Прагнення жінок до ідеалу є незнищенним і період його загострення неодмінно настає навесні.
Мені хочеться сприяти вашим благим цілям, давши кілька актуальних рекомендацій. Можливо, якісь із них вам здадуться не новими і навіть банальними. Але секрет краси полягає у їх виконанні, а не знанні.
І якщо ви читаєте цю статтю, значить, дотримуєтеся далеко не всіх правил. А тому – читайте, запам’ятовуйте (або згадуйте) і перетворюйте їх на свої улюблені звички.
1. Вранці
Відразу після пробудження випивайте склянку мінеральної води або (якщо немає проблем із шлунком) наступний вітамінний коктейль:
2 ч. л. натурального яблучного оцту + 1 ч. л. меду на склянку кип’яченої води.
Ідеально, якщо снідати ви сядете за 20-30 хвилин після цієї процедури.
Що нам це дає? Вода, випита відразу ж після пробудження, допомагає очистити організм від токсичних речовин, що накопичилися в ньому за ніч і “будить” організм, запускаючи всі його функції.
Результат: гарне самопочуття та налагоджена робота шлунково-кишкового тракту.
2. Сніданок
До складу здорового сніданку повинен входити білок (яйця, сир, йогурт) та вуглеводи (крупи та овочі). Особливо вранці слід уникати кави та міцного чорного чаю. Ви можете замінити їх напоями на основі цикорію, настоєм шипшини (містить вітамін С) або кропу (добрий сечогінний засіб і допомагає схуднути), а також зеленим чаєм. Намагайтеся їсти лише нежирні сир та йогурт, не нехтуйте свіжими фруктами та ніколи не додавайте в кашу цукор. Уникайте здоби і білого хліба: відмінний варіант для ранкового бутерброду з сиром – житній хлібець або тонкий шмат хліба з додаванням висівок.
Що нам це дає? Неабияка порція білка та клітковини стимулює роботу мозку, шлунка, кишечника.
Результат: заряд бадьорості та підвищена працездатність на весь день.
13 хороших звичок для стрункої фігури
3. Обід
Якщо ваш сніданок був щільним, то намагайтеся не надто старатися в обід: салат чи свіжі овочі + шматок риби чи курки буде чудовим варіантом. При цьому уникайте алкоголю і важкої їжі – вони можуть позбавити вас хорошого самопочуття на весь день, що залишився.
Що нам це дає? Багато клітковини, збагаченої вітамінами та мікроелементами, настільки корисними для краси та здоров’я, білок для підтримки сил та трохи вуглеводів та жиру – ідеальний харчовий баланс.
Результат: високий рівень фізичної та розумової активності за мінімум отриманих калорій.
4. Вечеря
Він має бути найскромнішим, оскільки вночі нам потрібна найменша кількість калорій. Найкраще вечеряти якомога раніше. Якщо у ваших планах похід до ресторану, постарайтеся щось з’їсти перед цим – будь-який фрукт або, наприклад, випити склянку кефіру. Це заглушить ваше почуття голоду і злегка зрозуміє вас під час вибору страв у ресторані. До речі, в меню звертайте увагу на салати без приправ, м’ясо або рибу, приготовлені на пару, а також сирі або варені на пару овочі. Ніколи не їжте сир та десерти. Запивайте їжу мінеральною водою.
Що нам це дає? Мінімум калорій перед сном та можливість добре відпочити.
Результат: струнка фігура, свіжий колір обличчя, бадьорість духу та тіла.
5. Перекушування
Відомо, що краще їсти потроху і частіше, ніж з’їдати багато разів. Їжа в цьому випадку краще засвоюється, а система травлення не перенапружується. Для того щоб переварити кожну порцію їжі, організм спалює близько 200 калорій, тому, харчуючись частіше, ви навряд чи видужаєте.
Корисним і водночас легким варіантом перекушування можуть бути: горіхи без солі та цукру, сухофрукти – родзинки, чорнослив, курага, свіжі фрукти та овочі, зернові хлібці з сиром, склянка соку (без цукру), кефіру, баночка йогурту та ін.
Не можна відмовлятися від обіду (сніданку тощо), хіба що ви дійсно зовсім не хочете їсти. Їжте регулярно в той самий час так, щоб організм звик проявляти почуття голоду лише у відповідний час.
Що нам це дає?Регулярне харчування допомагає уникати «звірячого» голоду, що провокує нас на ненажерливість.
Результат: підтримка відмінної фізичної форми та безперебійна робота травної системи, що забезпечує чудовий стан шкіри та волосся.
6. Вода
Регулярно харчуватися ще не означає харчуватися постійно! Якщо ви раптово відчули голод або захотіли чогось «такого собі» – їжте лише натуральні продукти, що вбивають голод. І найкраще з них — вода. Пийте якнайбільше. Щоразу, коли ви відчуваєте порожнечу в шлунку, заповнюйте її мінеральною водою (зі зниженим вмістом соди та краще негазованої). Пийте її також під час їжі. Це дасть вам миттєве відчуття насичення.
