Літо у місті: секрети виживання

- Advertisement -

Всім відомо, що сонячні ванни позитивно впливають на організм, сприяють підвищенню імунітету, нормалізують обмін речовин та інше.

Але за умови, якщо не зловживати сонцем. Як знайти «золоту середину» та перебувати під яскравим світилом з мінімальним ризиком для свого здоров’я та зовнішності?

З 11 до 14 години активність сонячних променів у порівнянні з ранковим періодом зростає в півтора рази. У той час, коли сонце у зеніті, небезпечно довго перебувати на свіжому повітрі, на пляжі, навіть у тіні чи під тентом. Цей час краще перечекати у приміщенні.

Будьте обережні із сонцем, якщо приймаєте антибіотики. Наприклад, тетрациклін та препарати цього ряду здатні підвищити чутливість шкіри до дії сонячних променів.

Уважно вивчіть інструкцію до протизаплідних пігулок: якщо знайдете позначку «викликає фотосенсибілізацію», відкладіть похід на пляж, менше під сонцем.

Вгамування спраги

Щоб у спеку менше хотілося пити, треба їсти легку їжу, і дотримуватись правил, вироблених багатовіковим досвідом жителів спекотних країн. Вранці добре випити більше чаю, краще зеленого, це створить в організмі стратегічний запас рідини. Вдень, у самий пекло, пиття варто обмежити, тому що вся рідина відразу йтиме з потом, і бажання пити мучитиме з подвійною силою. Після заходу сонця, коли спека впаде, можна пити без обмежень. Але не намагайтеся випити відразу багато. Вода все одно надійде в тканини організму не раніше ніж через 10-15 хвилин. Іноді і невеликої порції рідини буває достатньо, щоб спрага відступила.

У найсильнішу спеку, коли терпіти спрагу немає сил, не давайте горлу пересохнути – випивайте кілька ковтків води кожні 20 хвилин. Для вгамування спраги найкраще підходить мінеральна або трохи підсолена вода: вона створить в організмі запас солей, які допомагають утримувати рідину.

Холодна (нижче 20 градусів) вода не вгамовує спрагу, тому що вона занадто холодна для шлунка, температура в якому не буває нижче 36 градусів. Холодна вода майже не всмоктується, доки не нагріється до температури тіла. Ідеальна для вгамування спраги вода повинна мати температуру 20-25 градусів. Але така вода несмачна, вона не дає відчуття вгамування спраги, тому що не дратує смакові рецептори. Виправити смак корисної для організму води можна крапелькою сухого червоного вина.

Якщо нестерпно хочеться пити, а поблизу немає води, спробуйте вгамувати спрагу за методом акупресури: через кожні 20 секунд легенько прикусуйте передніми зубами точку, розташовану приблизно в сантиметрі від кінчика язика.

І ще важлива порада: не провокуйте свій організм на постійну потребу у воді. У спекотні дні не включайте у свій раціон солону, гостру їжу, поменше їжте солодощів, морозива.

Сонце та волосся

Сонце, розпечене повітря – справжній удар для нашого волосся. Щоб вони витримали ці випробування, про них потрібно старанно дбати. Щоб забезпечити волоссю потужну порцію вітамінів і надовго зарядити його енергією, треба помити його «бадьорить» шампунем. Змішайте мед, лимонний сік, реп’яхову олію – все по чайній ложці і два жовтки. Розділіть суміш на дві рівні частини, додавши в першу трохи пива, а в другу воду. Спочатку на мокре волосся нанесіть пивну порцію, добре помасажуйте шкіру голови та змийте. Потім те саме проробіть з другої.

Помив волосся енергетичним шампунем, промийте його натуральним ополіскувачем, який не тільки зміцнить волосся, але і зробить його пишним і блискучим.

Для шатенок та брюнеток:3 ст. ложки цибулиння залийте літром окропу, дайте настоятися 15 хвилин, процідіть, промийте волосся.

Для блондинок: заваріть літр зеленого чаю, охолодіть, додайте 3 ст. ложки чайного оцту і промийте волосся.

