Універсальний овоч. Рекомендовано для внутрішнього та зовнішнього застосування

- Advertisement -

Цінність овочів для людини важко переоцінити.

Споконвіку люди використовують їх у різній якості – і для внутрішнього, і для зовнішнього застосування. А чи не забуваєте ви, використовувати овочі комплексно?

Смачна та здорова овочування

Без перебільшення можна сказати, що якщо у вашому меню постійно присутні овочі, то ви повною мірою подбали про смачне та здорове харчування. Посудіть самі. У овочах міститься досить багато води, з якої, як відомо, на 90% складається організм людини. Поряд із цим овочі містять у собі багато мінеральних речовин, які життєво необхідні для нормального функціонування нашого організму, його зростання, оновлення на клітинному рівні тканин та систем. Овочі містять практично всі вітаміни, багаті на вуглеводи, а в ряді овочів знаходяться білки і жири. У той же час калорійна складова овочів незначна, що, зауважте, жодною мірою не применшує їх поживну цінність.

І ось що важливо. Вживаючи слово “овощеманія” я не маю на увазі вегетаріанство. Правильніше в цьому контексті говорити про роздільне харчування. Адже саме овочами доповнюють роздільний прийом м’яса та гарнірів. Вживання м’яса з овочами або гарніру з овочами (на противагу м’ясу з гарніром) забезпечує правильне засвоєння їжі, попереджає накопичення зайвих жирів і підкреслює неповторні смакові якості кожного продукту окремо: і м’яса, і гарніру, і самих овочів.

Овочеве

розмаїття у повсякденному меню дозволить вам гармонійно підтримувати своє здоров’я. Але якщо ви знаєте, що у вашому здоров’ї є “слабкі місця”, то завдяки насиченню меню потрібними саме вашому організму овочами, ви зможете досягти лікувально-профілактичних ефектів.

Картопля . Клітковина вареної картоплі, що щадно діє на слизову оболонку, корисна в період загострення шлунково-кишкових захворювань. Солі калію, вміст яких у картоплі високо, необхідні в раціоні харчування, якщо у вас є захворювання серцево-судинної системи та нирок зі схильністю до набряків. І лише через значну калорійність картоплі її вживання слід обмежити тим, хто схильний до повноти.

Помідори . На думку дієтологів, вони особливо корисні при захворюваннях серцево-судинної системи, суглобів та нирок, пов’язаних із порушенням обміну речовин. За рахунок своєї низької калорійності помідори рекомендують тим, хто бореться із зайвою вагою.

Огірки. Клітковина огірків, як відомо, стимулює моторну функцію кишківника, тому огірки корисні при хронічних запорах. З цих міркувань огірки дуже ефективні боротьби з ожирінням. Також огірки рекомендують вживати тим, хто має проблеми з обміном речовин.

Морква. Головна користь моркви, як відомо – для зору, оскільки в ній у великій кількості міститься каротин. Тільки потрібно не забувати, що каротин краще засвоюється з жиром, тому є морква правильнішою зі сметаною або з олією. Але, крім каротину, морква містить також вітаміни групи В, необхідні нервової системи, і вітамін З – підтримки імунітету. А ще в моркві багато калію, тому її рекомендують включати до раціону тим, хто страждає на захворювання серцево-судинної системи. У відвареному та подрібненому вигляді морква сприятлива при гастритах, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.

Буряк. Клітковина, цукор і органічні кислоти, якими багаті буряки, посилюють перистальтику кишечника і мають послаблюючу дію, через що буряк і показана при запорах. Рекомендують з’їдати натще приблизно 100 г вареного буряка, краще з олією.

Капуста . Як і буряки, капуста показана при запорах. Але водночас тим, хто страждає від метеоризму, не слід вживати капусту у великих кількостях. Ще капуста вважається чудовим антиоксидантом. А через її малокалорійність капусту радять включати до раціону тим, хто схильний до повноти.

Кабачки . Багаті на мінеральні речовини (калій, фосфор), вітамін С, малокалорійні. Їх рекомендують вживати регулярно тим, хто страждає на ожиріння, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

Баклажани. Так само, як і кабачки, містять калій, фосфор, вітамін С, малокалорійні, а ще багаті на каротин. Вони підходять тим, хто схильний до повноти, страждає на серцево-судинні захворювання, ниркових залоз і для поліпшення зору.

