Пілатес – це стильно, красиво та здорово!

- Advertisement -

«Через десять занять Ви відчуєте різницю, через двадцять — побачите різницю, а через тридцять — у Вас буде зовсім нове тіло». Джозеф Х. Пілатес

Відколи сама Мадонна заявила, що пілатес — єдино прийнятний вид вправ, це тренування стало чи не найпопулярнішою на Заході. І це не данина моді.

Пілатес – найбезпечніша програма вправ без ударного навантаження, вона дозволяє розтягнути та зміцнити основні м’язові групи, не забуваючи при цьому про дрібні слабкі м’язи. І мало того, що ці вправи відповідають вимогам будь-якого організму, вони надають тілу ідеальної форми, ось чому вже понад 70 років пілатес захоплюються актори, спортсмени та танцюристи.

Він містить елементи йоги та медитації, і, за великим рахунком, основа цього тренування – духовна практика, одне з її головних завдань – боротьба зі стресами. «Завжди тримайте вашу свідомість під контролем і повністю концентруйтеся на тій вправі, яку виконуєте», — навчав автор системи Джозеф Пілатес, який знає, як правильно наводити в тонус м’язи, надаючи їм гарну рельєфність і видовжену форму.

Його вправи дозволяють при мінімальному навантаженні на хребет зміцнити м’язовий корсет, не нарощуючи мускулатуру, розвинути гнучкість та почуття рівноваги, допомагають надати рухам властиві професійним танцівникам граціозність та пластичність. Як правило, вправи пілатес спрямовані на статику, вони мають невеликий діапазон рухів.

Ось чому їх активно використовують люди, обмежені у фізичних можливостях. До речі, система Джозефа Пілатеса спочатку призначалася для реабілітації поранених після Першої світової війни.

Головна відмінність пілатес від інших видів тренувань – зведена практично до нуля можливість травм і негативних реакцій. У ньому передбачено велику кількість вправ для реабілітації при больових синдромах у різних відділах хребта.

Як відомо, 90% людей старше 25 років регулярно страждають від болів у спині, причини яких можуть бути різними. Найчастіше – це банальний остеохондроз, який повністю вилікувати неможливо, але за допомогою спеціальних рухів пілатес допомагає зняти болючі відчуття.
Пілатес – це стильно, красиво та здорово!
Оскільки весь комплекс вправ будується навколо хребта, це сприяє його витягуванню: використовуючи цю програму реально підрости на 1-2 см.

У пілатесі використовується нетрадиційна методика дихання, що сприяє розвитку дихальної системи; всі вправи обов’язково порівнюються з диханням, і всі вони плавно переходять з одного в інше.

Існують три різновиди тренування Пілатес:

1. Тренування на підлозі. Це комплекси вправ, які виконуються на підлозі, переважно сидячи або лежачи. Комплекси можуть бути спрямовані на досягнення різних цілей, наприклад, зняття больового синдрому в різних відділах хребта для поліпшення постави.

2. Тренування зі спеціальним обладнанням.Вправи також виконуються на підлозі, але з використанням різного обладнання: кільце Pilates Ring, гантелі, амортизатори, м’ячі.
Пілатес – це стильно, красиво та здорово!
3. Тренування на спеціальних тренажерах. Основна відмінність тренажерів Пілатес від звичайних полягає в тому, що опора, на якій ви перебуваєте, виконуючи вправу, не є жорстко фіксованою. Під час виконання силової вправи вам доводиться докладати додаткових зусиль, щоб утримати рівновагу на нестабільній поверхні, при цьому ваше тіло вимушено включає в роботу величезну кількість дрібних м’язів, які не задіяні при звичайних тренуваннях.

Тренування за системою Пілатес настільки безпечне, що її використовують для відновної терапії після травм, вона також допомагає покращити контроль над тілом, перетворюючи його на єдине гармонійне ціле. Саме тому для занять Пілатесом практично не існує жодних протипоказань, їм можна почати займатися у будь-якому віці, перебуваючи у будь-якій фізичній формі.

І найголовніше – метод Пілатеса (Pilates) ґрунтується на ідеалі хорошого самопочуття і не є одним із численних способів, націлених на те, щоб втиснути тіло у бікіні перед початком пляжного сезону. Поступово розвинені м’язи – ключ до гарної постави, пластичності та природної грації.

- Advertisement -
- Advertisement -