Добре б наприкінці жаркого дня зволожити волосся: злегка розігрійте 300 мл звичайної кислого молока і рясно нанесіть на волосся. Покрийте голову целофаном, а зверху – махровим рушником. Через півгодини ретельно промийте волосся теплою водою.

Найпростіші способи зберегти волосся на сонці цілим і неушкодженим: покрийте голову найлегшим шарфом, а потім оберніть його довкола шиї – цю моду ввела голлівудська кінозірка 50-х Грейс Келлі. Або зробіть так: пов’яжіть на голову шарф і зав’яжіть вузол ззаду або збоку – так ви не перегрієтесь на сонці. Пам’ятайте про те, що не можна виходити на вулицю в сонце без літнього головного убору.

Якщо ваше волосся вже почало сивіти, то під впливом сонячних променів цей процес посилюється. Тому обов’язково закривайте волосся. Несприятливе сонячне світло для сухого, знебарвленого, фарбованого волосся, а також для волосся, що перенесло хімічну завивку. Під впливом сонця вони швидко січуться, стають ламкими. Використовуйте спеціальні сонцезахисні засоби для волосся – шампуні, гелі, муси, які допоможуть уберегти волосся від негативного впливу сонячних променів. А ось для швидко соління волосся сонячні ванни дуже корисні. Але в будь-якому випадку не забувайте про головні убори.

Губи

Губи не мають сальних залоз і тому особливо потребують захисту від ультрафіолету. У спекотні дні не рекомендується користуватися помадою яскраво-червоних тонів, губи можуть запалитись і потріскатись. Для щоденного макіяжу влітку краще вибрати безбарвну гігієнічну помаду чи світлі відтінки.

Якщо контур губ запалився, ввечері очистіть оливковою олією, а перед сном зробіть примочки з ромашкою. Кілька разів прикладіть до губ ватяний тампон, змочений у настої.

Живіт, як у Гюльчатай

У літній моді – короткі маєчки та топіки, що відкривають живіт. Однак слід пам’ятати, щоб дозволити собі такі одяги, треба мати бездоганний живіт – підтягнутий, з гладкою шкірою. Від впливу сонця та жаркого вітру шкіра живота, якщо він постійно відкритий, може стати сухою і почати лущиться. Щоб протягом літа живіт залишався гладким, треба регулярно, не рідше ніж раз на тиждень, користуватися скрабами і постійно змащувати шкіру живота зволожуючим кремом.

Скраб із морською сіллю:3 ст. ложки вівсяних пластівців пропустіть через м’ясорубку, залийте 100 мл окропу, перемішайте, остудіть і нанесіть на шкіру живота. Дбайливо помасажуйте і залиште скраб на 10 хвилин, а потім зніміть його добре змоченим теплою водою ватним тампоном. Прийміть прохолодний душ, щоб повністю змити залишки скрабу і втирайте живильний крем, яким користуєтеся.

Очі

Очі ще більше, ніж шкіра, не люблять ультрафіолетових променів, які можуть пошкодити рогову оболонку. Вибираючи окуляри, зверніть увагу на лінзи: хороші лінзи мають наклейку UV400, говорячи про те, що захищають від впливу ультрафіолету на 100%. Віддавайте перевагу окулярам із жовтуватими, зеленими або коричневими стеклами. У жодному разі не надягайте сині окуляри, що відображають.

Слідкуйте, щоб оправа щільно сиділа на переніссі, прикриваючи брови. Якщо носитимете окуляри по-іншому, над очима з’являться дві помітні лінії. Ароматичні спирторозчинні композиції і масла під впливом сонячних променів, що входять до складу парфумів, можуть повести себе підступно – на шкірі залишиться слід у вигляді коричневих пігментних плям

.

Тому влітку краще взагалі не користуватися парфумами, туалетною водою, а якщо дуже треба пахнути ароматом, застосовуйте безалкогольні парфуми. Це стосується і дезодорантів – захищайтеся від поту засобами, які не містять спирту.

Обличчя під сонцем

Якщо обличчя рясно потіє, спробуйте двічі на день, вранці та ввечері, вмиватися чи протирати шкіру некип’яченим молоком. Допомагають і вмивання холодним чаєм. Обличчя не витирайте, а дайте йому обсохнути. На ніч корисно протирати шкіру свіжим помідором чи жовтим зрілим огірком. Лягайте спати, не промокаючи овочевий сік.

