У гармонії із гормонами. Приборкання норовливого організму

- Advertisement -

Сьогодні вам хочеться обійняти весь світ, і ви можете згорнути гори, а через тиждень здається, що всі повстали проти вас, і в житті взагалі немає місця радості.

Сьогодні вам подобається, що чоловіки обертаються вам услід, а за тиждень ви ненавидите весь рід чоловічий. Думаєте, це через те, що ми, жінки, всі такі загадкові, такі непередбачувані… А насправді ж все це підступи гормонів.

Як слабкій жінці вийти з-під їхньої влади та навчитися жити в гармонії, незважаючи ні на які гормони? Щоб зрозуміти це, треба знати, що і коли чекати від гормонів, бути готовою до того, щоб звести втрати від їхньої влади над нами до мінімуму, не дати їм керувати нашим життям. Пам’ятайте, крім гормонів, у нас є ще серце та розум.

ГОРМОН ГОРМОНУ РІЗНА
Два головних гормони, які правлять бал у нашому жіночому житті – естроген і прогестерон. Саме вони відповідають за репродуктивну функцію жіночого організму, забезпечуючи зародження яйцеклітини, її дозрівання та підготовку організму до можливої ​​вагітності.

Перша половина менструального циклу проходить під знаком естрогену. Він відповідає в нашому організмі за жіночність: додає нам краси, сексуальної привабливості, енергії та працездатності. Апогей його впливу на організм настає в момент овуляції – квінтесенції жіночої сутності (саме в цей період кількість естрогену у нас у крові максимальна).

У другій половині циклу, після овуляції, кількість естрогену поступово зменшується, на зміну фонтану емоцій, що бризкає, приходить спокійна розсудливість і бажання спокою. Все це відбувається через те, що естроген поступово заміщається прогестероном. Він відповідає за “прийняття та розміщення” заплідненої яйцеклітини. Погодьтеся, що вагітній жінці більше підходить статечна поведінка та обачність. Але навіть якщо вагітність не настає, така поведінка вже запрограмована природою. Кількість прогестерону досягає максимуму перед місячними, і тоді комусь і життя не миле, а для когось воно перетворюється на справжнє пекло. Все залежить від інтенсивності проявів ПМС.

У гармонії із гормонами.
У критичні дні кількість і естрогену, і прогестерону знижується до мінімуму, а разом з ними падає наш настрій, і енергія йде. Хочеться повної усамітнення та спокою. У деяких, щоправда, несподівано проявляється небувалий трудовий ентузіазм, але стосується лише однієї трудової справи – наведення порядку. Ви думаєте, що бажання зробити генеральне прибирання прийшло до вас спонтанно? Ні, це теж підказав вам гормон. Саме в ці дні жінкам хочеться особливої ​​чистоти та порядку.

ГОРМОН ДОПОМОЖЕ…
Вирішити багато проблем, якщо ви зможете правильно зорієнтуватися в рамках свого циклу та приурочите їх вирішення до “потрібного” гормонального періоду.
Усі необхідні (для роботи та життя) інтелектуальні зусилля: новий проект, курсова робота, реферат чи обмірковування стратегії поведінки з новим коханим – краще робити у період циклу, коли рівень естрогену найвищий.

Здійснювати рішучі вчинки (просити підвищення на роботі, вимагати повернення боргів чи шукати нового шанувальника) найкраще під час овуляції. Естроген у цей період додає жінці впевненості та рішучості.

Кожен знає, що життєво важливі рішення краще приймати на “тверезу” голову, все ретельно обміркувавши і зваживши всі “за” та “проти”. Відкладіть ухвалення відповідальних рішень до другої половини циклу. Прогестерон, що царює в організмі, зменшить рішучості, але додасть розважливості, зосередженості і спостережливості.

Звичайно, в житті часто складається так, що, ухвалюючи рішення, радитися з гормонами просто ніколи. Але щоб потім не шкодувати, постарайтеся зробити поправку на їхній вплив.

У гармонії із гормонами.
ЩО, ВІН, КОВАРНИЙ НАМ ГОТОВИТЬ?
Деякі начитані та підковані жінки схильні майже всі свої промахи (розлюбила, змінила, посварилася з усіма тощо) пояснювати дією гормонів, підсвідомо знімаючи з себе відповідальність за свої необачні вчинки. Інші, навпаки, впевнені, що сучасна людина може приборкати природу, і тому зовсім не зважають на її прояви. А тим часом “підступний гормон” не дрімає і створює безліч проблем, вирішуючи які, ми навіть не підозрюємо, що це все його підступи.

ЗБІЙ ОВУЛЯЦІЇ Більшість
жінок овуляції наступають з рівною періодичністю через постійний проміжок часу. Але цей ритм через гормональний збій може порушуватися:
– протягом трьох місяців після аборту;
– Протягом 1 року після пологів;
– після 40 років, коли організм готується до настання клімаксу.

Якщо ви ставитеся до однієї з цих категорій, відмовтеся від фізіологічного методу контрацепції (розрахунок небезпечних і безпечних днів) і зверніть увагу на більш надійні протизаплідні засоби, щоб уникнути небажаної вагітності.

ДВІ ОВУЛЯЦІЇ? ТРИ?..
У нормі під впливом естрогену в організмі жінки в рамках одного менструального циклу дозріває одна яйцеклітина. Але з цього правила, як із будь-якого іншого, є винятки. Вважалося, що протягом одного циклу у жінки можуть дозріти дві яйцеклітини лише в тому випадку, якщо вона переживає сильне любовне хвилювання, потрясіння або нервовий стрес, та й то це може статися лише з тими жінками, чия статеве життя має лише епізодичний чи нерегулярний характер . Іншими словами – це рідкісне явище. Але нещодавно канадські вчені встановили, що майже у половини жінок протягом циклу можна спостерігати три хвилі активності яєчників, кожна з яких може закінчитися виробленням нової яйцеклітини.

