Хода таїть у собі безмежні можливості.
Ось стоїть на зупинці ефектна жінка, а за хвилину виявляється, що в неї до смішного незграбна манера ходити. А поруч звичайна нічим не примітна панночка, але тримається так велично і царственно, мимоволі залюбуєшся…
Ходою можна спокусити чоловіка або, навпаки, повідомити про свою неприступність. Показати і ніжність тіла, і сталь характеру. Уявлення про жіночу красу змінюються, але загальні вимоги до ходи та постави залишаються незмінними. Щоб гарно триматися в будь-якій ситуації, потрібно володіти собою та знати основні правила.
Перше правило
Завжди і за будь-яких обставин “тримай спину”. Спина має бути пряма, і коли ви йдете, і коли сидите. Пряма спина – символ душевної рівноваги, зігнута – свідчить про занепад життєвих сил. Щоб відчути себе королевою з величною поставою, достатньо кілька хвилин простояти, притулившись до стінки потилицею, ікрами, сідницями та всією площиною лопаток. Запам’ятавши це становище, постарайся його зберігати і під час ходьби.
Друге правило
Розгорни плечі та опусти вниз лопатки. Не соромся своїх грудей: якого б розміру вона не була, її треба показати. А тепер спробуй бути сірою непомітною мишкою – опусти голову і уткни погляд у підлогу. Не вийде! Правильна постава зобов’язує ходити з гордо піднятою головою.
Третє правило
Не згинайся в попереку. “Старчої” поставі сприяє сидячий спосіб життя. Якщо ти спробуєш підвестися зі стільця, не змінюючи нахилу попереку, то в дзеркалі якраз стареньку і побачиш. Останнім часом випускають спеціальні сидіння, розраховані саме на те, щоб тіло знаходилося у максимально випрямленому положенні.
Четверте правило
Хода має бути легкою. “Грація гіпопотама” – що ні крок, то невеликий землетрус, – нікуди не годиться. Важка, вантажна хода відбивається як на суглобах, а й у стані взуття. Не думай, що повнота незмінно тягне за собою тягар. Згадай, як Ганна Кареніна поєднувала чарівну повноту тіла та граціозність кожного руху. Щоб уникнути перевалювання з ноги на ногу, манекенниці вчать ставити стопи по одній лінії. Така ходьба “по ниточці” ще й підкреслює плавне і повільне похитування стегнами. Саме плавне, як маятник, – ліворуч, праворуч… Спеціально ж крутити стегнами не слід, це виглядає вульгарно.
П’яте правило
Під час руху плечі рівно пливуть уперед. Майбутнім офіцерам царської армії в училищах “ставили” виправку таким чином: прив’язували до спини довгу лінійку і поміщали в картонні підставки на погонах склянки з водою, яку не можна було розхлюпати під час ходьби. У домашніх умовах замість стаканчиків можна походити з книжкою на голові. Це, до речі, зміцнює м’язи шиї, позбавляє другого підборіддя і надає голові гордовитої посадки.
Шосте правило
Крок повинен бути широким, впевненим, але зі шкарпетки. Якщо вже досягати дійсно м’якого ходу, гордо і відкрито несучи вперед свій корпус, то навантаження з п’яти слід перенести на іншу частину стопи – ближче до носіння. У цьому тобі допоможуть високі каблучки. Саме в міру, тому що однаково високі шпильки та взуття взагалі без підборів роблять жіночу ходу неприродною.
Сьоме правило
Згадайте епізод із кінофільму “Службовий роман” – “Все в себе!” Живіт увібрати, сідниці підтягнути. Один секрет – “вбирати” живіт легше натще. Відсутність почуття переїдання взагалі сприяє легкості у всьому тілі та ході, що летить, не обтяженій зайвими калоріями.
Восьме правило
Не соромитися. Часто причина сутулості в тому, що ходити королевою і дивитися людям просто дуже важко психологічно. Легше сховатись, утиснути в плечі голову і не привертати до себе зайвої уваги. Тільки гордовита постава, прямий з легким викликом погляд і абсолютна впевненість у кожному своєму русі не дадуть оточуючим помітити порвану панчоху, старомодну сумочку, високе зростання чи… чого там ще ти соромишся?
Дев’яте правило
Умій носити одяг. Хода залежить від настрою, обстановки, одягу і навіть зачіски. Волосся, зібране у важкий вузол на потилиці, мимоволі відтягує голову трохи назад, випрямляючи заразом і плечі і хребет. Легкі тканини, що “струмляться”, спідниці, плаща роблять рух схожим на політ, плавно обтікають фігуру попереду в найвиграшніших її місцях.
Десяте правило
Не лише виглядати, а й бути королевою. Тільки самоповагу та почуття власної гідності, що йдуть зсередини, здатні зробити королівську стати твоїм постійним станом. Для виникнення цього почуття не обов’язково здобути дворянський титул або увійти до десятки найбагатших жінок світу. Покопайся в душі і знайди в собі свою найбільшу гідність. Може, ти найрозумніша мати? Приголомшлива коханка? Високий рівень професіонала? Зрештою, ніхто не зрівняється з тобою в мистецтві в’язання килимків? Крокуючи по вулиці або сидячи в транспорті, частіше згадуй про свою недосяжну простими смертними досконалості в цій галузі. З такими думками просто неможливо сутулитися, човгати ногами і “вішати ніс”.