Зелений горошок . Це ціла оздоровча комора. У ньому – високий вміст білка (не менше, ніж у яловичині), глюкоза, фруктоза, вуглеводи, вітаміни С, В1, В2, РР, каротин, калій, фосфор, залізо, магній, кальцій. Кажуть, що горошок має бути присутнім у раціоні і просто здорового, і будь-якого лікувального харчування. Єдине попередження – вживайте горох окремо від картоплі, щоб запобігти явищам метеоризму.

Цибуля та часник. Це відомі антиоксиданти й утримувачі вітаміну С. За великим рахунком їх слід вживати всім і завжди. З обережністю лише для тих, хто страждає на гастрит або виразку.

Особливо хочу виділити зелень , яку овочами, звичайно, не назвеш, і все-таки краще зарахувати саме до них. Петрушка, кріп, стріли цибулі та часнику, щавель, кропива, шпинат, базилік дуже багаті на каротин і вітамін С. Відповідно, перш за все, вони необхідні для поліпшення зору, підняття імунітету. Але в принципі, як і про цибулю-часник, про зелень можна сказати – усім і завжди.

Овочі в народній медицині

Коли ми чимось захворюємо, ми охоче кидаємося вживати різні медикаменти, і незаслужено ігноруємо рятівні властивості овочів. А про цибулю/часник, наприклад, у народі склали прислів’я: “Часник і цибуля від семи недуг!”. Це спостереження склалося ще з часів Гіппократа, і сучасні медики визнають, що цибуля/часник оберігає наш організм від багатьох захворювань. Причому, як це здасться комусь дивовижним, народні рецепти рятують, часом, краще, ніж ліки, а те, що їх застосування пройде без будь-яких побічних дій для вашого організму – це гарантовано.

1. При кашліяк відхаркувальний засіб застосовують сік ріпи, змішаний з медом або цукром. Також ефективно використовувати цибулю, її дрібно нарізають кубиками і укладають в широку чашку пошарово, пересипаючи цукром. Через кілька годин з’являється сік, який п’ють по 2 чайні ложки щогодини.

2. Від нежиті корисно подихати 2-3 хвилини парами свіжозрізаного часнику або цибулі, затиснутої в носових проходах, вдихаючи-видихаючи відповідно ротом. Цю процедуру слід проводити не менше 5 разів на день, слизова при цьому не обпалюється.

3. Для профілактики грипу рекомендують регулярно їсти цибулю та часник, а щоб уникнути небажаного запаху з рота, достатньо з’їсти трохи петрушки.

4. При простудних захворюванняхз невисокою температурою добре допомагають парові інгаляції над свіжозвареною картоплею.

5. Для порожнини рота – при пародонтозі , кровоточивості ясен, для профілактики карієсу застосовують полоскання з настою листя ріпи (на 1 склянку окропу – 20 г подрібненого листя ріпи і дати настоятися півгодини).

6. При остеохондрозі допомагає часник настояний протягом тижня на спирті (на пляшку спирту 200 г дрібно нарізаного часнику). Приймати по ковтку перед кожним їдою.

7. При зубному болю допомагає, якщо прикласти розрізану часточку часнику, зафіксувавши його пластиром, до місця пульсації на зап’ясті руки, протилежному боці розташування зуба, що хворить (тут поєдналися знахарство і шиацу).

8. При укусі бджоли/оси – не буде запалення та набряку, якщо прикласти на місце укусу свіжозрізану цибулю.

9. Від сверблячки допомагає, якщо змащувати шкіру настоєм: 1 зубчик подрібненого часнику перемішати в 1 ст. л. олії і 5 хвилин прокип’ятити на водяній бані.

Овочеві рецепти для очищення та схуднення

Проблеми із зашлакованістю організму та з надмірною вагою, як правило, мають подібне коріння. Це, перш за все, вживання “некорисної” (жирної, смаженої, копченої) їжі, рясні прийоми їжі, а також порушення обміну речовин і нормальної роботи шлунково-кишкового тракту.

Для природного очищення організму та підтримки хорошої форми достатньо включати до свого щоденного раціону приблизно 700 г овочів. Вживання овочів потрібно комбінувати, не захоплюючись якимись окремими овочами.

