендовані в серпні?
Перш ніж говорити про дієти
серпня, мені б хотілося зайвий раз нагадати вам загальне правило: перед тим, як сідати на будь-яку дієту потрібно проконсультуватися з дієтологом. Самостійний вибір дієти схожий на самолікування – результат буде непередбачуваним: можна допомогти організму, а можна і нашкодити йому.
Особливо важливо отримати консультацію фахівця щодо вибору дієти тим, у кого є якісь хронічні захворювання, наприклад, вроджені аномалії сечостатевої системи, післяопераційні спайкові процеси, хвороби шлунково-кишкового тракту, виразка дванадцятипалої кишки та шлунка, наявність каменів у нирках, жовчному міхурі, хворим на цукровий діабет, гіпертонікам. Не забувайте, що дієта не має суто вузької спрямованості – тільки схуднути, це загальна кардинальна зміна для організму, тому і необхідно розуміти, як відреагують на цю зміну всі органи та системи.
Кавуна – від пуза!
Коронна дієта серпня – кавунова. Кавун ніби спеціально створений для скидання надмірної ваги – він майже повністю складається з рідини і має потужну сечогінну властивість, завдяки чому здатний швидко очистити організм від токсинів, шлаків і… зайвих кілограмів. Калорійність кавуна – приблизно 28-30 ккал на 100 грам. Крім того, дієтологи називають кавун дивовижним продуктом через його “корисність” для організму. Кавун містить глюкозу, фруктозу, кальцій, калій, мінеральні солі заліза, фосфор, пектин, каротин, фолієву кислоту, клітковину, багатий вітамінами групи B, вітаміном С.
Варіантів кавунових дієт існує кілька:
1. Найжорстокіший, зате дієвий спосіб – арбуз на 5 днів. Норма на добу – 1 кг кавуна на 10 кг ваги. Кажуть, у такому режимі вдається скинути 5 кг.
2. Існує і щадний режим кавунової дієти. 1-й день – 2 кг кавуна, 2,3,4,-ї дні – за формулою: 1 кг кавуна на 10 кг ваги. 5-й день – знову 2 кг кавуна.
3. Є й так звана комбінована кавунова дієта. Протягом 10 днів кожна вечеря замінюється кавуном з розрахунку 1 кг – на 60 кг ваги. При цьому на сніданок та обід, природно, виключаються висококалорійні продукти.
Можна робити і просто 1 розвантажувальний день на кавунах щотижня. Це не позначиться так важливо на вазі, але буде ефективно для підтримки фігури в хорошій формі.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ!
• Кавунні дієти краще починати з 2-ї половини серпня, щоб не потрапити на скоростиглі ягоди, що виросли на нітратах та стимуляторах росту.
• За гігієнічними нормами кавун перед вживанням краще промити гарячою водою з милом, змиваючи можливу кишкову інфекцію.
• Розрізаний кавун не зберігайте більше 2-3 діб. В ідеалі всі відрізані часточки з’їдаються в той же день.
Кавунове задоволення
Урізноманітнити кавунове меню можна, приготувавши кавуновий сік, а з м’якоті – кавунове пюре. А ще можна зробити дуже смачний салат з кавуна, ананасу та сиру (Фета чи бринза). Рецепт салат простий: кавунову м’якоть нарізають невеликими трикутниками, зверху – часточки свіжого ананаса, зверху тертий сир. Салат можна посипати листям свіжого базиліка, побризкати соком лимона та додати трохи оливкової олії.
Дина дієта
Любителям дині приємно буде дізнатися, що можна схуднути і за допомогою цієї баштанної красуні. Диня щедра на вітаміни А, В, С і Е і також, як кавун, має сечогінні властивості. Але з огляду на те, що диня несумісна з іншими продуктами, єдиний варіант динної дієти – монодієта. На сніданок, обід та вечерю рекомендується вживати по 0,5 кг дині, не доповнюючи її іншими продуктами та нічим не запиваючи. Пити після прийому дині не раніше ніж через 40 хвилин.
Яблучна дієта
У яблуках містяться вітаміни А, С, Р, В, а також залізо, магній, калій, натрій, кальцій, мідь, пектини, фруктоза, фолієва кислота. Крім того, цінність яблук полягає в тому, що вони багаті на клітковину, завдяки чому вони посилюють перистальтику кишечника і дають необхідний очисний ефект.
Це майже монодієта. Тривалість – 1 тиждень. Крім яблук, можна пити у великій кількості несолодкий зелений чай та мінеральну негазовану воду.
Схема харчування наступна:
1-й та 7-й дні – не більше 1кг яблук,
2-й та 5-й дні – 1,5 кг,
3-й та 4-й дні – по 2кг.
