Біоритми шкіри

- Advertisement -

У вас є робочі часи, перерва на обід, вільний час, нічний відпочинок.

У вашої шкіри теж є розклад, і в залежності від часу доби є особливі бажання та переваги. Настав час вивчити її біоритми, щоб забезпечити оптимальний догляд.

Зміст

  • Що потрібно знати про біоритми шкіри
  • Зміни у шкірі за годинами
  • Розклад догляду за шкірою по годинах на день

Що потрібно знати про біоритми шкіри

Цим словосполученням вчені називають показники, що змінюються протягом доби:

  • Циркадним ритмам підпорядковуються близько 500 процесів у організмі людини.
  • Активність шкіри також залежить від доби. В основному біоритми виявляють себе в її денній та нічній поведінці.
  • Проте є й інші нюанси. Познайомимось із ними ближче.

Розповімо докладніше про порядок, якого дотримується шкіра.

5.00 – 7.00

Поки ми оглядаємо останні сни, шкіра готується до пробудження. Уповільнюються обмінні процеси та розподіл клітин. Під контролем гормонів надниркових залоз посилюється вироблення речовин, від яких залежать захисні функції.

7.00 – 8.00

Прокинулися та починають активно працювати судини. Посилення кровообігу збільшує приплив корисних речовин до шкіри – ось чому в цей час ми виглядаємо особливо свіжо (якщо, звичайно, лягли до півночі).

робота в офісі

Активність шкіри залежить від часу. В основному біоритми шкіри виявляють себе в її денній та нічній поведінці. © iStock

8.00 – 10.00

Судини поступово звужуються. Артеріальний тиск підвищується. Це робить шкіру чутливою до перепаду температур, зовнішнім (зокрема тепловим) впливам.

10.00 – 13.00

Себум , вироблений сальними залозами в нічний годинник, досягає поверхні, і шкіра починає блищати.

13.00 – 15.00

Тиск у судинах та капілярах падає, а з ним зменшується і приплив корисних речовин. Шкіра втрачає тонус та свіжість, погіршується колір обличчя. Зморшки та інші недосконалості сильніше помітні.

15.00 – 17.00

Цей період вважається часом найбільшого спаду. Шкіра, як і весь організм, стає «ледачою» та малосприйнятливою. Навіть найкращий крем в цей час засвоїться тільки на 30%.

17.00 – 20.00

Ми знову переживаємо приплив енергії. А шкіра, що підбадьорилася, готова приймати активні речовини косметики. Їй просто необхідно прийти до тями після стресів , пережитих за день.

20.00 – 22.00

Організм готується до сну, розслаблення та виведення токсинів. Травні процеси уповільнюються. Ось чому звичка є на ніч, часто призводить до погіршення кольору обличчя, появи прищів та комедонів.

22.00 – 5.00

Сон з 22.00 до 00.00 годин – найкорисніший, оскільки саме в цей час ми відновлюємося найшвидше. Але й згодом цей процес триває. Посилюється кровопостачання тканин, диференціювання та відлущування клітин епідермісу. І навіть вироблення шкірного сала: її пік припадає на 4 години ранку. Це з максимальної концентрацій гормону сну мелатоніну, під контролем якого перебувають практично всі процеси регенерації.

Розклад догляду за шкірою по годинах на кожен день

Будемо реалістами: при сучасному темпі життя догляд за шкірою щогодини, звичайно, ілюзія. Так що витягуємо з косметики користь у рамках можливого.

Ранок, 7.00 – 9.00

Шкіра добре попрацювала над відновленням та готується до початку дня. Наше завдання – їй допомогти.

День 10.00 – 17.00

Протягом дня шкіра працює і поступово втомлюється: втрачає вологу, а разом із нею — здоровий колір та тонус. Або починає блищати у непотрібних місцях. Дійте за ситуацією.

Не варто використовувати поживні та регенеруючі засоби. Особливо в період із 15.00 до 17.00.

Вечір, 20.00 – 22.00

У цей час шкірі важливо звільнитися від токсинів та отримати речовини, які допоможуть її відновленню.

Виглядати вранці добре відпочили допоможуть і дренажні компоненти (кофеїн, декстран, есцин). Для профілактики набряків наносите косметику за 1,5 години до сну.

 

- Advertisement -
- Advertisement -