Ох вже ці ненависні прищі: народні засоби допоможуть!

- Advertisement -

Позбавлення прищів полягає в грамотному догляді за шкірою.

Особливі премудрості тут не потрібні, треба діяти за всіма відомими принципами догляду – очищати шкіру, зволожувати та живити її. Допоможуть безперечно також і народні засоби!

Для зовнішнього застосування

Алое

Сік алое має бактерицидну дію, вбиває бактерії, активно загоює рани, збільшує захисні сили організму.
При висипі вугрів, комедонах потрібно протирати шкіру соком алое або робити примочки.
Сік з листя робиться наступним чином: зрізають біля самої основи листя у 5-7 річної рослини і укладають на нижню полицю в холодильник на 7 днів, загорнувши в цупкий папір. Пресують, вичавленим соком протирають шкіру.
Примочки з листя алое: подрібнене листя залити холодною кип’яченою водою, у співвідношенні – 1:5 (1 частина подрібненого листя, 5 частин води), настояти цю суміш протягом години, потім кип’ятити її 2-3 хвилини, процідити. Застосовувати для примочок.

Береза

Березове листя та нирки містять ефірні олії, смолисті речовини, флавоноїдні сполуки, сапоніни, аскорбінову кислоту, глюкозу, фітонциди.
Народний досвід використання берези в лікувальних цілях свідчить про те, що всі частини дерева мають сечогінну, потогінну, жовчогінну, що регулює обмінні процеси, знеболювальну, протизапальну і жарознижувальну дію.
Допомагають позбутися прищів та вугрів примочки та компреси з відвару березових бруньок та листя.
Відвар березових бруньок: чайну ложку сировини залити склянкою окропу і кип’ятити 10 хвилин. Дати настоятися 20 хвилин і процідити. Відвар можна застосовувати для компресів, а можна пити по 2 столові ложки 3 рази на день через годину після їжі.
Настій березового листя: 1,5 столових ложки свіжого або сухого подрібненого листя заливають 300 мл окропу, настоюють 30 хвилин, проціджують. Цей настій можна застосовувати внутрішньо – по 0,5 склянки 3 десь у день перед їдою.

Подорожник

Листя подорожника ланцетолистного мають протизапальну, знеболювальну, кровоспинну, ранозагоювальну, бактеріостатичну, седативну, гіпотензитиву, протиалергічну властивість.
При акне протирають шкіру свіжим соком подорожника, додають в маски.

Мати-і-мачуха

Листя мати-і-мачухи містить гіркі глікозиди, флавоноїди, ситостероїн, ситостерин, сапоніни, коратиноїди, органічні кислоти, дубильні речовини, аскорбінову кислоту, інсулін.
У квіткових кошиках є тритерпеновий фарадіол, арніліол, стигмастерин, ситостерин, дибільні речовини, флавоноїди.
Мати-і-мачуха окрім потогінного, жовчогінного та сечогінного ефекту, ця рослина має й протизапальні, ранозагоювальні, заспокійливі властивості.
Настій листя мати-й-мачухи використовується для приготування масок: столову ложку подрібненої сухої сировини заливають 1 склянкою окропу і настоюють 30 хвилин.

Волоські горіхи

Листя і навколоплідники волоського горіха містять флавоноїди, дубильні речовини, алкалоїди, каротин, вітамін С, барвник юглон, що володіє бактерицидними властивостями, вітамін Е.
Листя горіха волоського за багатством каротину та вітаміну С нічим не поступається шипшини. У ядрах плодів виявлено жирне масло, білок, у тому числі у вигляді вільних амінокислот, ядро ​​багате на вітаміни Е, С, К, P, групи В, а також містить мінеральні речовини (кальцій, залізо, кобальт, йод та ін.).
Препарати з горіха мають загальнозміцнюючу, тонізуючу, кровоочисну, судинорозширювальну, бактерицидну, протизапальну, ранозагоювальну дію. При лікуванні та профілактиці вугрової висипки використовуються примочки, обгортання, ванни з волоського горіха.
Настій оплоднів волоського горіха: столову ложку сировини заливають 1 склянкою окропу і настоюють 1 годину, проціджують. Використовують зовнішньо.
Відвар листя волоського горіха: дві столові ложки листя залитий 300 мл окропу і настоювати в теплому місці 1 годину, процідити. Застосовують для вмивання або додають у ванну.

