Сидяча робота – не вирок!

- Advertisement -

Якщо у вас «сидяча» робота, знайте, що ваш хребет, як і інші органи, у зоні ризику.

Але не поспішайте засмучуватись, все не так погано. Все, що вам необхідно – час від часу виконувати такі вправи:

1. Сядьте на кінчик стільця так, щоб спина, стегна і гомілки знаходилися під прямим кутом один до одного. Руки вільно опустіть, плечі трохи зігніть. Напружте одночасно ікри ніг, м’язи живота і спини, плечі відведіть якнайдалі назад, щоб лопатки торкнулися одна одною, голову запрокиньте. Посидьте кілька секунд у такій напрузі, потім знову розслабтеся.

2. А тепер встаньте зі стільця, з’єднайте п’яти, напружте коліна, сідниці та м’язи живота. Підіймайтеся на шкарпетках так високо, як тільки зможете, напружте все тіло, потім розслабте повільно.

Якщо вправи повторювати протягом тривалого часу, постава стане витонченою вже у розслабленому стані.

При ходьбі не турбуйтеся і намагайтеся не випинати живіт.

А ось золоті правила, якими вам потрібно керуватися, виконуючи домашню роботу:

1. Чистячи овочі, завжди сидіть за столом, уникайте нахилятися над робочою поверхнею, як правило, надто низькою.

2. Намагайтеся присідати, а не нахилятися, завантажуючи пральну машину.

3. При прасуванні дошка повинна бути на висоті 10-15 см від ліктя.

4. Коли пилососите або витираєте пил, намагайтеся використовувати прилади з якомога більшими насадками: це дозволить уникнути постійних нахилів і зменшить навантаження для спини. При прибиранні квартири краще скористатися щіткою на довгій ручці, тоді просто уникнути неправильних нахилів.

5. Щоб підняти якийсь легкий предмет із підлоги, зігніть ноги, обіпріться рукою об стегна – це полегшить згинання та випрямлення тулуба.

6. При піднятті великого вантажу більшу частину роботи повинні виконувати м’язи ніг та стегон, а не тулуб. Спина, звичайно, має бути прямою, ноги злегка розставлені, зігнуті в колінах під кутом 90°. Предмет необхідно піднімати ближче до тіла, завдяки чому зменшиться навантаження на міжхребцеві диски. Жінки не повинні піднімати предмети важчі за 20 кг, чоловіки – 50 кг. У процесі підняття вантажу слід уникати обертальних рухів. Краще спочатку вантаж підняти і потім повернутися.

7. При чищенні зубів або миття посуду злегка зігніть ноги в колінах, тоді легше буде тримати спину прямою.

8. При миття голови під краном можна уникнути зігнутої спини, якщо трохи зігнуті в колінах ноги трохи розставити. Тоді спину, що затекла, можна час від часу розслабити і випрямити.

- Advertisement -
- Advertisement -