Грішки юності – забудуться чи пригадаються?

- Advertisement -

Перша цигарка, викурена на перерві за рогом школи… Перша чарка за компанію… Перша всенічна перед сесією… Були другі, і треті, і десяти. Про те, чим може відгукнутися вся ця ностальгія, читай далі.

Жінки – натури вразливі, часом до недовірливості. Навіть там, де хвилюватися взагалі нема чого, вони здатні організуватися в ім’я порятунку людства часів всесвітнього потопу. Але це пані… А поки що ми переживаємо трагедії підліткової пори, будучи тінейджерами, або вдаряємося у всьому тяжкі в бурхливому студентстві, питання, чим обернеться для власного здоров’я ще одна пляшечка пива, нас не турбує. Занепокоєння, колоти в важкодоступних місцях починає пізніше. Марно читати нотації про те, що замолоду все треба берегти: життя стрімко мчить, залишаючи нам спогади, знання та досвід. Ось його ми і будемо використовувати, щоб виправити помилки молодості. Ті, що можна.

ДИМ СИГАРЕТ З МЕНТОЛОМ
ПРИГАДАЄТЬСЯ
Уявити хірурга Тетяну Олегівну без цигарки було неможливо. Курила вона яскраво: тримаючи «біломорину» в корцангах замість мундштука. “Різати, не чекаючи перитоніту” – ця фраза абсолютно в її дусі і вимовлялася на видиху в клубах сірого диму. За її словами, вона почала курити виключно заради визнання «за свою» у чоловічому колективі, потім – щоб хоч три хвилини перепочити між операціями, консультаціями, прийомами… Тетяна Олегівна і зараз відпочиває. З миром…

Навіть вчені здивувалися, коли було оприлюднено результати статистики за 2004 рік. Рак легень став головною причиною смерті у жінок. Виявляється, близько чотирьох тисяч хімічних компонентів тютюнової суміші згубніші для прекрасної статі, ніж для чоловіків. Але не все так гнітюче: після десятиліття, прожитого без цієї шкідливої ​​звички, ризик отримати онкологічний діагноз дихальних органів у екс-курців такий самий, як і в людини, яка ніколи взагалі не диміла.

На жаль, руйнування легень від емфіземи або хронічного бронхіту не можна призупинити, але привести до норми серцево-судинну систему можливо. «Вже за 24 години без сигарет спостерігається покращення у функціонуванні кровоносних судин. Через рік – наполовину знижується ймовірність отримання серцевого нападу», – стверджує Шарон Хайз, керівник Women’s Heart Clinic (США). Спеціальні вправи по 30 хвилин на день прискорять процес стабілізації серця.

Виправити те, що зроблено

Екс-курцям потрібно додати до цього списку щоденних продуктів одну або дві порції полуниці, чорної чи смородини. Ці ягоди здатні призупиняти розвиток злоякісних недуг.

Посилити раціон фолієвою кислотою (є у всіх злаках та рослинах зеленого забарвлення, вітамінних та біокомплексах) та вітаміном В12 (у м’ясних та молочних продуктах) – ці дві добавки гальмують процеси руйнування та переродження клітин, що призводять до раку.

Зробити повне обстеження організму, особливо якщо довелося відмовитися від цигарок, маючи десятирічний та більше стаж курця. Виявлені вчасно осередки можливих проблем – не зайвий шанс продовжити щасливе життя.

Це
голос високої трави з тієї сторони пам’ятає
Ароматний димок частенько можна вловити там, де намагаються надихнутися дизайнери, художники – одним словом, творці. Мовляв, свідомість така видає – бери та втілюй. Креативний допінг із п’ятьма листочками. Вибачте, діти покоління квітів і Вудстоку, але все ж таки куріння трави непомітно для організму не проходить. Хоча в деяких країнах марихуану можуть прописати як лікувальний засіб. «Раніше ми вважали, що марихуана нешкідлива, проте вона містить таку ж кількість речовин, які провокують рак. І результат той самий», – відстоює Діана Стовер, шеф відділення пульмонології Меморіального онкологічного центру у Нью-Йорку (США). Тож рекомендації до покращення якості життя ті самі, що й для екс-курців.