Якщо всередині дня шкіра на обличчі заблищала від спеки, перш ніж припудрювати її, ретельно промокніть паперовою серветкою, щоб видалити крапельки поту. Це не зашкодить макіяжу, зате пудра не скочуватиметься.

Натуральні поради захисту

Краще запобігти сонячному опіку, ніж боротися з його наслідками. Ось деякі рецепти народних засобів, за допомогою яких легко захистити шкіру від засмаги, полегшити її стан.

Добре допомагають примочки з топленого або простого молока, кислого молока. Вмивайтеся «лимонною водою»: на ніч у склянку холодної води покладіть 2–3 скибочки лимона. Корисні маски зі сметани, або рівних частин молока, борошна, бури чи соди. Після їхнього нанесення використовуйте жирні креми. Запобігти виникненню сонячного опіку можна, якщо попередньо змащувати шкіру обличчя або інших відкритих частин тіла міцно завареним холодним чаєм.

Настоянка насіння огірка застосовується як засіб, що оберігає шкіру від засмаги та появи ластовиння. Вона готується на горілці чи сорокаградусному спирті у співвідношенні 1:10. Наполягати два тижні, процідити, перед застосуванням розвести водою у співвідношенні 1:10. Використовувати щодня як лосьйон або робити маску із цього складу на 5–10 хвилин.

Якщо ви відчули, що обличчя почервоніло на сонці і з’явилося печіння, покладіть на 15-20 хвилин кружечки огірка або змастіть огірковим соком.
Яєчний жовток – чудовий засіб від сонячної засмаги та обвітрювання шкіри. Трохи сирого жовтка візьміть на долоню і рясно змастіть обличчя, область декольте, шию. Зачекайте, поки жовток затвердіє і змийте водою з милом. Також чудовий засіб від опіків – маски з кавунового та огіркового соків.

Коли засмага сходить і шкіра лущиться, масажуйте тіло щіточкою з м’яким ворсом. Допомагає склад, що очищає: 3 ст. ложки солі змішайте з|із| 2 ст. ложками молока. Обробіть шкіру приготованим скрабом, а потім змастіть молочком або бальзамом для тіла – шкіра стане гладкою, як шовк.

Для засмаглої шкіри: якщо ви активно засмагаєте, не лінуйтеся робити компреси з капустяного соку, який чудово живить і відновлює шкіру. Крім того, за останніми даними вчених, у капусті міститься багато протиракових вітамінів.

Повернути шкірі вологість

Навіть якщо ми старанно ховаємося від спеки в прохолодних кімнатах, сонячні промені однаково дістають нашу шкіру. Якщо вона виглядає пересушеною, регулярно протирайте її кислим молоком, робіть маски з сиру. Дуже корисна маска із 2 ст. ложок сиру, оливкової олії та меду. Компоненти змішайте та накладіть на шкіру на 20 хвилин. Після маски обличчя та шию промийте і нанесіть живильний крем. Регулярно робіть маски із суміші фруктового або овочевого соку з молоком, які в достатку зволожують стомлену сонцем шкіру.

Щоб освіжити шкіру в спеку, збризкайте обличчя спреєм із термальною водою або просто мінеральною водою, для чутливої ​​шкіри це ідеальний засіб. Інший спосіб – протирання шматочком льоду.

Ванни від сонячних опіків

З оцтом: вилийте склянку у прохолодну воду у ванній кімнаті.
З харчовою содою: посипте поверхню теплої води у ванні, а після прийняття не протирайтеся рушником, нехай «содова» вода висохне на шкірі.
З вівсяними пластівцями: насипте склянку пластівців у полотняний мішечок і прикріпіть його до крана так, щоб вода текла через пластівці. Наповніть ванну прохолодною водою і поніжте в ній хвилин 15.