Увага!Чорний чай, кава, пакетовані соки, газовані солодкі напої не несуть у собі всіх тих корисних якостей, про які сказано вище. Навпаки, регулярне їх вживання – з розряду поганих звичок, яких потрібно позбавлятися.
Особливо шкідливе вживання чаю та кави на сніданок. Наша кров насправді не потребує отрути з раннього ранку! Набагато корисніше пити зелений чай, настої трав чи чисту воду. Якщо ви не можете на це зважитися, то, принаймні, пийте дуже слабку або краще – каву, що не містить кофеїну.
Що нам це дає? Вода не тільки вимиває з нашого організму шкідливі речовини та сприяє регулярному випорожненню, але й насичує шкіру вологою, а значить, перешкоджає її старінню.
Результат: див.
13 хороших звичок для стрункої фігури
7. Риба
Так часто, коли це можливо, їжте рибу замість м’яса. Від риби так не гладшають, вона містить менше токсичних речовин і більше мінеральних солей. Вона також легше перетравлюється. Її можна запікати чи варити на пару.
Найпростіший, корисний і смачний варіант приготування риби: загорнути порційні шматки (або цілу цілу тушку) у фольгу, попередньо посоливши і приправивши її і запекти в духовці до готовності. Тим часом приготувати соус: до кефіру або натурального йогурту додати дрібно натертий свіжий огірок, зубчик часнику, зелень кропу, сіль і перець. Все добре перемішати. До готової риби подати соус та часточки лимона.
Запевняю вас, спробувавши подібну страву, ви забудете про попутне вживання хліба (якщо досі не позбулися цієї звички) та оціните швидкість приготування та подальшого збирання кухні – завдяки фользі посуду набагато менше для миття! Про дієтичний бік питання, гадаю, ви вже здогадалися.
До найменш жирних сортів відносяться тріска, сайда, хек, мінтай, судак (менше 2% жиру). Оселедець, скумбрія, осетрина містять до 20% жиру, що, безперечно, не сприяє витонченості наших ліній.
Що нам це дає? Масу необхідних мікро- та макроелементів, у тому числі таких необхідних, як фосфор, кальцій, магній, йод.
Результат: крім відмінного стану шкіри та волосся – міцні кістки, зуби та гарний зір.
8. Алкогольні напої
Уникайте будь-якого алкоголю. Він шкідливий як здоров’ю, так фігури. Неможливо схуднути, регулярно зловживаючи алкоголем, навіть якщо ви мало їсте.
Якщо час від часу ви дозволите собі випити чарку вина, то наповніть її до половини і розтягніть задоволення на весь обід. Налийте також склянку води та пийте обидва напої по черзі.
Що нам це дає?Хоч би що говорили з цього приводу французи та кавказькі довгожителі, факт залишається фактом – алкоголь містить надто багато калорій, щоб бути постійним супутником наших вечерь чи обідів. Крім того, безперечна істина, яка свідчить, що алкогольні напої та безліч спецій провокують запальні процеси на нашій шкірі. Тож чи варто його вживати з приводу і без, скорочуючи при цьому прийом корисної та безкалорійної води? Вирішити це питання має кожна з вас індивідуально, але пам’ятайте, що скорочення вживання алкогольних напоїв забезпечить вам: гарне тіло та гладку шкіру.
9. Розвантажувальні дні
Щотижня намагайтеся влаштовувати собі розвантажувальний день. При цьому можна пити необмежену кількість води та вживати скільки завгодно заздалегідь певного продукту. Наприклад, це можуть бути будь-які фрукти (виключаючи банани), овочі (але не картопля), молочні продукти (жирністю не більше 5%, а ще краще знежирені), свіжі фруктові або овочеві соки.
Якщо напередодні ви переїли, наступний день як ніякий інший допоможе відновити порядок в організмі – через велику кількість їжі обмін речовин пришвидшується і наступний «голодний» день дозволить скинути вам більше, ніж ви «наїли».
10. Близькі
Виховуйте членів сім’ї. Якщо вони без перерви їдять пироги і торти або смажену їжу, то вам буде дуже важко дотримуватися дієти. Поділіться з ними набутими знаннями, намагаючись, щоб вони також змінили свої кулінарні звички. Їм від цього буде лише краще.
Звертайте увагу, як їдять ваші діти. З ранніх років привчайте їх до здорової їжі, щоб це увійшло в звичку на все життя: саме в дитинстві формується особистість, накопичується інформація про навколишній світ. Поведінка дорослого завжди є відображенням його дитячого досвіду та звичок. Навчіть своїх дітей дізнаватися про те, що для них корисне, і любити це.
