Займатися фітнесом ще ефективніше! Якщо знати як…

- Advertisement -

Якщо ви не досягаєте при заняттях спортом бажаного результату, займаючись при цьому належною кількістю годин на тиждень, можливо, ви щось робите не так.

А саме, не замислитеся про очевидний зв’язок вашої фігури з тим типом навантаження, яке потрібно давати. Виправимо ситуацію?

Одними з найбільш рекламованих способів схуднення є різноманітні фізичні вправи або навантаження, іншими словами – фітнес і все, що з ним пов’язано … Але щоб підійти до модного напрямку і отримати хоча б початковий результат, треба спочатку визначитися з наступним:

– тип вашої фігури ;
– Найбільш проблемні місця на вашому тілі;
– який вільний час ви маєте в своєму розпорядженні. Це теж важливий факт.

Адже якщо ви після роботи біжіть забирати молодшого з садка, принагідно заглядаючи в супермаркет, то навряд чи у вас є вільні півтори-дві години на повноцінні заняття в тренажерному залі, а ось сорокахвилинний заплив у басейні з успіхом може це замінити, оскільки при плаванні працюю всі групи м’язів);

– Інтенсивність занять та ступінь тяжкості навантажень залежно від вашої початкової фізичної підготовки.

Отже

, уявімо, що тип вашої фігури – «груша»: широкі стегна, слабке нагадування про талію і вузькі плечі, худі руки. Ви не можете носити короткі спідниці через повні стегна та джинси із заниженою талією через випираючі жирові складки на животі, а останній раз ви займалися спортом у школі на уроці фізкультури.

Отже, вам варто почати з невеликих фізичних навантажень – ходьба на довгі відстані, пробіжки, аеробіка, щоб настроїти організм на потрібний лад.

Пізніше ви можете перейти до більш інтенсивних вправ: плавання – добре підтягує м’язи ніг, сідниць, живота; заняття на велотренажері дадуть такий самий результат. Проте варто сказати, що надто активне плавання розвиває насамперед верхню частину тулуба. Ви помічали, якими широкоплечими бувають плавці? Постійне навантаження на спину, плечі, передпліччя. Якщо ви хочете цього уникнути, спробуйте чергувати плавання на животі з плаванням на спині, при якому основне навантаження лягає на ноги, сідниці, стегна.

Яблука

Тепер припустимо, що тип вашої фігури – “яблуко”: широкі плечі, повні руки, животик і вузькі стегна. Зрозуміло, що найпроблемніша зона – це верхня частина тіла. Футболки і майки ви прибираєте подалі в шафу, надягаючи в основному блузки та сорочки з широкими рукавами, а складки на спині не дають вам можливості покрасуватися в новому топі, що облягає.

Отже, почнемо з рук. Щоб надати їм гарну форму, почніть піднімати тяжкості. Наприклад, гантелі, а якщо їх у вас немає, то цілком зійде звичайна півторалітрова пляшка, наповнена водою чи еспандер. Після того, як ваш організм звикне до таких навантажень, можете спробувати улюблену вправу прапорщиків – «упав-віджався». Це більш важка вправа для м’язів рук, але при цьому також будуть задіяні м’язи грудей. А прибрати жирові складки з живота, можна катаючись велосипедом або бігом. Також підтягнути м’язи живота, можна прямо не встаючи з ліжка, імітуючи крутіння педалей велосипеда, піднявши ноги та лежачи на спині. Плавання тим більше допоможе зігнати жир зі спини, плечей.

Пісочний годинник

І ще один тип – «пісочний годинник»: широкі плечі, спина, повні руки, тонка талія та широкі стегна. Багато власниць такого типу фігури зітхнуть – дуже важко підбирати одяг. Те, що легко може застебнутись на вашій талії, зупиняється вже на підході до сідниць, а простіше, не налазить. У цьому випадку вам підійдуть частини вправ для перших двох типів фігури – підняття ваги, віджимання від підлоги, активні вправи для нижньої частини тулуба – біг, велотренажер, присідання, плавання.

І незалежно від типу вашої постаті займайтеся із задоволенням. І намагайтеся не переборщувати із навантаженнями. Пам’ятайте, що перед кожним заняттям потрібно провести невелику розминку, щоб розігріти м’язи та підготувати їх до вправ, що дозволить уникнути травм та розтягувань. Також варто порекомендувати чергувати вправи, не зациклюючись на одному.

- Advertisement -
- Advertisement -