Для посилення очисного ефекту та з метою схуднення потрібно додати ще 1,5 склянки овочевого соку (300мл). Вважається, що таке щоденне дозування дозволяє за 1 місяць позбавитися від 1 до 2 кг ваги. Причому це буде щадне скидання ваги, яке не призводить до інших збоїв в організмі, і результат втрати кілограмів стане не ситуативним, а довготривалим. Для схуднення використовують соки з моркви, буряка, кабачка, капусти, огірка. Важливо, щоб соки були не консервовані, а свіжі, без солі та цукру. Пити сік необхідно повільно через соломинку.

Думка про те, наскільки корисна вегетаріанство – неоднозначна. Але періодично сідати на вегетаріанську дієту вважається корисним. З цією метою чудово підходить час релігійних постів. Але можна планувати розвантажувальні дні по-іншому. Наприклад, щотижня – овочева п’ятниця, плюс раз на сезон – 1-2 тижні овочевої дієти.

І ще про один дуже важливий овочевий очисний рецепт нагадаю. Біч сучасності – серцево-судинні захворювання. Причин, що їх провокують багато, а в результаті – судини стають менш еластичними, обростають бляшками. Причому тенденція останніх така, що погані судини вже діагностують у людей віком від 30 до 40 років. Хорошим засобом для очищення судин, як і раніше, вважається часник з лимоном (3 великі головки часнику і 4 середні лимони).Лимони потрібно прокип’ятити 1 хвилину, потім остудити в холодній воді. Видавити з них сік, а залишки лимона та часник перекрутити через м’ясорубку. Кашку та сік покласти в банку, залити 2л охолодженої кип’яченої води і поставити під марлею в холодильник на дві доби. Після – процідити і пити по 50г вранці натщесерце за 15-20 хвилин до їди.

До всіх корисних властивостей овочів

залишається додати те, що овочі відмінно підходять в косметичних цілях.

МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

1. ОГІРОЧНІ
• Відбілююча: шкірку огірка нанести внутрішньою стороною на обличчя на півгодини. Після цього не вмиватися.
• Тонізуюча: змішують у рівній пропорції огірковий та лимонний сік, наносять через марлю на 10 хвилин. Після – змивають прохолодною водою.
• Очищаюча: змішують огірковий сік та горілку у пропорції 4:1. Цією сумішшю протирають обличчя як тоніком.

2. ПОМІДОРНІ
• Універсальна: змішують півпомідора, яєчний білок і кілька крапель оливкової олії. Для нормальної шкіри – тримати 10 хвилин. Для жирної – 20 хвилин. Після цього змити прохолодною водою.
• Пори, що звужує: на обличчя накладають просто шматочки помідора або протирають помідорним соком. Тримати 20 хвилин. Потім змити холодною водою.
• Зволожуюча: до м’якуші 1 стиглого помідора додати 3 ст. л. молока та на 2 години охолодити в холодильнику. Тримати на обличчі 10 хвилин.

3. ПЕРЦЕВІ
• Проти пігментних плям: на обличчя наносять подрібнену кашку з болгарського перцю на 30 хвилин, потім – протерти обличчя вологою серветкою.
• Зволожуюча: кашку 1 солодкого перцю змішати з|із| 1 ст. л. оливкової олії. Наносити на обличчя на 15-20 хвилин після змити теплою водою.

4. МОРКОВНІ
• Після засмаги: добре відновлює обгорілу шкіру маска з тертої моркви (краще блідого кольору). Можна додати|добавляти| 1 ст. л. молока. Наносити на 20 хвилин.
• Замість засмаги: надати ефект засмаги бліді шкірі можна, якщо 3 рази на тиждень вранці та ввечері наносити через марлю терту моркву (соковитого оранжевого кольору).
• При шкірі, що лущиться: дрібнонатерту моркву змішати з 1 ч. л. рослинної олії та яєчним жовтком. Наносити на особу на 15-20 хвилин. Потім потрібно вмитися теплою водою.

МАСКИ ДЛЯ ВОЛОССЯ
• Для зміцнення волосся: натерти на терці цибулю і перемішати з медом у пропорції 4:1. Втирати щотижня суміш у коріння волосся, залишаючи на 40 хвилин. Потім змивати теплою водою.
• Для росту волосся: готують суміш із цибульного соку, коньяку та відвару коренів реп’яха в пропорції 4:1:6. Натирають коріння волосся та тримають 40 хвилин. Змивати теплою водою.

Напевно, немає жінок, які б не знали про користь овочів у всіх вищенаведених цілях. Але хто з нас може похвалитися тим, що використовує ці знання на власному досвіді? То чи не час почати?!

- Advertisement -
- Advertisement -