Малина

Квітки та листя малини багаті дубильними речовинами, флавонами, органічними кислотами, цукрами, вітаміном С та каротином, мінеральними солями.
Рослина широко використовують в офіційній та народній медицині. Відвар квіток малини, настій листя, квіток або ягід застосовується при профілактиці та лікуванні висипу вугрів.
Настій квіток малини та листя: столову ложку сухої суміші компонентів заливають 1 склянкою окропу і настоюють, доки не охолоне. Використовують як примочки та для вмивання.

Бузина чорна

Фармологічна дія різних частин цієї рослини неоднакова, залежить від вмісту біологічно активних речовин.
При вугровому висипці використовують квітки бузини чорної, які мають протизапальну і знеболювальну властивість.
Настій квіток бузини чорної: столову ложку сухих квіток бузини чорної заливають 2 склянками окропу та настоюють 20 хвилин. Проціджують та застосовують для компресів.

Календула

Рослина широко використовується в народній та офіційній медицині. Квіткам календули властива протизапальна, усокаюча, бактерицидна, знеболювальна, кровотворна, кровоочисна, регулююча імунітет та обмінні процеси дія.
Настій квіток календули: столову ложку сухих квіток заливають 1 склянкою окропу і настоюють 30 хв, проціджують, остуджують. Застосовують для примочок і притирання при жирному пористому вугровому висипі.
Сік зі свіжого листя і квіток календули: Свіже листя та квітки обполіскують під струменем кип’яченої теплої води, дають стекти і дрібно насікають. Видавлюють сік. Використовують зовнішньо.
Настоянка календули з медом: У склянку теплої води влити 1 чайну ложку настоянки календули (продається в аптеках) та 1 чайну ложку меду, добре перемішати. Використовувати для примочок при вугровому висипі та жирній шкірі.

Ромашка

Ромашка має протизапальну, бактерицидну, кровоспинну, болезаспокійливу, заспокійливу, ранозагоювальну, протиалергічну дію.
Відвар квіток аптечної ромашки: Столову ложку сухих квіток заливають 300 мл води і кип’ятять 5-7 хвилин. Дають відстоятись, проціджують. Використовують для зрошення шкіри, порушеної акне.

Петрушка

У листі рослини містяться вітаміни В, К, РР, фолієва кислота, солі калію. заліза, магнію, за вмістом аскорбінової кислоти петрушка перевершує багато овочів і фруктів, а за багатством вмісту каротину не поступається і моркві.
Рослина використовується в народній медицині як протизапальний, знеболюючий, сечогінний, кровоспинний, ранозагоювальний, регулюючий обмінні процеси засіб.
Шкіру, схильну до появи прищів, змащують соком петрушки двічі на день приблизно 25 днів.

Оман

У лікарських цілях використовують кореневища оману високого. Хімічний склад кореневища включає інсулін, полісахариди. сапоніни, органічні кислоти, ефірні олії.
Відвар оману високого можна використовувати для вмивання.
Відвар із кореневища оману високого: чайну ложку сухого подрібненого кореневища заливають 1 склянкою води, кип’ятять 5 хвилин, настоюють 20 хвилин, потім проціджують.

Лікування огірком

а) Огірковий настій
Чотири столові ложки подрібненого огірка залити 300 мл окропу, настоювати 4 години. Застосовувати для примочок при висипі вугрів.
б) Огіркова маска
Неочищений свіжий огірок натерти на тертці; 3 столові ложки маси залити 2 склянками окропу, настояти та накласти маску на обличчя.
Застосовувати при вугровому висипі.
в) Огірково-медова кашка
Три столові ложки натертого огірка залити 1 склянкою окропу, наполягати протягом 2-3 годин, процідити, віджати осад. До настою додати 1 столову ложку бджолиного меду, добре розмішати до розчинення. Змочивши ватний тампон цією сумішшю, протерти обличчя після вмивання і почекати, поки висохне. Через 30 – 40 хв. обличчя вимити прохолодною водою.

