Хто з нас не мріяв про ідеальну поставу?
Хто не проводив сумним поглядом красуню-модель, чия плавна хода приковує чоловічу увагу сильніше за розкішний одяг? Хто не мріяв про таку ж струнку і статну фігуру? Мріяли всі, а ось втілити мрію в життя вдавалося далеко не кожній. І дякувати за це треба собі кохану та матінку-лінь, що вперед нас народилася і будь-яку діяльність із самовдосконалення тепер припиняє на корені.
Адже так би хотілося мати ідеальну фігуру і рівний хребет, йти по життю легко і впевнено, як Кейт Мосс за подіумом, але на жаль. Навіть якщо нам вдається вчасно згадати про пряму спину і рівні плечі, варто пройти півкварталу і в голову приходять якісь сторонні думки, до того ж сумка важка… і ось уже вся модельна хода нанівець.
Але ми не здаємося і продовжуємо мріяти про пряму спину і навіть нагадуємо собі регулярно: не сутулься. Ось тільки найчастіше цього мало. Щоб фігура була струнка і статна, потрібно робити спеціальні вправи і відвідувати масажиста, стежити за тим, щоб у стільців і крісел були високі спинки, а спальний матрац був ортопедичним.
Зараз, коли кожен другий школяр страждає на викривлення в шийному та нижніх відділах хребта, що супроводжуються головними болями, чого чекати від дорослих? Адже, якщо в дитинстві, проблеми з хребтом і сколіоз – скоріше косметичні недоліки, то чим старшою стає людина, тим більше недуг «чіпляється» за викривлений хребетний стовп.
Справа в тому, що хребет є, у своєму роді, віссю між правою та лівою половиною тіла. Коли він викривлений, це веде до нерівномірного тиску ваги тіла на праву та ліву сторону. Далі більше: підвищується зношування суглобів пошкодженої сторони, порушується кровопостачання та «нервова» іннервація внутрішніх органів. Потім виникають головні болі та болі в ділянці серця, шлунка, підшлункової залози, порушення дихальної та сечостатевої системи.
Чи не найоптимістичніший прогноз, чи не так? Не варто, однак, засмучуватися, адже за бажання все можна виправити. По-перше, спеціальними вправами, по-друге, тим самим масажем, по-третє, спеціальними ортопедичними корсетами, які продаються в будь-якій аптеці.
Для того, щоб вирівняти поставу та закріпити результат, достатньо регулярно займатися гімнастикою та виконувати спеціальні вправи «для спини». Одним із найпростіших і найвідоміших є щоденне носіння на голові товстих книг. Вранці, після зарядки, вам потрібно взяти з полиці тлумачний словник або хоча б томик Толстого і, поклавши його собі на голову, продефілювати від одного кінця кімнати до іншого. І назад. І ще раз. Починати таку зарядку потрібно з 5 хвилин, поступово збільшуючи тривалість до п’ятнадцяти. Вже через місяць ви зможете довго носити на голові досить важкі томи і ваш стан стане помітно прямішим. Справа в тому, що утримання вантажу на голові і ходіння з ним формують правильну поставу і постановку голови, що є відмінною профілактикою як сколіозу, так і його наслідків.
Нескладний спосіб покращити поставу пропонує давньоіндійська йога. Для нього вам не знадобляться навіть книжки. Досить просто, стоячи або сидячи з прямою з прямою спиною, випрямити руки на рівні плечей і розгорнути обидві долоні вгору. З цієї пози повільно і спокійно опускайте обидві руки через сторони донизу, не розвертаючи долоні. Застигніть на кілька хвилин, потім розгорніть долоні всередину. Повторюйте вправу 3 – 4 десь у день. Якщо вам доводиться постійно працювати за комп’ютером, влаштовуйте «хвилинку йоги» щогодини.
Також ви можете постійно вдаватися до однієї з наступних вправ і тоді незабаром ви забудете про болі в спині і різні викривлення.
Номер разів
Стійте біля стіни з ідеально прямою спиною. Зробивши крок уперед, збережіть позу протягом 2-3 секунд. Поверніться у вихідне положення. Перевірте поставу. Повторіть вправу 8-10 разів.
Номер два
Сидячи на стільці, підніміть руки убік – вгору і зведіть лопатки. У цьому положенні зігніть руки, покладіть долоні на лопатки якомога нижче. Лікті максимально розгорніть. Поверніться у вихідне положення та повторіть вправу 10-12 разів.
Номер три
Працюйте плечима: на кожен рахунок піднімайте їх нагору вперед і назад. Повторюйте вправу 10-15 разів.
Номер чотири
Стійте прямо: права рука вгорі, ліва – внизу. Потім зігніть руки в ліктях і постарайтеся з’єднати пальці обох рук за спиною в замок. Поверніться у вихідне положення. Повторюйте вправу, змінюючи положення рук, 6-8 разів.
Hомер пять
Стойте на колінах з опорою на руки і опущеною головою. На рахунок разів – прогніть, підніміть голову вгору. На рахунок два – зігніть спину та опустіть голову вниз. Повторюйте вправу 10-15 разів.
До цих вправ ви можете додати індивідуально підібрану методику мануальної терапії, масажу та голкотерапії. Крім того, ефект не змусить себе довго чекати, якщо ви не тільки «привчіть» м’язи постійно бути в потрібному положенні, але й постійно стежитимете за правильною поставою.