ГІРКИЙ ОСАДОК, АЛЕ ЦУКРУ НЕ ТРЕБА!
ЗАБУДЕТЬСЯ
«Кава! Кава мені! – бурмотить щоранку Ірина, насилу піднімаючи сумочку розміром з гаманець на робочий стіл. Їй безглуздо ставити питання, поки вона не увіллє в себе порцію напою, що бадьорить. Після першої – прояснюються підведені лайнером карі очі, після другої – стають осмисленими рухи. Сонне потягування хом’яка змінюється граціозною пластикою пуми. В обід – капучино на десерт, ближче до вечора – абсурдна суміш із сухих вершків та розчинних гранул зі слабким натяком на улюблений запах. Але він є. “Якщо я ЦЕ не вип’ю – моя голова трісне від болю”.

Найцікавіше, що доки дівчина дотримується своєї денної кофеїнової дози, періодичний головний біль – єдина проблема, яка їй загрожує.

«Поки що немає прямих доказів зв’язку між кофеїном і серцевими захворюваннями або злоякісними утвореннями, якщо зупинитися на шести чашках на день», – попереджає Ноел Мерц, зав. відділенням кардіології Медичного центру Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі (США).

Що цікаво, така залежність може стати щитом від карієсу і навіть виникнення діабету другого типу. Хоча понад 300 міліграм кофеїну призводить до втрати кісткової маси. Тож любителям чорного допінгу, чаю та коли варто придбати таблетовані добавки кальцію. Або ж пий усі ці напої з молоком. Хоча смак коли з такою добавкою… На аматора.

спека, спека! СМАЖЕНЕ СОНЦЕ ВЕЛИКИХ
МІСТОВ ПРИГАДАЄТЬСЯ
Після відрядження містами Криму Жанна на роботу не вийшла. Не з’явилася вона і другого дня. «Добре відрядила – море, сонце, засмаглі білозубі хлопці», – обмінювалися розуміючими поглядами співробітники. Дівчина прийшла за тиждень, швидко проскочила повз секретаря і забилася на своє місце, прикрившись від колег батареєю високих папок. Їй не хотілося демонструвати всім і вся особа з наслідками найсильнішого опіку, заробленого на «лагідному» півдні. «Я ж ніколи не обгорала! Раніше…»

Дерматологи стверджують: ультрафіолетове випромінювання змінює структуру ДНК, що веде до того ж раку шкіри. Невідомо лише поки, яка точна доза УФ-променів викликає пошкодження ДНК і коли після опікових пухирів може розвинутися онкологічне захворювання.

Виправити те, що зроблено

Відвідуй дерматолога щороку. На всякий випадок.

Наноси щодня зволожуючий крем із SPF 15; використовуй засіб із SPF 30, коли проводиш час на вулиці.

Намагайся уникати відкритого сонця з 10:00 до 16:00. Якщо вже потрібно, наприклад, вистояти чергу біля посольства просто неба в спекотний липневий день, не одягай еротично відкритий топ. Вибери для такого випадку щось скромніше, наприклад, блузу з довгими рукавами.

МУЗИКАНТ ДО РОЗСВІТУ СПІВАВ МЕНІ ПІСЕНЮ ЦЮ
ПРИПАМ’ЯТАЄТЬСЯ
Звернула увагу, як цього року в Україні зачастили з концертами рок-гурту різного рівня популярності? Хтось не зміг пропустити черговий візит Scorpions, а хтось віддав відкладені на відпочинок заощадження заради квитка на «ДДТ». Рок-н-рол живий і таке інше… як же, пам’ятаємо. Тільки вже не дивуйся недбалому дзвону у своїх вухах. І не звинувачуй оточуючих, що перейшли на шепіт, як змовилися. Причина у твоєму слуху, а точніше – у поступовому його зникненні.

Відповідно до досліджень Національного інституту глухоти та проблем комунікацій (США), гучні звуки (а на концертах інших немає!) руйнують сенсорні клітини вуха настільки поступово, що це навіть непомітно. Відновити втрачений слух не можна. Але можна спробувати зберегти те, що лишилося.