Кашка з коріння хрону

Накладати 1-2 рази на день на ділянки шкіри, уражені юнацькими вуграми.
Протягом усього періоду лікування засобами, зазначеними у п.п. 4, 5, 6, рекомендується пити відвари та настої з лопуха, кропиви або фіалки триколірної. Методика приготування їх наведена нижче у п.п. 1, 2, 3.
1) Столову ложку меленого коріння лопуха проварити в 0,5 л води протягом 10 хв. та процідити. Охолоджений відвар приймати по середній чарці 4 десь у день.
2) Залити 2 столові ложки кропиви 400 мл окропу. Приймати по середній чарці 4 десь у день.
3) Дві чайні ложки фіалки триколірної залити 3 склянками окропу, остудити, процідити та пити протягом дня.

Олія з насіння редьки

Змащувати гнійні вугри на обличчі. Від цього шкіра обличчя стає чистою та м’якою.

Звіробій

а) Настій трави звіробою
Залити 10 г трави 15 мл окропу, настоювати 1 годину, процідити. Застосовувати для примочок при висипі вугрів.
б) Звіробійне масло
Три столові ложки висушеної та подрібненої трави або квіток звіробою залити 200 г рослинної олії, наполягати, періодично збовтуючи, 2-3 тижні у скляному посуді із щільно закритою кришкою. Екстракт, що утворився, процідити через марлю. Олія рекомендується для зовнішнього застосування при вульгарних вуграх. Прищі змащувати двічі на день протягом 10 днів.

Шавлія

а) Настій листя
Одну чайну ложку листя шавлії залити 150 мл окропу, наполягати 20-30хв., процідити. Застосовувати для примочок при висипі вугрів.
За іншим джерелом, 1 чайну ложку листя залити склянкою окропу, поставити на вогонь на 3 – 5 хв., І теплий розчин використовувати як примочки.
б) Настій шавлії з медом
Одну столову ложку листя шавлії залити 1/2 – 1 склянкою окропу, нагрівати 5 хв. на дуже слабкому вогні, потім наполягати в закритому посуді 30-40 хв, процідити. До склянки настою додати 1/2 чайної ложки меду, добре розмішати. Робити теплі примочки 2-3 рази на день.

Суниця

а) Розім’яте листя суниці лісової нанести на жирну шкіру для виведення вугрів, а також для надання шкірі обличчя та шиї пружності.
б) Болгарські косметологи при вугровому висипці пропонують наступне: 1 склянку стиглої суниці залити 1/2 склянки горілки, наполягати 30 діб, процідити. З отриманої настойки робити примочки або протирати обличчя, попередньо розвівши її водою у співвідношенні 1:1.
Прищі, народні засоби

Для внутрішнього застосування

Настій кореня кульбаби
Одну столову ложку подрібненого коріння залити 1 склянкою гарячої води, кип’ятити на повільному вогні 15 хв., охолоджувати 45 хв., процідити. Пити в теплому вигляді по 1/3-1/2 склянки 3 десь у день 15 хв. до їжі. Застосовувати при фурункульозі, висипах, вуграх та інших захворюваннях, пов’язаних з порушенням обміну речовин.

Відвар коренів лопуха
Одну столову ложку меленого коріння лопуха кип’ятити в 0,5 літра води протягом 10 хв., процідити. Охолоджений відвар приймати по середній чарці 4 десь у день.

Настій трави шавлії
Два золотники (8,5 г) трави на 3 унції (90 мл) води. Приймати по 2 унції (60мл) кожні 3:00.

Настій трави фіалки триколірної
Дві чайні ложки трави залити 3 склянками окропу, настояти, остудити, процідити та випити протягом дня.

Настій трави багна болотного
Взяти одну столову ложку багна і залити 0,5 л окропу (добова норма); наполягати у термосі 6-8 годин.
У народній медицині настій багна рекомендується приймати внутрішньо.

Настій із суміші рівних частин кореня солодки, кульбаби, лопуха, кори жостеру, насіння кропу. Пити гарячим по півсклянки за півгодини до їди.

Настій із суміші кореня оману, кореня лопуха по 3 частини; трави звіробою – 4 частини.
Приймати по 2 склянки щодня.
Найчастіше вживай імбир, який дуже сприяє очищенню крові.
Корисно пити натще навар петрушки або сік моркви.

- Advertisement -
- Advertisement -