Найкращі дієти літа! Не пропустіть сезон здоров’я

- Advertisement -

Дієти, багаті на фрукти та овочі є кращою профілактикою для багатьох хвороб, допомагають підтримувати тонус організму, очищають шкіру і покращують загальне самопочуття.

Давайте дізнаємося більше про звичні фрукти та навчимося їсти їх з користю для здоров’я!

Айва, особливо солодких сортів, надає сприятливий вплив на психіку, бадьорить, покращує настрій, позбавляє нав’язливих думок і деяких видів головного болю, зміцнює серце, печінку та шлунок, викликає апетит, усуває поганий запах у роті. Сік айви добре допомагає при сильній перепочинку, кровотечі, мимовільній блювоті, а також при похмілля і просто добре вгамовує спрагу. Є айву краще в невеликій кількості або в парному вигляді, а також у вигляді варення, особливо з медом.

Апельсини багаті на вітаміни В, С і А. Вони сприяють очищенню крові, тонізують весь організм, наділяють його життєвою силою та енергією, покращують апетит. Апельсини містять протицинготні речовини, запобігають та лікують хвороби ясен. Цей сонячний цитрус чудово справляється із запорами будь-якої складності, крім того, корисний при анемії, нетравленні шлунка, втраті апетиту, слабкості та млявості. Апельсиновий сік має протизапальні, противірусні та протиалергічні властивості, що перешкоджає утворенню тромбів. А нещодавно з’ясувалося, що сік свіжих апельсинів сприяє зниженню холестерину у крові.

Грейпфрути
У буквальному перекладі – «гроно фруктів». Дійсно, ці величезні плоди ростуть гронами на великих деревах, що досягають у висоту 10-12 метрів, і плодоносять лише один раз на 1,5-2 роки. Корисним вважається сік грейпфрутів, оскільки він посилює обмінні процеси в організмі і, за свідченнями деяких ентузіастів, сприяє схуднення. На замітку гіпертонікам: грейпфрутовий сік знижує тиск. Достатньо з’їдати пару грейпфрутів на день, щоб почуватися гаразд.
Найкращі дієти літа! Не пропустіть сезон здоров’я
Полуниця
Ягоди та відвар із молодого листя полуниці нормалізують тиск та обмін речовин, заспокоюють печінку, що, наприклад, актуально після вечірок із прийняттям міцного. Полуниця має сильну протистресову дію: 150 г свіжих ягід нейтралізують негативні емоції, з’їжте їх на ніч і вони врятують вас від безсоння.

Черешня
Вітамінів у черешні не так багато: С, РР, В1, В6, В, В9, Е, К. Зате вона багата йодом (274 мг/100 г) та калієм (223 мг/100 г). Черешня – це ліки від ревматизму, остеохондрозу, ущільнення стінок судин. Крім того, вона очищає організм від шлаків та отрут, виводить із крові шкідливі речовини. Її можна використовувати як засіб від вугрів, що виникають через забруднення крові. Схожий вплив має і вишня. Крім очищення організму, вона покращує апетит. Вишня рекомендується гіпертонікам – у ній багато заліза, фолієвої кислоти та вітаміну Р. А ще вишня та черешня піднімають настрій, бо ці ягоди дуже смачні.

Абрикоси багаті на солі калію і заліза, що благотворно впливають на серцево-судинну систему. Так само як і вишня, вони особливо корисні гіпертонікам і людям, які страждають на залізодефіцитну анемію. Крім того, в абрикосах багато вітаміну А, якого потребують очі і шкіра. Бажаєте, щоб ваша шкіра нагадувала персик – їжте абрикоси.

Чорниця приносить незаперечну користь здоров’ю: багата на антиоксиданти, вона нормалізує роботу головного мозку, уповільнює старіння, виводить радіацію. Але найбільший козир чорниці – величезний вміст бета-каротину, який просто незамінний для наших очей. У сезон рекомендується всім, але особливо людям, які працюють за комп’ютером, з’їдати по склянці цієї чудодійної ягоди щодня.

