5 причин перестати сутулитися і покращити поставу

- Advertisement -

Згадайте, як мама завжди говорила в дитинстві: «Стань рівно!», «Випрямися!», «Не морочись!»?

Вона просто намагалася зробити вас стрункішою та впевненішою (з високо піднятою головою). Правильна постава – це не лише красиво.

«Хороша постава – також важлива для організму, як і правильне харчування, фізичні вправи, здоровий сон», – розповідає Томас Коніки, лікар-ортопед, фахівець із мануальної терапії. «Хороша постава – менше навантаження і розтяг суглобів, більше витривалості, менше болю в шиї та спині.»

П’ять причин мати хорошу поставу:

• Менше болить спина

Якщо сидіти перед комп’ютером або в машині весь день, особливо зі згорбленою спиною, збільшується тиск на диски хребта, швидко погіршуються м’язи та сухожилля. А від цього починає хворіти спина і може розвинутися грижа міжхребцевого диска або защемлення нервів.

• Більше енергії

Хороше збагачення киснем – необхідне насичення мозку та всього організму енергією. А сутулість стискає грудну клітину і відповідно не дає повністю розгортатися легким, а це означає, що в кров надходить менша кількість кисню. У свою чергу, через погане надходження кисню людина швидко втомлюється, стає дратівливою і в неї падає працездатність. Напруга в будь-якій частині організму спричиняє використання енергії. Істер Янів, лікар медицини, каже: «У напруженому положенні організм використовує стільки ж енергії, як якщо тримати руки зігнуті в ліктях протягом 2 годин».

• Менше болить голова

Головний біль – поширений наслідок роботи з комп’ютерами та іншими електронними приладами. Зазвичай перед комп’ютером голова трохи тягнеться вперед. Подумайте, як напружуються м’язи голови та шиї, якщо постійно дивитися в екран. Проблема в тому, що в такому положенні тягнуться м’язи шиї та чутливі нерви, що тягнуться від спини до голови, перекриваючи доступ кровоносних судин до мозку. А наслідок: головний біль. Рівна постава – рецепт від головного болю.

• Менше навантаження на кістки та суглоби

Погана постава поступово призводить до пошкоджень, які можуть спричинити вкорочування м’язів. Наприклад, через сутулість згинальний м’яз стегон стає коротшим і менш гнучким, і згодом це призводить до болів у суглобах. Сутулені плечі можуть спричинити біль у ротаторній манжеті плеча. Згодом це може перерости в артрит.

• Покращується травлення

Сутулість після ситного обіду, здавлюються м’язи живота, що спричиняє виштовхування шлункового соку в стравохід, тим самим викликаючи печію. Рівна спина – запорука гарної та ефективної роботи травної системи. Крім того, не виникатимуть ті чи інші проблеми зі шлунком, наприклад, гази.

Поліпшуємо поставу

Коли стоїмо

Проведіть лінію вздовж усього тіла від вуха через плече, стегно і коліно до кісточок.
o Уявіть, що хтось тягне голову за мотузку вгору, розправте і опустіть плечі.
o Втягніть живіт.
o Руки вільно висять з боків.
o Розподіліть вагу тіла на всій довжині стопи.

Коли сидимо

ноги повинні стояти на повній стопі на підлозі. Стегна, коліна та кісточки разом повинні утворювати кут 90 градусів. Ноги не повинні вільно звисати та бовтатися. Якщо ноги не дістають до підлоги, використовуйте підставку для ніг.
o Не рекомендується сидіти на краю стільця. Простір між спинкою стільця і ​​спиною не повинен бути. Відстань між ногами на згині та стільцем має бути не менше 5 см.
o Поперек бажано покласти м’яку опору – м’яку маленьку подушку або маленький надувний м’ячик.
o Плечі повинні бути опущені та розправлені.
o Підборіддя має бути на рівні грудної клітки. Не тягніть його вперед.

- Advertisement -
- Advertisement -