Ніколи не втішайте та не заохочуйте їх їжею, а особливо солодощами. Легко втихомирити дитину, впихаючи йому в рот булку або пляшку. Набагато важче зробити це, граючи та займаючись ним. А цим ви можете скористатися і для себе: таким чином ви зміцните стосунки в сім’ї, розширите горизонти і навіть можете відкрити невідомі раніше таланти.
Що нам це дає? Не лише нам, а й усім членам нашої сім’ї це дає найголовніше здоров’я.
Результат: очевидний.
13 хороших звичок для стрункої фігури
11. Удома
Звільніть буфет від усіх продуктів, від яких гладшають: тістечок, шоколаду та цукерок. Бажаючи з’їсти шматочок солодкого, але, не маючи нічого під рукою, ви, можливо, зможете забути, що такі речі взагалі існують.
Завжди тримайте запас свіжих фруктів і овочів, щоб не потішитися під час раптового нападу голоду на заваляючу цукерку або будь-які інші марні (і навіть шкідливі) вуглеводи та жири і не замінити смачний та дуже корисний овочевий салат на традиційний гарнір – макарони, рис, карт.
Що нам це дає? Гарантію того, що випадкові калорії не потраплять так просто до нашого організму.
Результат: підтримка стрункості не вимагає зусиль і прояву сили волі.
12. У магазині
Детально вивчайте етикетки. Таким чином, ви зможете уникнути продуктів, що містять шкідливі речовини або тих, від яких ви ризикуєте набрати вагу.
Звертайте увагу на вміст жиру в молоці та сирах, які ви купуєте.
Перевіряйте, скільки солі або соди містить мінеральна вода, яку ви п’єте, перевірте, чи вона не містить штучних барвників або консервуючих речовин. Перевірте дату виготовлення та термін придатності. Не соромтеся запитати, ким зроблений продукт, як зроблений та якої якості.
Купуйте винятково нежирне м’ясо, а з птиці перед приготуванням знімайте шкіру.
Вибирайте нерафіновану олію. Вітаміни, які містить, не знищуються в процесі рафінації.
Забудьте про існування десертів. Вони надто калорійні та погано впливають на травлення.
Уникайте пересолених продуктів, що пройшли кілька етапів обробки (напр. консерви та шинка).
Намагайтеся не купувати ковбасних виробів та копченостей – вони не корисні (замінюйте їх запеченою в духовці яловичиною). Якщо все ж таки не можете відмовитися від цих делікатесів, намагайтеся брати ті, що виготовлені за технологією ГОСТ, а не ТУ – це убезпечить вас від вживання рослинного білка (тобто сої – зараз вона, здебільшого, генно-модифікована), а також від інших «новомодних» добавок виробників для ефективного та дешевого досягнення потрібного кольору, консистенції та смаку продукту.
Стережіться “прихованого” цукру: соуси, приправи (кетчуп, гострі соуси), продукти, що містять консервуючі речовини, готові сніданки з круп, фруктові йогурти, соки, лікери, солодке вино.
Обходьте прилавки з дрібницями типу жувальної гумки. Незважаючи на її нав’язливу рекламу, вона аж ніяк не корисна, оскільки від довгого жування вона безглуздо збільшує виділення слини, готуючи тим самим шлунок до їжі, якої немає. Таким чином, жувальна гумка підвищує апетит.
Що нам це дає? Міцне здоров’я, стрункість та чітке знання того, що потрапляє до нашого організму.
Результат: здоров’я, здоров’я та ще раз здоров’я.
13. Фізична форма та вага
Щодня займайтеся гімнастикою. Нехай це стане такою самою звичкою, як і чистити зуби вранці.
Регулярно контролюйте свою вагу, проте не впадайте в істерику. Не треба зважуватися частіше, ніж двічі на тиждень. Зважуйтеся завжди на тих самих терезах, перед сніданком або виходячи з туалету, без одягу або завжди в одній і тій же.
Якщо ви зважуєтеся щодня, то помітите, що ваша вага може змінюватися протягом одного дня без особливих причин на кілька сотень грамів.
Це викликано різним вмістом води у організмі, що у своє чергу залежить від різних фізіологічних механізмів (зміна життя, початок менструації, температура тіла). Ні в кого немає постійної ваги. Як правило, він коливається у межах одного-двох кілограмів. Манія зважування може лише ввести депресію або, навпаки — до безпричинної радості.
Краще зважуватись, або, швидше, перевірятися за допомогою одягу: об’єм поясу означає набагато більше, ніж вага. Це особливо так, коли ви займаєтеся гімнастикою, бо м’язи бувають важчими за жир. І тоді ви можете важити все більше, втрачаючи при цьому все більше сантиметрів у талії та стегнах.
Що нам це дає? Усвідомлення своїх недоліків зовнішності (а в майбутньому – переваг) та їх поступове виправлення.
Результат: при дотриманні всіх (або більшості) наведених порад він негайно з’явиться і перевершить усі ваші очікування!