Виноград – один з кращих плодів, він має велику поживність, покращує кров, розм’якшує щільні речовини, виправляє порушену рівновагу в організмі. У винограді багато глюкози, фруктози та сахарози. Вони швидко вбираються у кров, що дуже важливо для швидкого відновлення здоров’я та сил людини. Виноград багатий на органічні кислоти — винну, глюконову, яблучну, лимонну, бурштинову та щавлеву. У людини ці кислоти легко перетворюються, виділяючи тепло і викликаючи у своїй окислення крові. Вони сприяють покращенню травлення, апетиту, перешкоджають утворенню каменів у нирках. Пектин, що міститься у винограді, виводить із організму радіоактивні речовини.
Найкращі дієти літа! Не пропустіть сезон здоров’я
Виноград дуже корисний для людей, які займаються фізичною працею чи спортом. Він допомагає при занепаді сил, недокрів’ї, розладах нервової системи та діатезі. Благотворно впливає виноград і серцеву мускулатуру, посилює обмін речовин і активізує діяльність нирок. Він запобігає та виліковує сечокам’яні хвороби, подагру, нормалізує склад шлункового соку, покращує засвоєння їжі. Ягоди і сік мають сечогінну, потогінну і легку проносну властивість, дають деякий тонізуючий і знижуючий тиск ефект.

Гранат
Сік плодів гранату, що містить залізо, є цілющим: вживання гранатів у їжу сприяє підвищенню гемоглобіну в крові. Свіжі плоди гранату також рекомендується вживати при кашлі, застудних захворюваннях, пропасниці. У народній медицині сік солодких гранатів використовується при хворобах нирок, а кислих – як засіб від каменів у нирках та жовчному міхурі. Сік гранатів добре вгамовує спрагу при гарячкових станах, діє як жарознижувальне. Шкірку граната застосовують для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, як в’яжучий засіб при проносах (включаючи дизентерію), а кору коренів та гілок – для вигнання глистів.

Персики пом’якшують, зволожують та охолоджують, тому корисні при сухості та перегріві організму. Вони мають очищаючі властивості і сприяють виведенню з організму шлаків. Однак людям з нервовою системою, що легко збудиться, є персики рекомендується дуже помірно.

Груша
Стиглі солодкі груші, як свіжі, так і сушені, мають закріплюючі властивості і тому корисні при розладах кишечника. М’якуш груші легше переноситься організмом, ніж м’якоть яблук. Груші мають підбадьорливу, освіжаючу і веселу дію, покращують настрій, корисні при серцебиттях, зміцнюють шлунок, сприяють перетравленню їжі, корисні при печінні в сечовому міхурі. Груша допомагає при тяжких отруєннях грибами.

Диня очищає і виводить густі матерії, що прилипли, розріджує кров, швидко засвоюється, зволожує мозок і весь організм і дає повноту тілу. Диня жене піт, сечу, сприяє виведенню каменів із нирок та сечового міхура.
Найкращі дієти літа! Не пропустіть сезон здоров’я
Яблука дуже корисні: вони містять яблучну, лимонну кислоти; дубильні речовини; мікроелементи – калій, магній, залізо, сірка, марганець, фосфор; пектинові речовини. Яблука у сирому вигляді сприяють активному виділенню шлункового соку. Запечені яблука активно покращують перистальтику кишківника, є продуктом дієтичного харчування. У насінні яблук дуже багато йоду, якщо з’їдати 5-6 яблучних зернят, то добова потреба в йоді буде задоволена.

Ківі
У цьому фрукті міститься багато вітаміну С (1 ківі на день покриває добову норму цього вітаміну). Як відомо, вітамін С зміцнює імунну систему, кровоносні судини, підвищує опірність організму всіляким інфекціям, допомагає організму боротися зі стресом. Крім того, ківі містить багато магнію, мінеральних солей калію та клітковину, яка сприяє виведенню з організму холестерину та нормалізує травлення.

Кокос
Кокосовий горіх – плід кокосової пальми. Кокосові горіхи завбільшки з дитячу голову, волокниста м’якоть покрита шкірястою оболонкою. Кокосові горіхи дозрівають 10-12 місяців і важать від 1 до 2,5 кг. У порожнині кокосу знаходиться приємне на смак молочко, яке добре вгамовує спрагу і дуже корисне для шкіри, а на внутрішніх стінках – товстий шар білої м’якоті. Молоко та м’якоть кокосу багаті мікроелементами, які відновлюють сили та сприяють покращенню зору.