Виправити те, що зроблено

Запам’ятай золоте правило: “Якщо ти знаходишся в приміщенні, де необхідно підвищувати голос, щоб співрозмовник на відстані метра тебе почув, значить, тут занадто шумно”.

Слухай свій плеєр або магнітолу в авто на невеликій гучності, щоб розібрати текст, якщо це важливо. Не включай на повну – так тільки наблизиш момент остаточного прощання зі слухом.

Придбайте до аудіотехніки навушники, що прикривають вуха, а не проникають в них. Цінителі якісного звуку зазвичай інших і не вибирають. Хіба ти не меломан?

Ідеш на концерт? Купи в аптеці вушні тампони, щоб перекрити доступ до гучного звуку до внутрішнього вуха.

ЯКЩО Б БУЛО МОРЕ ПИВОМ – Я Б ДЕЛЬФІНОМ СТАВ ЧУДОВИМ
ПРИПАМ’ЯТАЄТЬСЯ
Ну що за Новий рік без ялинки, а зустріч друзів без обмивання такої рідкісної події?! Звісно, ​​не до втрати пульсу. І смак дуже важливий, а не просто високі градуси. Ось у японському ресторанчику – чарочку теплого саке для створення настрою, у грузинському – винця (свята справа!), у парку – пива на лавці. Підтримуєш?

Насамперед зізнайся чесно, скільки ж ти п’єш: вечорами – для зняття стресу, у вихідні – за відпочинок? У свята, а вони щодня? Безумовно, не йдеться про алкоголізм, благо до цього тобі далеко. І все ж дещо варто задуматися. Основні органи, які уражаються алкоголем (мозок, печінка, підшлункова залоза), здатні довго не помічати випадкових вливань. Помірні ж дози – а для жінки це приблизно один напій на день – можуть мати корисну дію: запобігати серцевим захворюванням, деяким видам онкології та продовжувати життя в цілому! Але немає сенсу покращувати настрій келихом мартіні. Коли хміль випаровується, стає лише сумнішим.

Виправити те, що зроблено
Сподіваємось, ця інформація тебе насторожить.

Стеж за обсягом своєї талії. Наукові дослідження визначили, що вживання більш ніж чотирьох алкогольних напоїв на день привертає до ожиріння в області живота. Як наслідок – привіт, інфаркт.

Роби маммограму щороку. У старших жінок (хто випивав щодня два і більше міцних дрінків на день протягом 20 років) утричі збільшуються шанси заробити рак молочної залози в порівнянні з непитущими.

Відвідуй офтальмолога регулярно. Лише два високоградусні коктейлі на тиждень на 13% підвищують ймовірність захворювання на катаракту.

НЕ ДИВИСЬ ТИ ПО СТОРОНАХ, ЗАЛИШАЙСЯ ТАКИЙ, ЯК Є!
ЗАБУДЕТЬСЯ
Згадаймо про «чарівні» таблетки, які дозволяють їсти що хочеш, при цьому не одужуючи. Як правило, добрі звістки про такі пігулки передаються з вуст в уста, а упаковки – з рук в руки. Цілком імовірно, якщо ти пробувала препарати, що потрапили до тебе таким чином, то в їхньому складі був екстракт ефедри – природного стимулятора, що хвилює.

Вивчивши заяви про 16 000 нещасних випадків після вживання подібних таблеток для схуднення, Управління контролю за продуктами та ліками США заборонило використання ефедри. Але це там, а до нас ще потрапляють незаконні зілля.

Передозування може викликати зупинку серця. Але прогноз втішний: ефедра виводиться з організму за 12 годин. Можна сподіватися, що намагання понизити вагу будь-якими методами не нагадає про себе. Ми всі сиділи на дієтах, коли-небудь і якось… Якщо ти вже як мінімум 5 разів кардинально змінювала параметри своєї фігури, можна говорити про ефект «йo-йo». Чим загрожує? Однозначної думки немає, але всі згодні, що бути стрункою – майже бути здоровою. А ось у разі відхилення стрілки ваги у бік «дами значних габаритів» проблеми з’являться.

- Advertisement -
- Advertisement -