Рецепти наших бабусь. Квіти у косметиці

- Advertisement -

Про те, що багато трав використовують у медицині і в косметиці відомо давно.

Але мало хто знає, що для підтримки нашої краси можуть стати в нагоді звичайнісінькі квіти! Навіть з таких квітів, як троянда або навіть кульбаба, можна зробити чудові лосьйони та компреси для обличчя.

Кульбаба

Всі рослини з квітками і корінням дрібно нарізати, висушити і, поклавши в скляну банку, залити олією, закрити простою капроновою кришкою і поставити в темне місце на два тижні. Можна зібрати одні квітучі головки, тоді їх не треба підсушувати, а одразу залити олією та вистояти в темному місці той самий термін. Після двох тижнів олію злити і вживати для протирання нормальної та сухої шкіри.

При жирній шкірі краще зробити лосьйон. Рослини замість олії залити горілкою чи одеколоном. Після зберігання банки в темному місці злити отриманий лосьйон і перед вживанням розводити 1:2 кип’яченою водою. Такий лосьйон знезаражує шкіру, тонізує її та освіжає.

Фіалка запашна
Застосовується при жирній шкірі з розширеними порами. Лосьйон готують із 6 чайних ложок розтертих квіток зі стеблами, залитих двома склянками окропу. За півгодини процідити. Протирати обличчя тричі на день. З кашки, що залишилася від лосьйону, зробити маску, додавши до квіток ложку борошна. Лосьйон зберігати в холодильнику.

Деревій білий
Використовують у ванних кімнатах при сухості шкіри тіла. 1 кг трави кип’ятять 5 хв. у 3 л води. Настій витримують 15 хв., проціджують. Додають його у ванну або обтирають тіло за допомогою губки.

Волошка синя
Використовується при розширених порах шкіри. 50 г свіжих квіток залити 1/2 л окропу. За годину відвар процідити. Обличчя протирати 2-3 десь у день. Такий же відвар (але разом із квітками) використовують для компресів при розширених венах на ногах. При випаданні волосся та появі лупи відвар із волошок (1 столова ложка сухих нарізаних квіток, залитих сумішшю 200 мл окропу та 200 мл оцту) втирати в коріння волосся протягом 10 днів.

Календула (нігтики)
При жирній шкірі та юнацьких вуграх застосовують лосьйон із 3-5 свіжих або 1 столової ложки сухих квіток, настояних на 100 мл саліцилового спирту. Через добу лосьйон процідити. Ложку лосьйону розмішати у склянці гарячої води. Протирати обличчя вранці та ввечері. Застосовувати такий лосьйон можна і при вугрі на тілі. Причому концентрацію лосьйону у воді можна збільшувати до трьох столових ложок.
Квіти у косметиці
Ромашка
З лікарської ромашки роблять прекрасні лосьйони:

1. 1 частина квіток і 10 частин води беруть для лосьйону при жирній шкірі, у тих самих пропорціях, замінивши воду на молоко, роблять лосьйон для сухої шкіри.

2. З 2-3 столових ложок сухих квітів і склянки окропу роблять квітковий настій, яким розпарюють обличчя, накладаючи його на марлю, складену в 3-4 шари. Настій повинен мати температуру 45 °. Їм просочується марля, а згори ще накладаються розпарені квіти. Тримають доти, поки компрес охолоне, а шкіра приємно стягнеться. Застосовувати при жирній шкірі.

3. Настій на молоці або олії застосовують при сухій шкірі.

4. Тонізують і суху та жирну шкіру кубики льоду, приготовані з настою ромашки, вони особливо корисні вранці. Таким кубиком можна протерти як заспане обличчя, а й шию, плечі.

5. Освіжає, пом’якшує, заспокоює суху шкіру настій із квіток ромашки та пелюсток троянди (по дві чайні ложки кожної рослини на 1 склянку окропу).

М’ята перцева
Застосовується як в’яжучий, заспокійливий засіб, запалення, що знімає, свербіж, роздратування. Столову ложку м’яти залити склянкою окропу.
Квіти у косметиці
Троянда
Рожеву воду роблять з пелюсток троянд так само, як і лосьйон з кульбаб. Використовують розведений розчин 1:2.

Олію з пелюстків троянд готують в емальованому кухлі на водяній бані з 1 склянки сухих пелюсток і 1 склянки олії. Кухоль на лазні коштує 2 години. Олію зберігають разом із пелюстками. Воно добре живить суху та нормальну шкіру.

Можна готувати лосьйони із різних компонентів. Головне, запам’ятати: спиртові настої можна зберігати довго протягом зими до приготування нових настоїв влітку. Відвари ж на воді зберігають недовго і лише у холодильнику. Олійні екстракти зберігаються довше, але також на холоді.

- Advertisement -
- Advertisement -