Банан відрізняється від інших фруктів підвищеним вмістом крохмалів. Він дуже корисний при захворюванні шлунково-кишкового тракту. Деякі дієтологи згадують банани як самостійну страву першого сніданку. Банани поєднуються з усіма солодкими фруктами, з кислим молоком, з вершками. Найбільш корисні стиглі та дуже стиглі банани. Від недозрілих плодів краще відмовитись.

Лимон корисний при головному болю, що походить від спеки, запаморочення, для усунення похмілля; при пухлинах у горлі, при серцебиття, при прискореному русі крові, нудоті. Лимон шкідливий людям, які страждають на розлади нервової системи, а також страждають на простудний кашель і чутливий до холоду.

Тепер, знаючи користь фруктів, можна заповнювати запаси вітамінів. Я ж пропоную перевірені особисто тонізуючі дієти, після яких ви виглядатимете просто шикарно!
Найкращі дієти літа! Не пропустіть сезон здоров’я
Кавунова дієта
При гіпертонічній хворобі, недостатності кровообігу, нефритах, подагрі, хворобах печінки та жовчних шляхів, ожирінні – вживати по 300-400 г м’якоті кавуна 5 разів на день. Сечогінні та дієтичні властивості кавунів відомі давно. Кавунову дієту, як більшість “крайніх” монодієт, не рекомендується продовжувати більше п’яти днів. За цей час ви ґрунтовно позбавитеся шлаків, зайвої води в організмі, а також небажаних солей.

Дієта проста: протягом дня ви з’їдаєте кавун із розрахунку кілограм м’якоті на 10 кг вашої ваги. Уважно слідкуйте за своїм станом: у деяких випадках організм на таке кавунове моноживлення реагує негативно. Не можна проводити кавунову дієту при каменях у нирках, цукровому діабеті, тяжких захворюваннях підшлункової залози.

Якщо на другий день ви не виявили жодних побічних симптомів у вигляді тяжкості у животі, метеоризму, розлади, сміливо продовжуйте дієту усі п’ять днів.

Після закінчення дієти, за яку зазвичай скидають до трьох кілограмів, переходьте на “кавунове харчування” ще десять днів.

На сніданок: їжте несолодку вівсянку і трішки сиру.

На обід: скибочка риби, м’яса або птиці та овочевий салат без жирної заправки.

На вечерю:солідну порцію кавуна з розрахунку 1 кг м’якоті на 30 кг ваги.

За п’ятнадцять днів кавуноїдства ви можете втратити до 8 кілограмів!
Антимікробні властивості полуниці використовують для лікування запальних захворювань носоглоткиНайкращі дієти літа! Не пропустіть сезон здоров’я
.
Крім цього дубильні речовини, що входять до її складу, зміцнюють ясна.

На основі полуниці можна скласти літній раціон харчування, який за 4 дні допоможе вам позбутися 2-2,5 кг зайвої ваги.

Сніданок Фруктовий салат

Спосіб приготування: 250 г полуниці промити, розрізати. Половину яблука помити, видалити насіння, нарізати кубиками. Половину банана очистити та нарізати шматочками. Фрукти змішати з 50 г натурального йогурту (1,5% жирності) і 1 ч.л. меду (320 ккал).

 

Спосіб приготування: Зі 100 г полуниці приготувати пюре, додати 100 мл нежирного молока і 1/2
ч.л.
меду. Влити в склянку, додати 50 мл мінеральної води (без газу), перемішати (100 ккал).

Обід
Салат з полуниці та спаржі
Інгредієнти: 300 г білої спаржі, сіль, 150 г полуниці, 100 г огірка, 1 скибочка грудки індички, 1/2 ч. л. бульйону в кубиках, 1 ст. л. лимонного соку, 1 ч. л. оливкової олії, 10 г рубаної петрушки, 20 г кедрових горішків.
Спаржу промити, очистити, грубі кінці видалити. Нарізати шматочками та варити 5-8 хвилин у підсоленій воді. Злити воду. Полуницю промити, нарізати кружальцями. Огірок очистити та розрізати вздовж на тонкі скибочки. Грудку індички нарізати смужками. Спаржу, полуницю, огірок та м’ясо розкласти на тарілці.
Для соусу: 6 ст.л. води змішати з бульйоном, лимонним соком та оливковою олією. Додати петрушку. Салат полити соусом і посипати кедровими горішками (270 ккал).