Лід у сумочці

Переносити літню спеку у місті непросто. Коли асфальт плавиться під ногами, здається, що єдиним порятунком від спеки може бути крижаний душ. Але не все таке страшно. Вирушаючи на вулицю в спекотний день, покладіть у сумочку маленький флакончик із сумішшю води та евкаліптової олії. Якщо натерти цією сумішшю руки та віскі, вона буде холодити, як лід, і врятує від спеки.

Пиво проти тріщин

Від цих неприємностей на руках і ногах допоможе позбутися маска. Дрібно натріть яблука, 150 г яблучної кашки змішайте з|із| склянки пива, додайте 50 г розтопленого вершкового масла|мастила|. Суміш накладіть на пошкоджені місця та накрийте марлевою серветкою. Тримайте 20 хвилин, процедуру повторюйте щодня протягом тижня.

50 г суцвіть ромашки лікарської залийте 250 мл гарячого пива та тримайте на водяній бані 15 хвилин. Процідіть, остудіть до 40 градусів. Зануріть потріскані руки у відвар на 15 хвилин, обсушіть серветкою.

Зваріть 300 г картоплі, розімніть і залийте 5 ст. ложками пива. Поки маса не охолонула, нанесіть товстим шаром на пошкоджені місця і накрийте серветкою марлевою. Через 15 хвилин змийте теплою водою.

Раптом звідки не візьмись маленький комарик

Комарів особливо приваблюють спітнілі люди з підвищеною температурою тіла. Ці комахи не переносять запаху деяких ефірних олій – гвоздики, евкаліпта, базиліка, лимона, які можна розсіяти у повітрі, капнувши кілька крапель на відкритий вогонь (вогнище, свічка). Можна нанести на відкриті ділянки шкіри. Щоб полегшити неприємні відчуття, змастіть місця укусів комарів розчином нашатирного спирту чи питної соди (1/2 ч. ложки на склянку води).

Простий спосіб захистити себе від укусів комарів – пити заварену мелісу.

Допомога рукам

Влітку руки постійно знаходяться під сонцем, їхня шкіра грубіє і темніє. Прекрасно пом’якшує шкіру рук гліцерин, а влітку його дію можна посилити натуральними компонентами. Візьміть кілька абрикосів та один стиглий персик, видаліть кісточки та розітріть. Додайте до кашки 50 г гліцерину та кілька крапель лимонного соку. Все ретельно перемішайте та нанесіть на руки у вигляді маски на 15 хвилин. Персик і абрикос мають зволожуючу, пом’якшувальну та поживну дію, а лимонний сік – відбілює шкіру. Маска ідеально підходить для рук, що огрубіли і потемніли від сонця.

Рятуємо ніс

Ніс перед сонцем беззахисний: шкіра постійно обгорає, обвітрюється і лущиться. Для догляду за ним добре підходить маска: змішати 1 ст. ложку нежирного сиру з|із| 1 ч. ложкою оливкової олії, додайте|добавляйте| 1ч. ложку соку петрушки, нанесіть на ніс і залиште на 15 хвилин|мінути|. Після процедури нанесіть живильний або зволожуючий крем. Виходячи на вулицю, не забудьте скористатися сонцезахисним кремом.

Чарівна пляшечка

Якщо вам цілий день доведеться пробути на вулиці в спеку, спробуйте забезпечити собі запас холодної води таким чином: увечері наберіть питну воду (можна додати в неї м’яту і трохи лимона для додаткової свіжості) у пластикову пляшку 0,33 або 0,5 л покладіть її в морозилку. На ранок, перед виходом з дому, не забудьте покласти заморожену пляшечку в сумку. Вранці, коли вода буде ще в замороженому стані, вона вам навряд чи знадобиться, а ось ближче до полудня в пляшці вже відтає необхідна кількість прекрасної крижаної води, якій добре вгамувати спрагу. Вода в пляшці відтаватиме цілий день, довго залишаючись прохолодною.

Що вдягнути?

Для шкідливих сонячних променів одяг, особливо зі штучних тканин, не є надійним захисним шаром. Тільки щільні бавовняні тканини вважаються деяким бар’єром для ультрафіолетового випромінювання. Ніколи не надягайте мокрий одяг, ефект прохолоди оманливий, волога – чудовий провідник сонячних променів.

- Advertisement -
- Advertisement -