Види монодієт та їх можливі наслідки

- Advertisement -

Багатьом здається, що монодієта – чудовий спосіб схуднути, особливо якщо вибрати продукт, що подобається.

До вашої уваги види монодієт, а також їх можливі наслідки.

ГРЕЧНЕВА МОНОДІЄТА

Гречка дає ситість і водночас очищає організм. На дієті з гречкою можна скинути 4-10 кг на тиждень чи два. Беремо крупу, як для звичайного варіння, заливаємо окропом і залишаємо наполягати на ніч; варити нічого не треба. Гречку слід споживати без солі та спецій. Її можна доповнити кефіром 1% жирності, але не більше 1 літра на добу.

У будь-яких кількостях можна пити воду: просту чи мінеральну без газу. За 4-6 годин до сну – жодної їжі! Якщо голодно – за 40-60 хвилин до відправки в ліжко можна дозволити собі максимум 1 склянка кефіру, розбавленого навпіл водою.

КЕФІРНА МОНОДІЄТА

Існує кілька варіантів дієти кефіру. Перший це чиста монодієта: 1-1,5 л свіжого кефіру без цукру випити за 5-6 прийомів через рівні проміжки часу. До цих же 1-1,5 л кефіру на день можна додати 0,5-1 кг солодких фруктів та овочів.

Повторювати дієту бажано не раніше ніж через місяць, а краще через півтора-два.

РИСОВА МОНОДІЄТА

Рис – один з найулюбленіших розробниками дієт продуктів. Це його унікальними властивостями. Рис не тільки смачний і поживний, він ще має здатність адсорбувати та виводити з організму солі, шлаки, шкідливі речовини. Тому рисові дієти допомагають схуднути та сприяють очищенню організму.

Один із найжорсткіших варіантів рисової монодієти такий: зварити склянку рису і є її невеликими порціями протягом дня, запиваючи яблучним соком. За дуже сильного почуття голоду можна додатково з’їдати 2-3 яблука.

Більш легкі варіанти дозволяють додавати до рису трохи сої, тушкованих овочів або пісного відвареного м’яса (не більше 200 г на день).

Рис для будь-якої рисової монодієти краще використовувати неочищений (у ньому міститься достатня кількість вітамінів групи В). При застосуванні рисової дієти у будь-якій її варіації рекомендується приймати препарати калію, щоб уникнути дефіциту в організмі цього життєво важливого елемента.

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ МОНОДІЄТ

Багатьом здається, що монодієта – чудовий спосіб схуднути, особливо якщо вибрати продукт, що подобається. Проте спеціалісти не дарма попереджають, що сидіти на ній більше 2-3 днів категорично забороняється. Давайте подивимося, що відбувається в організмі, якщо ви кидаєте в нього день за днем ​​один і той же продукт.

Рис – його надлишок може викликати згущення жовчі, і, як наслідок, утворення каменів у жовчному міхурі. Нестача білка веде до зниження рівня гемоглобіну у крові. У рисі мало вітамінів, а прийом хімічних вітамінних препаратів компенсацією посилює апетит, і, отже, почуття голоду.

Сир- Велике білкове навантаження. Його надлишок порушує кальцієвий обмін: за наявності проблем зі шлунково-кишковим трактом через порушення всмоктування білка погано всмоктуватиметься і кальцій, а це шкідливо для здоров’я.

Кефір – це відсутність вуглеводів. Кефір порушує перистальтику кишечника, викликаючи або запор, або рідке випорожнення.

Рослинна олія – її надмірне споживання з метою «очищення кишечника» може викликати утворення каменів у жовчовивідних шляхах.

Гранат – споживання більше 1,5 л гранатового соку на день на 48% збільшує ризик утворення каменів у нирках, жовчному та сечовому міхурі.

Морква – надлишок викликає «морквяний гепатит», який проявляється пожовтінням шкіри.

Яблука– це одні вуглеводи. Відсутність білка викликає зміни в ендокринній системі, у разі наполегливої ​​дієти у жінки можуть припинитися місячні. Від нестачі білка страждає проведення нервових імпульсів і взагалі вища нервова діяльність.

Кавуни – через повну відсутність у них жирів жиророзчинні вітаміни не всмоктуватимуться. При нестачі жирів також порушується оновлення клітин організму.

Банани можуть викликати затримку стільця. Через порушення моторики шлунково-кишкового тракту зростає кількість токсинів в організмі. Надлишок легкозасвоюваних вуглеводів підвищує рівень глюкози у крові, викликаючи гіперглікемію.

Сирі овочі – це «удар» по ферментативним системам організму, виснаження печінки та підшлункової залози.

Соки- Надаючи стимулюючу дію на апетит, посилюють почуття голоду, яке і так мучить охочих схуднути. Через відсутність клітковини страждає на кишечник. Кислоти, що містяться в соках, подразнюють слизову шлунка.

Сухоїдність – з обмеженням кількості рідини викликає згущення крові, і тим самим підвищує ймовірність утворення тромбів. Через нестачу рідини ниркам важко виводити продукти розпаду.

- Advertisement -
- Advertisement -