Яблука можна вживати у будь-якому вигляді: сирому, печеному (але без цукру), соки, пюре. Важлива вимога – рівні проміжки часу між прийомами яблук.
Так само, як і з кавуновою дієтою, можна проводити розвантажувальні яблучні дні. Періодичність – 2 рази на тиждень, наприклад, у вівторок та п’ятницю.
Відомий варіант дієти кефіру-яблучної, коли після кожного прийому яблука потрібно випивати по 100 г нежирного 1% кефіру (або біокефіру).
Засновниками
цієї дієти є французи. Дієта розрахована на тиждень, кажуть, можна схуднути на 3-8 кг. Повторювати супову дієту цибулі можна кожні 2 тижні.
Рецепт супу такий: нарізати кільцями 6 цибулин, додати 2 зелені болгарські перці, 2-3 помідори, трохи білокачанної капусти, пучок селери і варити на воді, як звичайний суп. Солити і додавати різні спеції – до смаку, можна покласти шматочок вершкового масла (на кінчику ножа).
Вважається, що цибуля – дуже гарний спалювач жиру. Суп треба їсти щонайменше 3 рази на день, краще – 5 разів. За свіжість свого дихання не варто побоюватися – варена цибуля не дає неприємного запаху. Ще можна їсти фрукти, овочі, іноді варене м’ясо.
Схема харчування по днях, крім 3-5 разового прийому цибульного супу:
1-й день – будь-які фрукти (крім бананів та винограду).
2-й день – овочі у будь-якому вигляді: смажені, відварені, тушковані, салати.
3-й день – фрукти (крім бананів та винограду), овочі (крім картоплі).
4-й день – овочі, фрукти, склянка молока чи ряжанки. Можна 1-2 банани.
5-й день – свіжі помідори та м’ясо (яловичина або курка не більше 300 г) або риба.
6 день – яловичина (300 г), зелений салат, зелений солодкий перець, огірки. Без фруктів.
7-й день – варений темний рис з будь-якими овочами. Несолодкий фруктовий сік.
У супової цибульної дієти лише один мінус – суп може набриднути. Вихід із цього – єдиний: полюбити цибульний суп, адже те, що любиш, як відомо, не набридає.
Картопляна дієта
Родоначальники цієї дієти – латиноамериканські індіанці. Їм вона була потрібна не стільки для схуднення, скільки для глибокої очистки кишечника без клізм. Але зрозуміло, що й зайві кілограми вона теж усуває.
Варіанти картопляної дієти:
1. 6 разів на день по 250г молодої картоплі, запеченої в духовці. Їсти картоплю потрібно разом із шкіркою, без солі, без будь-якої олії та інших приправ. Крім цього, пити джерельну воду – не менше 3 л. Тривалість – 3 дні. Ефективність можна скинути 3 кг.
2. 6 разів на день по 250г молодої картоплі, звареної “у мундирі”. Без приправ та спецій. Але можна додавати трохи вершкового чи оливкової олії, лимонного соку та солі. Пити джерельну воду – не менше 3 л. Тривалість – 1 тиждень.
На картопляній дієті організм отримує щодня 1250 калорій та майже повну денну норму білка та вітамінів В1, В2 та РР, вітаміну С та мінеральних речовин: калію, заліза, магнію, фосфору, кальцію, плюс – амінокислоти та пектини.
Смузі-дієта
Останній писк у схудненні – смузі-дієта (дослівно від англ. Smooth перекладається як однорідний). Це фруктові та овочеві пюре, збиті в блендері та з додаванням соків, знежирених молока, йогурту, кефіру, нежирного морозива, мюслі. У приготуванні пюре відкриваються простори для фантазії, а самі страви є одночасно і салатом, і супом, і десертом. Крім того, безумовним плюсом є те, що рослинна клітковина, подрібнена в блендері, перетравлюється набагато краще, не втрачаючи при цьому своїх позитивних властивостей щодо посилення перистальтики кишечника.
Інгредієнтами для смузі страв можуть бути:
• З фруктів – яблука, ківі, сливи, абрикоси, банани або ягоди.
• З овочів – помідори, огірки, буряк, морква, порошок морської капусти (останній, до речі, збагатить ваш раціон йодом).
Але врахуйте, що смузі-дієта не має бути тотальною, це не монодієта. Її рекомендують доповнювати відвареними або запеченими м’ясом і рибою, нежирними сиром і сиром, горіхами, зрідка – кашами на воді.
На закінчення, в черговий раз хочу звернути увагу, що жодна, навіть найкраща сезонна дієта сама по собі не гарантує ефективне, а головне – схуднення, що довгозберігається. Особливо для офісних “застільних” трудівниць. Дієти дієтами, але не забувайте і про те, щоб багато рухатися, бажано – на свіжому повітрі. Тим більше, що серпнева погода так сприяє цьому.