Про це обов’язково треба пам’ятати прихильникам фізіологічного методу контрацепції, тому що “зайва” овуляція може переплутати всі розрахунки. Саме з цієї причини найчастіше настає незапланована вагітність.

У гармонії із гормонами.
ЧОЛОВІКОВИЙ ХУДОШКА
На жаль, кількість здорових молодих дівчат і жінок останнім часом стрімко падає. Мало того, що сучасна мода все більше “оголює” спини і животи, що призводить до переохолодження та запалення жіночих органів, так ще в моду все більше входить худорлявість, що межує зі зміщенням. Молодь прагнути досягти надбудови топ-моделей будь-яким шляхом, не замислюючись про те, що ця данина моді призводить до гормонального дисбалансу та втрати жіночого здоров’я. Неможливим стає не тільки виношування та народження здорової дитини, але навіть її зачаття.

Саме жирова тканина, з якою так борються послідовниці всіляких дієт, є провідником гормонів. Без неї гормонам просто “ніде жити”, і нормальний гормональний баланс в організмі порушується.

Якщо дівчина середнього зросту доводить свою вагу до позначки нижче за 42 кг, у неї припиняються місячні. Таким чином організм вже не просто повідомляє, а кричить про те, що гормональна система серйозно засмучена.

Придивіться уважніше до моделей, що крокують до подіуму. Де талія, груди, приємні округлості стегон та сідниць? Навіть їхні знамениті “ноги від вух” більше схожі на чоловічі – худі, мускулисті, з колінами, що виступають. Справа в тому, що надмірна худорлявість (якщо вона не дана природою) призводить до нестачі естрогену, що робить з жінки – Жінку.

Але, як відомо, природа не терпить порожнечі і замість жіночого гормону, що бракує, в організмі худеньких з’являються надлишки чоловічого. З усіма витікаючими… Жінка поступово втрачає жіночі риси і стає по гормональному тлі якщо не чоловіком, то якоюсь безстатевою істотою. До речі, 40% випадків жіночої безплідності припадає на ендокринну безплідність, тобто пов’язану з порушенням гормонального балансу.

У гармонії із гормонами.
Якщо в організмі не вистачає естрогену
, жінка втрачає красу і жіночі риси, а якщо його занадто багато? На жаль, жінка набуває целюліту. Тому в чоловіків немає целюліту, що в організмі майже немає естрогену. Як же гормон змушує наше тіло покриватися ненависною скоринкою?

Основною причиною целюліту, як відомо, є порушення обміну речовин. А він контролюється гормонами. Причому чим більше естрогену в організмі, тим більше порушується обмін і тим вища ймовірність целюліту. І насамперед целюліт “вражає” жінок у період серйозної гормональної перебудови: підлітків, вагітних та жінок у період менопаузи.

Як це відбувається? Оскільки естроген тісно пов’язаний із жировою тканиною, він викликає розростання цього прошарку в жіночому організмі. Водночас він затримує в тканинах воду і посилено переносить організмом токсини. Куди їх несе? З життєво важливих органів у місця, де продукти розпаду токсинів не завдадуть шкоди. Погодьтеся, що найбезпечніші місця – це якраз стегна та сідниці. Тепер зрозуміло, чому в першу чергу жир відкладається і целюліт утворюється саме тут.

Чим більше в організмі естрогену, тим більше токсинів він “зносить” у проблемні місця. Їх треба вивести, але надлишок гормонів, порушуючи обмін речовин, ще й порушує його. Тому продукти розпаду накопичуються швидше, ніж їх організм виводить.

А якщо жінка відчуває на собі згубний вплив шкідливих звичок, гормони, виконуючи свої захисні функції, переправляють шлаки і токсини (товари розпаду алкоголю, нікотину, кофеїну) все в ті ж безпечні місця.

Ви можете заперечити: я не підліток, не вагітна, я не маю шкідливих звичок, але є целюліт. Звідки в мені надлишок естрогену? Його можуть “принести із собою” гормональні контрацептиви. Наш організм, на жаль, не робить відмінності між своїми власними гормонами та синтетичними, які він отримує з контрацептивами, та реагує на їх надлишок одним способом – целюлітом. Якщо й контрацептивів ви не приймаєте, мабуть, ваш організм сам собою виробляє дуже багато естрогену. Щоб визначити це, необхідно зробити аналіз крові на вміст гормонів та звернутися до гінеколога-ендокринолога для визначення подальших дій.

У гармонії із гормонами.
ГОРМОН ПРОТИ ВІРУСУ
Хоча естроген і змушує жінок страждати від целюліту, він є причиною горезвісної жіночої живучості. Думаєте, чому чоловіки частіше заражаються хворобами (особливо вірусними), довше та важче хворіють? Вся справа в особливостях імунної системи. Народжуються хлопчики та дівчатка з однаковим імунним статусом. Відмінності починаються у підлітковому віці. У чоловіків механізм адаптації імунітету до різних вірусних захворювань порушується. У жінок – навпаки. Зростання імунної системи у дівчаток відбувається і натомість зростання рівня естрогену. Саме він і змушує організм активно чинити опір різним вірусам.

Прислів’я говорить: “Попереджений, значить озброєний”. Сподіваюся, що це попередження допоможе вам не тільки нівелювати негативні впливи гормонів, але й посилити їх позитивний вплив на організм. А вам дозволить жити в ладі із самим собою та всім світом. Будьте чудові!

- Advertisement -
- Advertisement -