Друга закуска
Полуничний йогурт
Спосіб приготування: 150 г полуниці промити, почистити, залежно від величини ягід, розрізати навпіл або на чверті. 75 г натурального йогурту (1,5% жирності) розмішати з 1/2 ч.л. меду до однорідної маси та полити фрукти, додавши 2 ст. л. кукурудзяних пластівців (130 ккал).

Вечеря
Пікантний салат
Інгредієнти: 300 г картоплі, 1/2 цибулини, 1/2 пучка листової селери, 100 г полуниці, 50 г нежирного сиру, 50 г натурального йогурту (1,5% жирності), 5 г рубаної петрушки, ч. л. лимонного соку, сіль|соль|, перець.
Картоплю помити і відварити в мундирі. Цибулю очистити і дрібно порубати. Листовий селера ретельно промити, дрібно нарізати. Полуницю промити, очистити та нарізати дрібними кубиками. Нежирний сир змішати з|із| натуральним йогуртом, петрушкою і лимонним соком. Отриману масу приправити невеликою кількістю солі та перцю. Потім додати цибулю, селера і полуницю. Злити воду з-під картоплі і подати її разом із сирно-полуничним кремом (330 ккал).
Полуниця має сильну протистресову дію і допомагає підтримувати гарний настрій. 150 г ягід швидко нейтралізують негативні емоції. Крім цього полуниця нормалізує обмін речовин та тиск!
Найкращі дієти літа! Не пропустіть сезон здоров’я
Дієта «Літня свіжість»
Дуже смачна 7 денна дієта, якої дуже легко дотримуватися раз на місяць. Особливо добре її використовувати влітку, адже ця пора року рясніє всілякими фруктами та овочами.

Отже, виберіть для себе ті овочі та фрукти, які ви любите найбільше, та поглинайте їх цілий день – на сніданок, обід та вечерю.

Понеділок
Перший день – овочевий. Припустимо, ви обрали огірки. Ви можете їсти їх у будь-яких кількостях: хоч 10, хоч 20 кг протягом дня. Але, хоч би якими соковитими були огірки, вони не поповнять у достатній кількості рідину у вашому організмі, так що радимо вам у цей день пити побільше мінеральної води.

Якщо
попередній день був овочевим, значить, за ним повинен слідувати фруктовий. Наприклад, яблучний, апельсиновий чи грушевий. Розподіліть фрукти на чотири-п’ять прийомів і основну частину поглинайте в обід. Якщо відчуєте нестерпний голод, випийте склянку кефіру або йогурту.

Сьогодні
можна їсти ягоди. Це може бути ароматна свіжа полуниця, злива або аґрус. Їжте ягоди протягом усього дня та пийте в необмежених кількостях мінеральну або кип’ячену воду.

Четвер
У цей день ви повинні надати перевагу кисломолочним продуктам – кефір, йогурт або ряжанка – їх потрібно пити маленькими ковтками протягом дня. Якщо ваш порожній шлунок постійно нагадує про себе, з’їжте трохи нежирного сиру з невеликою кількістю цукру без сметани. Закінчити цей день найкраще склянкою кефіру.

П’ятниця
Знову овочі. Виберіть їх на свій розсуд — це може бути капуста, гарбуз, картопля (але не смажена, а відварена) або соковиті помідори. Їжте тільки овочі протягом усього дня і не забуваєте про мінералочку.

Цей
день присвятіть м’ясистій ягоді: черешні, абрикосам або персикам. Протягом дня їжте вибрані вами ягоди, а на ніч не забудьте випити повну склянку кефіру.

Неділя
Найбільший, мабуть, важкий та важкий. Протягом дня ви повинні будете пити якийсь фруктовий сік – яблучний, виноградний або апельсиновий.

- Advertisement -
- Advertisement -