Фітнес на робочому місці. Це вам потрібно

- Advertisement -

Основна проблема всіх людей, що працюють в офісах, – гіподинамія.

Про віддалену перспективу – надмірна вага – відомо всім. А найшвидший наслідок нестачі руху – це зниження працездатності. Зрозуміло, проблему потрібно вирішувати, але дозволити собі регулярні тренування у спортзалі чи хоча б прогулянки пішки може далеко не кожен. Набагато простіше почати робити вправи прямо на робочому місці. Результат може зненацька вас порадувати.

Весь комплекс займає близько півгодини, але можна по черзі тренувати різні групи м’язів протягом дня. Вихідне становище всім вправ – сидячи.

Дзеркало душі
Для профілактики короткозорості можна зробити наступне: відкиньтеся на спинку стільця, зробіть глибокий вдих, а потім нахилиться вперед і видихніть. Потім знову відкиньтесь на спинку стільця, міцно замружтеся і потім розплющте очі. Після цього покладіть руки на пояс, поверніть голову вправо, подивіться на правий лікоть, потім поверніть голову вліво і погляньте, відповідно, на лівий лікоть. Нарешті, підніміть очі до стелі і, не повертаючи голови, огляньте все за годинниковою стрілкою і проти, при цьому інтенсивно моргаючи, піднімаючи, то опускаючи брови. Одноразове виконання цієї вправи займає близько 4 хвилин. Повторити весь комплекс можна 5-6 разів.

Сама собі Пігмаліон
Якщо хочете завжди мати чіткий овал обличчя, підтягнуті м’язи шиї та підборіддя та слухати компліменти на свою адресу, то ось вам рецепт. Сидячи на стільці, розпряміть спину та встановіть стопи на підлозі. Плавно відводьте голову якнайдалі назад доти, доки не відчуєте напругу в підборідді. Утримуйте таку позицію протягом 10 секунд, потім опустіть голову, намагаючись притиснути підборіддя до грудей. Повторіть цю вправу щонайменше 20. Після чого виконайте по 15 нахилів голови вправо і вліво, відчуваючи, як розтягуються м’язи шиї.

Пояс: плечовий і не тільки
Після цього поставте лікті на стіл, «молитовно» з’єднавши руки, при цьому пальці повинні бути максимально розчепірені. Між обома руками повинен залишитися простір, що нагадує черепашку. З’єднуйте долоні, ніби хочете щось затиснути між ними, і знову роз’єднуйте – і так 20 разів, відчуваючи напругу в м’язах грудей. Вправа чудова ще й тим, що її можна практикувати хоч на нараді, сидячи навпроти начальника – і всі будуть впевнені, що Ви напружено міркуєте про виробничі проблеми.

А тепер, коли нарада закінчена, сядьте прямо, підніміть руки і витягніть їх на рівні плечей. Потягніть у різні боки, потім витягніть кисті вгору так, щоб вони були майже перпендикулярні рукам. Затримайте кисті в такому положенні на 10 секунд, потім опустіть їх, відчувши розтяг м’язів по всій довжині рук. Повторіть вправу 8-10 разів. Нарешті, опустіть руки вздовж тіла і зробіть 10 кіл плечима вперед та 10 кіл плечима назад.

Після цього сядьте прямо, не притуляючись до спинки крісла. Відірвіть обидві ступні від підлоги і якнайсильніше втягніть живіт. Утримуйте напружене положення протягом 15 секунд, розслабтеся, повторіть вправу 10-15 разів. До літа гарантовано будете хизуватися плоским животом.

Воруште ногами
Сядьте на стільці рівно. Стопи на підлозі, паралельно один одному, на ширині плечей. Покладіть долоні з внутрішнього боку колін і тисніть долонями на коліна, немов Ваші ноги – це двері ліфта, що застряг, які потрібно розсунути. Ногами ж щосили протидієте тиску долонь, напружуєте таким чином всі м’язи і автоматично прибираєте «галіфе» на стегнах. Вправа потребує мінімум 15 повторів; 10 секунд напруга, 5 розслаблення.

Потім поставте ступні на підлозі поруч і почніть по черзі піднімати ноги, намагаючись направити носок на себе і підняти пряму ногу над стільцем. Якщо вистачає сил, спробуйте підняти і випрямити обидві ноги одночасно. Як завжди, намагайтеся утримувати позицію протягом 10 секунд, 5 секунд на відпочинок та не менше 15 повторів для кожної ноги.

На завершення офісного комплексу для ніг роззуйтеся, упріться п’ятами в підлогу і потягніть носок на себе, залишаючи п’яти немов приклеєними до підлоги. Щоденне виконання цієї вправи – і варикоз вам не загрожує.

За півгодини до закінчення робочого дня
На десерт – найпікантніші вправи. Не секрет, що інтенсивність сексуальної розрядки частково залежить і від здатності контролювати, тобто напружувати і розслабляти м’язи піхви. Для того щоб підвищити тонус піхви, існують вправи Кегеля, які можна робити прямо на робочому місці, не привертаючи уваги оточуючих. Отже, сидячи напружте м’язи промежини, немов для зупинки сечовипускання, повільно порахуйте до трьох і розслабте. Потім напружуйте і розслабляйте м’язи промежини якнайшвидше, без перерви. Медики рекомендують розпочинати тренування з десяти стисків та повторювати по п’ять разів на день. Потім щотижня додавайте по 5 повторів до кожної вправи, поступово доводьте число повторів кожної вправи до 30. Ну а після просто не забувайте про щоденне виконання вправ!

Двигун прогресу
Основний аргумент на користь розминок на робочому місці – підвищення працездатності за рахунок короткочасних перерв, перемикання діяльності та посилення кровотоку. Крім того, з точки зору схуднення, яким весною одержимі всі жінки, дуже корисно давати своїм м’язам навантаження протягом дня. Займаючись у залі, Ви витрачаєте калорії саме під час занять, через дві години метаболізм знову сповільнюється. Виконуючи вищеописані вправи, Ви систематично, цілеспрямовано і постійно прискорюєте метаболізм і цим змушуєте Ваш організм швидше спалювати жири.

Звичайно, не варто очікувати фантастичних результатів від подібного «фітнесу у похідно-польових умовах». Але при регулярному виконанні ці вправи цілком здатні покращити тонус м’язів, трохи підтягнути контур фігури і найголовніше – значно підвищити настрій! А тут і до фітнес-центру недалеко.

- Advertisement -
- Advertisement -