Де робитимемо талію?

- Advertisement -

Як же здорово – намазала від цих до цих пір кремом номер один, і все тут же схудло.

А тут втерла крем номер два – і виросло пружне і чарівне! Такі чудеса обіцяють нам виробники скульптурної косметики…

Просто разюче – як підступно може бути власне тіло! Той, хто хоч раз у житті боровся з власною вагою, не має значення – у бік збільшення чи зниження – знає це по собі. Ось худнеш, худнеш, вже і ніжки пострункішали, і ручки, і навіть обличчя, а талія і животик все не забираються. Або навпаки – зверху вже кістки випирають, а стегна перебувають у своїй рубенсівській первозданності.

Кохана людина тягнеться до знайомих місць, і марно запевняти її, що в тебе тепер все правильно – тут 90, і там 90, а ось тут нарешті – 60. Він не хоче 90 тут, і там вони його теж не влаштовують, він звик до 110, і поверніть хоча б трохи!

Тому так привабливо звучать пропозиції виробників скульптурної косметики – кремів та гелів, які наносяться на шкіру і мають зруйнувати неприємний жир у точно позначеному місці, а також засобів для збільшення грудей.

Що кажуть фахівці

Але вірити лише обіцянкам – цього мало. Хочеться точно знати, наскільки ефективна та нешкідлива скульптурна косметика. Тому я зібрала свої тюбики та баночки – ті, які були в наявності, роздрукувала з Інтернету описи та склад засобів, яких у мене не було (в основному через надзвичайну їхню дорожнечу), і пішла до розумних людей до Інституту пластичної хірургії та косметології. дізнаватись, на що можна розраховувати.

Мені вдалося поговорити з кількома фахівцями – хіміком, біохіміком та лікарем-ендокринологом. Хімік почав розповідати про незаміщені атоми та активні центри, біохімік – про метаболізм та мітохондрії, а лікар – про естрогеноподібні фітогормони та вплив щитовидної залози на енергетику організму. За годину я несміливо запитала: «Так усе-таки як?» “Що як?” – здивувалися хімік, біохімік та лікар. «Ну, схуднути можна, якщо цими ось кремами намазатися?»

Робимо талію«Ну ти і безглузда! Ми ж тобі все пояснили – жоден крем не може спалити ні грама жиру. Це може зробити тільки твій організм і завдяки фізичним зусиллям. Креми для схуднення допомагають розкласти жир, а потім стимулюють його перехід у кровоносну систему. Якщо організм не використовує це джерело енергії, жир знову повернеться на місце. Деякі компоненти кремів для схуднення допомагають позбутися застійних явищ у тканинах, простіше кажучи – зайвої води. Це справді може зменшити обсяг талії чи стегон на кілька сантиметрів. Але ефект буде тимчасовим, і до позбавлення від жиру він не має відношення. Тож будь-який крем – лише доповнення до дієти та фізичних вправ!»

Проте, як з’ясувалося, ефект від застосування кремів є. Але, почавши користуватися новим засобом, треба запастися терпінням – видимі результати з’являться, швидше за все, лише за кілька тижнів. Шкіра стане пружнішою, покращаться кровопостачання та мікроциркуляція, а якщо при цьому збільшити фізичну активність і правильно харчуватися, то і жирові відкладення, нехай незначно, але зменшаться! Крім того, сам процес втирання крему – це регулярний масаж, а він стимулює вироблення ендорфінів – гормонів щастя. Щасливий організм простіше розлучається із зайвим жиром – такий непрямий, але ефективний зв’язок!

Чи не прийняти на груди?

Тепер – щодо грудей. Багато солідних косметичних фірм включили до свого асортименту спеціальні засоби для догляду за грудьми та зоною декольте. Як правило, серйозні виробники не обіцяють скільки-небудь значного збільшення обсягів. До складу їх засобів можуть входити екстракти рослин – хвоща, олійного дерева, женьшеню, а також мінеральні речовини, вітаміни, колаген чи еластин. Такі якісні та безпечні креми чудово живлять та зволожують шкіру, роблять її більш пружною. Але як же щодо обсягу?

На ринку спеціальних засобів догляду за грудьми існують «чудодійні» креми, які містять аналоги жіночого гормону естрогену. Як правило, до складу таких засобів входять витяжки та екстракти екзотичних рослин, що містять фітоестроген, тобто той самий гормон, але рослинного походження. При втиранні у шкіру він потрапляє у кров, і, чесно кажучи, нашому організму все одно, звідки взявся гормон – з крему, таблетки чи пластиру. Реагувати на підвищення рівня в крові він буде абсолютно однаково. Такою реакцією справді може бути набухання грудей, але тільки в тому обсязі, в якому це буває перед критичними днями. Ефект від застосування крему триватиме приблизно місяць, а далі все повернеться до попереднього вигляду.

Робимо таліюКреми з особливо активними фітоестрогенами у великих дозуваннях можуть спровокувати розростання власне залізистої тканини грудей. Таке зростання не передбачено природними фізіологічними циклами і може бути небезпечним з погляду онкології. Тому наслідки застосування «чудового» крему передбачити складно.

Спортзал не скасовується

Послухала я розумних людей, зібрала свої баночки-скляночки-папірці і пішла додому. Іду, а в голові віршик крутиться: «…і вирішила малюк – робитиму добре і не буду – погано!» Прощавай, моя мрія, намаститися від цих до цих пір кремом номер один, а ось тут – кремом номер два, лягти на диван з коробочкою «Шармеля», який зовсім не зашкодить моїй талії, і чекати, коли ж з лялечки почне вилуплюватися прекрасний метелик.

Мріяти, як то кажуть, не шкідливо. Шкідливо поглинати чіпси та шоколадки замість повноцінної їжі. Шкідливо залишати своє тіло без активних навантажень. А користуватися препаратами з гормонами, не проконсультувавшись із ендокринологом, – просто небезпечно. Тож не будемо перекладати на креми, гелі та обгортання відповідальність за наші форми та пропорції. Спортзал та правильне харчування не скасовуються!

- Advertisement -
- Advertisement -