Як заспокоїти дитину та відвернути її увагу?

- Advertisement -

З проблемою сліз і криків дитини через розбіжності думок з батьками стикалася кожна людина, яка має своїх дітей. Пояснити свою правоту дитині, використовуючи дорослу термінологію та докази, буває дуже непросто.

Такий стан справ штовхає дорослих на застосування різних хитрощів для відвернення уваги дитини від проблеми, яка стала причиною виникнення конфлікту. Батьки, які дозволяли собі нервові зриви на адресу малюка, говорять про марність подібних методів і навіть про те, що ефект найчастіше буває зворотним очікуваному.

Для найкращого розуміння ситуації розглянемо ситуації збору на прогулянку. Якщо малюк не хоче йти на прогулянку і активно пручається, спробуйте йому розповісти про тварин, яких ви обов’язково побачите на прогулянці.

Не соромтеся зобразити звуки, які видають кішки чи собаки, цей процес неминуче зацікавить дитину, поки дочка чи син зображатимуть кішечку, собачку чи курочку, ви зможете без перешкод підготувати їх до прогулянки.

Зайняти дитину в черзі до лікаря або магазину, можна розглядаючи одяг один одного. Пограйте з малюком у гру, в ході якої він повинен буде відшукати колірні подібності між своїми і вашими речами, потім розповівши, навіщо потрібна та чи інша частина гардеробу.

Крім того, відволікати увагу дитини можна за допомогою різних ігор, що розвивають. Знайти необхідну організації таких ігор інформацію зовсім не складно, а результат вражає своєю ефективністю. Різні «пальчикові» ігри також, напевно, сподобаються кожному малюку.

Будь-яка справа, пов’язана зі стабілізацією настрою дитини, є непростим завданням. Проте ігровий підхід здатний як забезпечити очікуваний результат, а й благотворно вплинути на психічний та інтелектуальний розвиток дитини.

Крім того, практика показує, що вибір ігрового підходу для вирішення тих чи інших «дитячих» проблем є зручним не тільки і не стільки для дитини, скільки для самої мами.

Дуже складно пояснити щось своїй дитині про важливість тієї чи іншої процедури (наприклад, відвідування поліклініки). Це так незрозуміло вашому чаду, адже відмовитися від багатьох подібних заходів практично нереально.

Ефективний вихід один – необхідно підходити до вирішення всіх проблем, що виникають граючи, так буде легше і комфортніше і дорослим і малюкові.

 

- Advertisement -
- Advertisement -